Resmi açıklamayı okuyun

Bir ticaret programı Nanjing Yüksek Normal Okulu'nda kurulduğu Maliye ve Ekonomi (SUFE) Shanghai Üniversitesi iş eğitim geçmişi 1917 geri izlenebilmektedir. YANG Xingfo, tanınmış sosyal aktivist ve yurtsever demokratik şahsiyet, program müdürü oldu. 1921 yılında, program, Şanghay'a doğu transfer ve Ticaret Şangay Üniversitesi oldu. Bu üniversite Çin'in eğitim tarihinin ilk ticaret üniversitesi oldu. GUO Bingwen, ünlü eğitimci, ilk şansölye oldu. MA Yinchu, ünlü ekonomist, akademik işlerinin ilk müdürü oldu.

işletme çalışmaları Çin'in ilk yüksek öğretim kurumu olarak, SUFE kurulduğu günden bu yana önerdi "rehberlik ve örgütsel yeteneklere sahip ve sanayi ve ticaret kurşun alabilir bu yetenekleri yetiştirmek ve geliştirmek." Bu gelenek ve ruhuna bağlı kalarak, mükemmel eğitimcilerin sufe en birkaç kuşak, iş araştırma taahhüdünde gerçeği keşfetmek ve toplum ile yakın işbirliği yaparak araştırma ve eğitim başarıları ile topluma katkı edilmiştir.

iş eğitimcilerin çabaları aralıksız birkaç kuşak sonra, SUFE uygulamalı iktisat ve yönetim bilimi üzerinde duruluyor ve finans, ekonomi, işletme, hukuk ve bilim koordineli gelişimini sürdüren bir multi-disipliner bir üniversite haline gelmiştir. 1981 yılında, SUFE ilk mali üniversite doktora derecelerini vermeye hakkı kazandı olmuştur. 1992 yılında, SUFE mobil istasyonlarını kurmak için ilk okullar arasında oldu. 1996 yılında, SUFE "211 Projesi," 100 temel üniversite inşa etmek için bir programa katıldı. 2000 ve 2007 yılında SUFE "olağanüstü" lisans öğretimi Milli Eğitim Bakanlığı'ndan değerlendirmek lazım. Üniversite, 2007 yılında ulusal üst düzey üniversite programlarına (985 projesi) alındı.

muhasebe, finans ve ekonomik düşünce tarihi, 1 ulusal anahtar beslenmesi disiplin - - finans, Maliye Bakanlığı ve 6 Şanghay anahtar disiplinleri 4 temel disiplinleri üniversite şu anda 3 ulusal anahtar disiplinleri vardır. Muhasebe ve Finans Enstitüsü - Ulusal ekonomi yetenekleri eğitim üssü, üniversite öğrencileri için ulusal kültür kaliteli eğitim üssü ve beşeri ve Milli Eğitim Bakanlığı sosyal bilimlerin temel araştırma üssü olan üniversite evler 3 ulusal bazlar. SUFE şimdi birinci düzey teorik iktisat disiplinleri, uygulamalı iktisat, işletme 4 doktora programları vardır ve yönetim bilimi ve mühendisliği, teorik iktisat doktora sonrası araştırma için 3 mobil istasyonlar, 44 doktora sırasıyla ekonomi ve iş idaresi uygulamalı ikinci düzey disiplinlerinin lisans programlarının birinci düzey disiplinlerinin 6 yüksek lisans programları, ikinci düzey disiplinlerinin 74 yüksek lisans programları ve 36 lisans programlarına.

"Ayırt edici mali özelliklere sahip bir multi-disipliner bir araştırma üniversitesi olma" üniversitenin gelişimi yönüne göre, "modernize uluslararası ve informationized geliştirme çatısı altında birinci sınıf sosyalist üniversite inşa" genel amacı, açık kapı kavramı, ve uluslararası iş eğitim eğilimleri, SUFE, iş eğitim amiral gemisi projesi oluşturmak, disiplinlerin gücünü ve avantajlarını entegre iş eğitiminin içeriğini ve kalitesini artırmak ve yüksek düzeyde ve yenilikçi iş liderleri işlemek için erken 2011 yılında iş kolej devam Çin ve dünya için 'ekimi. Biz yakın gelecekte, İşletme Fakültesi, Maliye ve Ekonomi Shanghai Üniversitesi dünya ekonomisine Çin'in büyüme ve entegrasyonu için katkıda bulunmak olağanüstü bir güç olacak, inanıyorum.

İşletme Koleji Vizyonu

En gelişmiş Çin'de iş çalışmalar için kurum ve biri olarak benzersiz Şanghay'da bulunan, ülkenin ticaret ve ulaşım merkezi yanısıra Doğu Asya, Business College, Maliye Shanghai Üniversitesi İktisadi ve mali hub tamamen istiyor bir iş laboratuarı olarak hizmet etmek ve toplum ile yakın bir ortaklık kurma ve birbirini tamamlayarak kendi araştırma ve eğitim başarıları ile topluma katkıda, üstün konumu kendisini boşuna.

İşletme Koleji Misyon

İşletme Fakültesi, Maliye ve Ekonomi Shanghai Üniversitesi, yenilikçi iş araştırma taahhütname, iş yetenek geliştirme iş liderleri rehberlik ve iş medeniyet teşvik, küresel bir vizyon ile, kararlıdır.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Yarı zamanlı MBA

Shanghai University of Finance & Economics - College of Business

Şanghay Maliye Üniversitesi ve Ekonomi (SUFE) ve Webster Üniversitesi tarafından Uluslararası MBA Programı (Webster) o MEB tarafından tanınan ilk IMBA programlarından bir ... [+]

Şanghay Maliye Üniversitesi ve Ekonomi (SUFE) ve Webster Üniversitesi tarafından Uluslararası MBA Programı (Webster) o MEB tarafından tanınan ilk IMBA programlarından biri yapar 1996 yılında Milli Eğitim (MEB) Çin Bakanlığı tarafından tanındı. Program global bir bakış açısı ve kültürler arası yönetim yetenek ile iş dünyası liderleri yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Müfredat ve öğretim yöntemleri uluslararası standartlara uygun. yemekli ve konferanslar ABD'nin önde gelen MBA programları dayalı, profesyonel ve üstün bulunmaktadır. Bu bir all-İngilizce bir programdır. Dersler 9 haftalık dönem içinde verilen kapsamlı. amaç, derin öğrenme ve öğrenci becerileri olduğunu. Öğrenciler her hafta temelinde bilgi biriktirmek için yeterli zaman var.... [-]

Çin Halk Cumhuriyeti Şanghay
Eylül 2020
Ingilizce
Yarı zamanlı
2 - 4 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku