Southwest Jiaotong University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1896 yılında kurulan Güney Batı Jiaotong Üniversitesi, yükseköğretimde yüksek öğrenim, Çin inşaat mühendisliği, trafik mühendisliği, maden mühendisliği Çin'in ilk mühendislik kurumu doğduğu, iki ilk kaynaklardan Jiaotong Üniversitesi biri, ulusal "211 Projesi" girmek için ilk, " Chengdu - şehir, modern bir uluslararası metropol ulusal merkezinde bulunan 985 proje "anahtar teslim inşaatı, ilk ulusal kurulması" 2011 planı "işbirlikçi yenilik merkezi ve milli Eğitim Bakanlığı, Graduate School altında doğrudan ulusal bir anahtar üniversite bulunmaktadır. Okul adını yazdı için Başkan Mao Zedong Mao Yisheng başkanları davet edilmelidir. Oryantal Cornell "itibar" olarak bilinen Chicago Sanat Enstitüsü "," Tangshan Jiaotong Üniversitesi "," Tang Yuan Okullar.

  1. yüzyıl, ulusal kriz zamanı, Zhili Valisi ve Kuzey Bakanı Wang Wenshao "demiryolu okul parça," Guangxu, Zhupi, "Shanhaiguan Kuzey Demiryolu resmi okul" (İmparatorluk Çin Demiryolu Koleji) ortaya çıkmıştır. Kurulduğu günden bu yana, okul Tangshan Okulu, Jiaotong Üniversitesi, Tangshan Mühendisliği (proses) Üniversitesi, Ulusal Chiao Tung Üniversitesi kampüsü Guizhou, Çin Jiaotong Üniversitesi, Jiaotong Üniversitesi ve diğer Tangshan Demiryolu Enstitüsü seçti. 1960 ulusal anahtar üniversite olarak Danıştay tarafından. 1964 yılında, ÇKP Merkez Komitesi binası "Üçüncü Cephe" ruhu, Sichuan genel göç. Chengdu 9 mevcut kampus, Xipu kampüs ve Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının ve doğal Emei kampüslerinde bulunan, 5000 dönümlük Xipu kampüs tabanlı kampüsün bir alanı kaplamaktadır. Yıldönümü tarihi 15 Mayıs olduğunu. Bay Wu Zhihui marşı sözleri "Wen Zhi Datong vagon kitap."

yolculuğun üç yüzyıl boyunca Koşu, okul hep milletin aynı nefes olmuştur ve ulusal kader, çetin, Mao Yisheng tarihsel misyonu, eğitim ve yetiştirme "hala trafik aşılamak kültürü" bağlı kalarak, hiç yılmadım müzik, Darbe, Tung-Yen Lin Huang Wanli, ülke ve mühendislik, malzeme bilimi mükemmellik 300.000 'den fazla ayağı taşıyan ulus için mühendislik ustaları, iş ve siyasi elit kültürel devi bilimsel yıllıklarına dekan temsilcileri, Liu Dazhong ve diğer birçok önemli sanat yüzden fazla "Çin ilk" ve "birinci dünya", bağımsız tasarım ve birinci demiryolu inşaatını gerçekleştirmek için Çinli insanları teşvik etmek, Çin'in ilk nakliye uçağı, Çin'in ilk Yangtze Nehri Köprüsü, Çin'in ilk atom bombasını yarattı ve diğer önemli dönüm noktası başarı. reform ve açılma seçildi akademisyenler neredeyse bu çalışmada beri Öğretmenler ve öğrenciler üç "bomba ve bir uydu" babalar, yurt dışında 59 evde akademisyen ve demiryolu taşımacılığı sektörünü üretti. Yoldaş Deng Xiaoping okul yönetiminin yüksek konuştu: ". Bu okul yetenek bir sürü"

Okullar artık, mühendislik, fen, sosyal ve beşeri bilimler tıp ve yaşam oluşumunu çalıştığı bilinmektedir, "dört konu grupları" Ulaştırma disiplinleri ESI en üst% 1 içine, ilk malzeme bilimi, mühendislik, bilgisayar bilimi, dünya sıralamasında sırada yer aldı. 25 fakülte / bölüm (merkez), makine mühendisliği, ulaştırma mühendisliği 2 ulusal bir anahtar disiplinleri, 10 ulusal anahtar disiplinler iki disiplin araç mühendisliği, köprü ve tünel projeleri vardır. Çin dili ve edebiyatı, mekanik, elektrik mühendisliği, enformasyon ve haberleşme mühendisliği, yönetim bilimi ve mühendislik, mimarlık ve diğer 15 disiplinler yetkilendirme, felsefi, teorik iktisat, matematik, fizik, klinik tıp 43 var doktora vardır bir disiplin ustası, inşaat mühendisliği, makine mühendisliği, ölçme ve haritalama bilim ve teknoloji, jeolojik kaynakları ve jeoloji mühendisliği, işletme, 11 doktora sonrası araştırma istasyonu.

Tam zamanlı öğretmenlere 2551 kişiyi, Fen 5 Çin Bilimler Akademisi, Mühendislik, 13 Çin Bilimler Akademisi, mevcut ulusal 17, ulusal "insanlar planı" "insanlar planı" 2, üç kişi "973" projesi baş bilim adamı, "Cheung Kong Bilgin" Ödüller 24 ulusal seçkin Gençlik Fonu kazanan 19 kişi, devlet düzeyinde eğitim ekibi sekiz ulusal öğretmen 6 kişi, Eğitim, Bilim ve Teknoloji yenilik ekibinin 9 ulusal Bakanlığı programlamak. Buna ek olarak, aynı zamanda yarı zamanlı profesör, fahri profesör olarak Bilimler 42 Çinli Akademisi, Çin Mühendislik Akademisi, yanı sıra beş Nobel ödüllü kiraladı.

Okul "değer bina, karakter, yetenek ekimi, bilgi sorgulama" dört boyutlu bir üst seviye yenilikçi personel eğitim sistemi geliştirdi. tam zamanlı lisans öğrencilerine 28.836 kişiyi mevcut, 15863 kişi doktora yüksek lisans öğrencisi 2093 kişi mezun olmaktadır. Mao Yisheng kağıt kitaplar 4 milyon ile ülkenin ilk kütüphane kurdu. milli eğitim sistemi reformu pilot proje 3 ayı, dokuzuncu sıralamasında, bir Grand Prize da dahil olmak üzere 29 ulusal öğretim ödülleri, birincilik ödülü altı kazandı. dört ulusal anahtar profesyonel, 12 ulusal meslek özellikleri, 12 ulusal meslek değerlendirme ve belgelendirme vardır. üç ulusal sanal simülasyon deneyi eğitim merkezi, sekiz ulusal deneysel öğretim gösteri merkezi vardır. 36 devlet düzeyinde dersler, ulusal kalite kaynak paylaşımı dersleri 25, ulusal kalitede video açık sınıf 8 bulunmaktadır. İlk genel eğitim serisi, üç yüksek hızlı demiryolu serisi MOOCs kursları, yerli girişimin mekanik dizi tanıtmak için. kültür reformu kategorilerini, "mali platformu sınıfı", "Math sınıfı tabanı" ve "Çin Temel Sınıf" ve yenilikçi yeteneklerini yetiştirmek teşvik etmek. "4 + 3" yürütmek için sanayi ve işletmeler ile, "3 + 1" ve diğer eğitim Modu Mükemmellik mühendisleri planı geliştirilmesi. Lisansüstü üst çentik yenilikçi personel eğitimi planı, "derece eğitimi kapsamlı bir reform derinleşen." Onaylanmış Şiddetle, genel eğitim, yenilik ve girişimcilik eğitimi, klasik savunulması Tang Chen Koleji, lokomotif Müzesi Parkı kurulmuş okuma ve batı bölgenin ilk üniversite öğrencisi kayıt dışı merkezi, Ulusal Üniversitesi Öğrencileri Kültür Kalite Eğitim Üssü, Jianhou sınıf, kolej öğrencileri Senfoni Orkestrası yürütmek Öğrenciler Sanatları Grubu ve yetişkin üniversite öğrencileri diğer adanmış profesyonel yetenek ve ruh. Bütün demiryolu bürosu (şirketler) demiryolu taşımacılığı eğitimi kapsayacak mı, Çin'in ilk demiryolu Mesleki Eğitim İttifak kurmak. Öğrencilerin kalitesi ve personel eğitiminin kalitesi sürekli, lisans istihdam oranı% 95 seviyesinde kalmıştır.

Okul National Laboratory (cips), Çekiş Gücü Devlet Anahtar Laboratuvarı yedi ulusal bilim ve teknoloji yenilik platformu inşa maglev Maglev Teknoloji Laboratuvarı, trafik mühendisliği tünel Bakanlık Eğitim Key Laboratuvarı tren bir demiryolu vardır Eğitim 32 il ve bakanlık düzeyinde bilimsel araştırma üssü. yüksek hızlı, ağır hizmet yürütmek için, yeni kentsel demiryolu ve yüksek hızlı ultra yüksek hızlı araştırma ve yenilik HTS maglev yüksek hızlı sırasında prensipleri, temel araştırma ve ortak teknoloji, anahtar teknolojisi, ileriye dönük teknoloji araştırma, "beş" güçlendirmek "973" projesi demiryolu sektörü, Çin yüksek hızlı tren ortak fonu çeşitli projeler ulusal Doğa Bilimleri temel demiryolunun bir sembolü olarak "Shen teorisi" ve "Güneş Zhai modeli" tanınan dünyaya temel araştırma büyük bir sistem dinamiklerini oluşturmak için ülkedeki ilk sırada sistemi. Bağımsız dünyanın ilk faz-içi güç kaynağı ünitesi, dünyanın ilk hidrojen yakıt hibrit tramvay, böylece dünyanın ilk vakum boru HTS maglev test hattı ve geliştirdi. Üç kez bilimsel ve teknolojik gelişmeleri "Bilim ve Teknoloji İlerleme Top Ten Çin Üniversitesi." Demiryolu yük taşımacılığı alanındaki ulusal bilim ve teknoloji ödülü toplam sayısı ilk üniversiteler, araştırma enstitüleri ve sanayi kuruluş sırada yer almak için. Yine görelilik ve kuantum fiziği, kozmik ışın fiziği ve kozmoloji, cebirsel kodlama ve şifreleme fonksiyonları, program otomatik olarak kardiyovasküler anahtar teknolojilerin tıbbi cihaz yüzey modifikasyonu, çok büyük bir anti-bakteriyel malzeme, teknolojik bulut hizmetleri, büyük bir mali verilerin güvenilirliğini doğrular, büyük veri hizmetlerinin önemli alanlarda bir dizi önemli ilerleme kaydetmiştir. Deng Xiaoping, Alman edebiyatı, ortaçağ Chronicles lehçesi, modern şiir, demiryolu geçmişi araştırma, Çin PPP araştırma, mühendislik etiği, endüstriyel tasarım, yenilikçilik ve girişimcilik teorisi ve yöntem, davranış karar teorisinin, bilginin çalışmada iki büyük projeler için Ulusal Sosyal Bilimler Fonu derinlemesine çalışma yaşlanan bir nüfus ve benzeri başa özelliği, afet psikolojisi, yürütülen. Üniversite Sıralaması sürümü, yaşam endeksi, uluslararası kamu girişimcilik endeksi serisi Jiaotong Endeksi emekli kalitesini yayımladı.

Okullar uluslararası işbirliği ve açık öğretim, 186 üniversite ve araştırma kurumları, Cornell University, University of Leeds, Moskova Devlet Üniversitesi, Tokyo Teknoloji Enstitüsü ve diğer 56 ülke ve bölgeler ile imzalanan işbirliği anlaşmaları ve uluslararası demiryolu bağlı Birlik stratejik işbirliği. İngiltere Başbakanı David Cameron, tebrik bir mektup gönderdi, - Leeds Üniversitesi ile işbirliği içinde "Leeds Academy Güneybatı Jiaotong Üniversitesi" Çin-yabancı ortak eğitim kurumu kurdu. Çin hükümeti ve üniversitelerin işbirliği ve belirlenen Hint Demiryolları, demiryolu yeniden Hindistan Üniversitesi tarafından tavsiye edilen şekilde. Sichuan İsveç Karlstad Üniversitesi ile işbirliği ilk Konfüçyüs Enstitüsü Avrupa Koleji inşa etmek. Shuo 4 + 1, 4 + 4 Fransa lisans çift diploma Northwestern Üniversitesi, Münih Üniversitesi, Almanya, bilim ve diğer ziyaretleri, çalışma ziyaretleri lisans çalışmanın bir dönem, misafir öğretim programları tüm sınıflarda kapsamaktadır. Öğrenci tarafından düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali, yabancı öğrenciler, akademik eğitim uluslararası bir konferansa (forum) 15 kez ev sahipliği,% 70'den fazla ortalama yıllık hosting oluşturuyor. disiplin uluslararası değerlendirme, iki Devlet Dış Uzmanlar yenilikçi yetenek işe tabanı yürütmek için, 25 yurtdışı başkanı lapse. uluslararası akademik dergi "Modern Ulaşım Dergisi" Organize, "Biosurface ve Biotribology", "Raylı Ulaşım International Journal of", bir Çinli yüksek hızlı tren akademik monografi uluslararası yayın projesi başlattı.

Okullar, siyasi araştırmalar işbirlikçi yenilik uymak direnen ruhu, sivil-asker entegrasyon uymak, genel olarak sosyal hizmetler, derinlemesine işbirliğini desteklemek, Alman Siemens, Çin arabada, Çin Shenhua, Çin Ağ Güvenliği, Amerika Birleşik Devletleri ve içine uçan uçaklar. "Kentin bilgelik Jiaotong halkaları" inşaat, dünya çapında üniversiteler kurmak hızlandırmak için Chengdu ile işbirliği içinde, Chengdu üçüncü basamak okulların Üçüncü Halk Hastanesi hastane bağlı. Birim meslektaşı başkan yardımcısı olarak okul Tibet Üniversitesi inşasını desteklemek. Kötü meslektaşları kesin Malcolm şehir, Ebian County. "- Kuluçka - Sanayi teknolojisi" karşılıklı başarı dönüşüm desen, şekil ve keşfetmek kurşun üç ulusal sanayi teknoloji yenilik ittifak oluşumuna katılmak ulusal üniversite bilim parkı, ulusal bilim ve teknoloji iş inkübatör, Ulusal Teknoloji Transferi Merkezi, bir kurulmasını vardır bilimsel ve teknik sonuçlar karışık mülkiyet reformu yürütmek için. Shenzhen Borsası'na kote Okullar ve işletmelerin Chengdu geldi. birimin 95 Kurul üyeleri. Güneybatı Jiaotong Üniversitesi Eğitim Vakfı "Ulusal Koleji Vakfı sanat kolektifi."

120 yıl, Güneybatı Jiaotong Üniversitesi egzersiz Dun Benedict ilham bir "titiz burs, sıkı gereksinimleri" geleneklerin "Si katı Yang Hua, kendine güven" ruhu ve "Jing Qin okulu, Guo Yi oluşturan ülke, Bank University Road trafiği gözlemlemek , Hoşgörü atıl "sloganı, Luozhong Chen, Wu Kiang Wu, Li Feiying, GU Yi Sun, Huangshou Heng, Luo River, O Jie Wang Jun Hao, Wu Bing Kun, Ren Long Wang analizi, net yüksek drenaj, Alex artışı, emek Yuanchang, Sunzhu Sheng, Du Qingxuan vardır Sun Xunfang seçkin öğretmen, Cao Jianyou, Guo Zhan, yorulmaz, Çin ve Batı çok sayıda temsilcisi olarak, çağdaş Çin Mao Yisheng köprünün babası, çağdaş coğrafya ve meteoroloji Etki Dünya gerilmeli beton Çin kurucusu eğitilmiş bilim ve teknoloji yıllıklarına temsilcisi olarak Sayın Tung-Yen Lin, ünlü su koruma uzmanı Huang Wanli modern Qian Chong Shu mimari dekanı Zhuang Jun ve diğer insanların Çin botanik kurucuları; yao tongbin eğitimli, Wuzi Liang, Chen geniş olabilir ve Lam Dong Hua Fang Haziran, uzun Zhou Hui Zhang Wei, Yan Kai Liu Huixian, temsilcisi "bomba ve bir uydu" meritorious hizmet madalyası kazanan ve seçkin bilim adamları olarak Zhuang Yuzhi; Du Zhenyuan, Zhao Zukang, Hou Jiayuan, gizli Wang Ju Gong JiCheng eğitimli, mühendislik ustası temsilcisi olarak; Eğitim - Dazhong Liu, Luo Yu tanınmış ekonomistler ve vatansever eğitimci ile temsil edilen demokratik devrimin temsilcisi ve Çin erken öncü liderlerinin Komünist Partisi olarak Yang Xingfu Wu Huai ile eğitilmiş; Lee Kong Chian Xu altı Bezu Yi ile eğitilmiş , Guowei, sanayici ve sanayi devi temsilcileri olarak Yang Yu top, özellikle bizim ulaşım altyapı gelişimi ve büyümesi için ulusal gençleştirme ve ülkenin refah, demiryolu taşımacılığı Çin okul eski disiplinlerin alanına önemli katkılar sağlamıştır en yüksek öğrenim en yoğun çekirdek kaynakları, tam profesyonel ve en mükemmel.

2015 Ondördüncü Kongresi "üç strateji" okul ulaşım Southwest Jiaotong Üniversitesi yerleşik kapsamlı bir birinci sınıf araştırma üniversitesi genel hedefi ayırt edici özellikleri, kurulan yetenek güçlü okulu, uluslararasılaşma ve sayısallaştırma kurulmuş ve Coden çalışmak feng, bilim, sanat ve refah, yaşam süresinin yeniden canlandırılması, "dört eylem planı" pekiştirmek ve ülke ve tarihi Southwest Jiaotong Üniversitesi büyük gençleştirme erken gerçekleşmesi için, dünya demiryolu disiplinler hakim durumun okulları güçlendirmeye devam etmek!

Şu anda, Güneybatı Jiaotong Üniversitesi, dünya ekonomisi derin ayarı ile uyum içinde olan, yeni tarih eğitimi reform ve yenilik dalgasını kabaran teknolojik devrimin yuvarlak ve kapsamlı hukuk fakültesine teşvik reformun derinleştirilmesi, gelişim "yenilik, koordinasyon, yeşil, açık paylaşmak" kavramını desteklemek, , ulusal stratejiler ve Yangtze Nehri ekonomik kemer, Chengdu-Chongqing ekonomik bölge, vb bölgesel kalkınma stratejileri, "usta toplanan ulaşmak için mükemmellik" yol boyunca "bağlamak için, daha" ikili sınıf "teşvik ve aktif" çift vuruş "ve" interneti + "kucaklamak erkekler, neden dökmeyen olağanüstü katkısı, "iki yüz yıl hedefini ve Çin rüyasının büyük bir gençleşme ve mücadeleye kararlı" Ulusal Chiao Tung Üniversitesi rüya, elde etmek için "!

(2016 12 Haziran itibariyle Veriler)

Konumlar

Chengdu

Address
Southwest Jiaotong University Xipu Campus,
Hi-Tech Zone Western Park

611756 Chengdu, Sichuan, Çin Halk Cumhuriyeti

Chengdu

Address
Southwest Jiaotong University Jiuli Campus,
111 Er Huan Lu Bei Yi Duan, Jinniu Qu

610031 Chengdu, Sichuan, Çin Halk Cumhuriyeti

Leshan

Address
Southwest Jiaotong University Empi Campus,
1 Jingqu Rd, Emeishan Shi, Leshan Shi

614200 Leshan, Sichuan, Çin Halk Cumhuriyeti

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar