Lingnan University College

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Sun Yat-sen Üniversitesi, 1924 yılında Dr. Sun Yat-sen tarafından kurulan kapsamlı bir üniversitedir. Üniversite, Çin'deki en iyi üniversitelerden biridir ve Times Higher Education 2011-2012 Sıralamasında, 6. sırada yer almıştır. Çin üniversiteleri ve Güney Çin'de 1 numara.


20. yüzyılın başlarında ünlü bir özel üniversite olan Lingnan Üniversitesi'nden doğan Lingnan (Üniversite) Koleji, 1988 yılında Sun Yat-sen Üniversitesi bünyesinde yeniden kurulmuş ve şu anda Çin'deki en iyi ekonomi ve yönetim okullarından biridir. Lingnan Üniversitesi'nden “Hizmet İçin Eğitim” sloganı ile rehberlik eden Koleji, liberal sanatlardan güç alan yüksek kalite ekonomisi ve yönetim eğitimi veriyor ve ekonomi ile yönetim bilgisinin öğretilmesi ve araştırılmasının ilerlemesi için yorulmadan çalışıyor.


Lingnan, ekonomi, finans ve yönetim alanında 3 akademik bölümden oluşmaktadır. Üniversite, lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri için ekonomi ve yönetim alanında çeşitli programlar sunmaktadır. Ayrıca, MBA, Executive MBA ve finans alanında uzmanlaşmış ustalar programı gibi profesyonel programlar sağlar. Tüm bu programlar Çin'deki en rekabetçi programlar arasındadır ve Güney Çin'in en iyileri olarak kabul edilir. 2014 yılında, MBA programı Forbes Çin tarafından En Değerli Tam Zamanlı MBA Programı ve Çin'deki En Değerli Part-time MBA Programı olarak No. 11 olarak sıralanmıştır.


Şu anda Koleji 92 tam zamanlı öğretim üyesi ve akademik mükemmeliyet için sürekli çaba göstermektedir. Fakülte üyeleri, birinci kademe uluslararası ve ulusal araştırma dergilerinde yayınlayarak Çin'in devam eden ekonomik ve yönetsel gelişimine odaklanarak titiz ve özgün bir araştırma yürütüyorlar.


Küreselleşme, Lingnan'ın ticari markasıdır ve küreselleşmenin öncüsü olan Lingnan, 1998 yılında MIT Sloan School of Management ile ortak bir MBA programı başlatmıştır. 1999 yılında Minnesota Üniversitesi'nin Carlson School of Management adlı bir Çin Executive MBA programı ve bir 1998 yılında Jean-Moulin Lyon3 ve EM Lyon Üniversitesi ile Çin-Fransa MBA programı. Lingnan ayrıca dünya çapında 40'ın üzerinde lider üniversite ile geniş bir ortaklık ağı kurmuştur. Uluslararası işbirliği, öğrenci değişimi, fakülte değişimi, çift diploma programları, ortak araştırmalar vb. Konularına odaklanmaktadır. Bu küresel ortaklık ağı, öğrencilere ve öğretim üyelerine, öğretim, öğrenim ve araştırma işbirliğini geliştiren uluslararası değişimler için bir platform sunmaktadır.


Şu anda, Lingnan, uluslararası üne sahip ve ayakta durabilen birkaç Çinli okuldan biri olarak Lingnan'ı tekrar teyit eden AACSB, EQUIS ve AMBA Akreditasyonları tarafından akredite edilmiştir. Geleceğe bakacak olursak, Lingnan (Üniversite) Koleji, hem Çin hem de dünyadaki önde gelen ekonomi ve yönetim okullarından biri olma yolunda devam eden hedefine ulaşmak için sürekli eğitim ve araştırma ve mükemmelliği teşvik edecektir.


Vizyon

Çin'den dünya çapında lider bir işletme okulu olarak tanınmayı istiyoruz.


Misyon

Liderleri eğitir ve Çin'in ve küresel toplumun geleceğine hizmet etmek için bilgiyi ilerletiriz.


Temel değerler

Mükemmellik, Küresel, Dürüstlük ve Hizmet.

Konumlar

Guangzhou

Address
No.135, Xingang Xi Road
510275 Guangzhou, Guangdong, Çin Halk Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar