Resmi açıklamayı okuyun

Adolfo Ibáñez Üniversitesi İşletme Fakültesi 1953 yılında Valparaíso kentinde kuruldu ve 65 yıldan fazla bir süredir tecrübesiyle Şili ve Latin Amerika'daki en prestijli işletme okullarından biri haline geldi. bölgesel ve ayrıca küresel seviyeye atıfta bulunarak.

Dünyadaki en iyi işletme okullarının% 1'inin seçilen grubuna yerleştiren, üçlü bir uluslararası akreditasyon tacına sahip olan (AACSB, EQUIS ve AMBA) Şili'deki tek işletme okulu.

Uluslararası tanınırlığı, programlarının, diğerlerinin yanı sıra, América Economía, Innovation Management, Financial Times ve QS sıralaması gibi global sıralamada öne çıkan yerlere yerleştirilmesiyle de desteklenmektedir.

Şu anda, İşletme Okulu'nun Valparaíso (Şili), Santiago (Şili) şehirlerinde ofisleri ve Lima (Peru) ve Miami (ABD) 'deki operasyonları bulunuyor.

UAI İşletme Okulu, öğrencileri eleştirel düşünme ile eğitmeyi, olumlu etki yaratabilen ve organizasyonlarında değişimin aracısı olmayı, teorik bilgileri eğitimlerindeki pratik deneyimlerle bütünleştirmeyi amaçlayan Liberal Sanatlara dayalı bir eğitim modeli ile karakterize edilir ve güçlü bir etik bağlılık.

Stratejik temelleri arasında bilgi yaratma, sürdürülebilirlik, yenilikçilik, girişimcilik, akademik liderlik ve küreselleşme ön plana çıkıyor. Şu anda, İşletme Okulu'nun hem ön lisans hem de yüksek lisans programlarında 5.000'den fazla öğrencisi ve 40 ülkede çalışan 13.000'den fazla mezunlu ağı bulunmaktadır.

Arjantin, Brezilya, Çin, Kosta Rika, El Salvador, İspanya, Fransa, Meksika, Peru, Uruguay, ABD, Venezuela gibi ülkelerden% 30'u yabancı olan 92 tam zamanlı profesörden oluşan akademik bir yapıya sahiptir. . Öğretmenleri dünyanın önde gelen üniversitelerinde doktorasına sahiptir. Bunların arasında Harvard, MIT, Princeton, Cambridge, Oxford, Kaliforniya, Berkeley, UCLA, NYU, Chicago, Columbia, Maryland, Michigan, Boston, Georgia Tech, Teksas Austin bulunmaktadır , Carnegie Mellon, diğerleri arasında. QS sıralamasına göre fakültenin% 48'i ilk 100 üniversiteden geliyor.

“İşletme Okulumuz, ilham veren ve dönüştüren yenilikçi liderler geliştirmek için öğretim yetkinliklerimizden, iş dünyasındaki deneyimimizden ve araştırmalarımızdan edindiğimiz bilgilerden türetilen dünya standartlarında bir kurum olmaya kararlıdır. örgütleri ve toplumu bir bütün olarak Business School'da etik davranış, eleştirel düşünme ve etkili iletişim modeli olmak. ”

görünüm

Adolfo Ibáñez Üniversitesi İşletme Fakültesi şu konulara odaklanmaktadır:

 • Eğitim projesinin geliştirilmesi, stratejik ittifakların uluslararası düzeyde araştırma ve öğretim ile bütünleştirilmesinin sağlanması ve sürdürülmesi yoluyla küresel bir işletme okulu olun.
 • İş alanlarında üstün araştırmaları güçlendirmek, birinci sınıf bir fakülteyi çekmek ve çok disiplinli araştırmaları kolaylaştıran ve destekleyen bir araştırma ortamı yaratın.
 • Öğrencilerin maksimum potansiyellerine ulaşmalarını ve pazarda fark yaratmalarını sağlayan çalışma planlarının geliştirilmesine ve uygulanmasına katkıda bulunun.
 • Endüstriyi etkilemek ve etkilemek için okulun entelektüel katkısını yürütme eğitiminin yaygınlaştırılması ve yaygınlaştırma faaliyetleriyle yaymak
 • Okulun katılımı ve işletme liderleri ve politika yapıcılarla bağlantısını geliştirmek için sahip olduğu iletişim ağını geliştirmek ve yararlanmak.114551_25.jpg

Eğitim modeli

Adolfo Ibáñez Üniversitesi'nin eğitim modeli doğrultusunda, UAI İşletme Okulu, dünyanın en iyi üniversitelerinden ilham alan bir Liberal Sanatlar programı içermektedir. Bu model, öğrencileri yalnızca bir meslekte eğitmek için değil, daha sofistike, eleştirel ve çok disiplinli bir düşünce geliştirmek için insanlığın ve yaşamın en yaygın meseleleri üzerine düşünmeye teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Yukarıdakiler, öğrencilerin, felsefe, politika, edebiyat ve bilimin klasik metinlerini okuduğu, analiz ettiği ve tartıştığı, 100 yıllık Columbia Üniversitesi deneyiminden ilham alan 8 derslik bir ders olan Çekirdek Müfredata çevrilmiştir.

Özellikle, İşletme Okulu için, işletmenin tüm programları, farklı müfredatlar çerçevesinde, aşağıdaki becerilerin oluşmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır:

 • Liderlik.
 • Eleştirel düşünme
 • Etkili iletişim
 • Etik davranış

Ticari Mühendislik kariyerinin özel örneğinde, öğrenmesini, iş dünyasına daha erken götüren ve ötesine götüren, "Yaparak Öğrenme" yi teşvik eden akademik mükemmellik ve metodolojilere dönüştüren iki temel üzerine kuruludur. iş dünyasına avantajlı bir şekilde girmelerini sağlayan saf bilgi edinimi.

Bu nedenle, öğretim metodolojisi öğrenciye odaklanır ve bilgiyi ileten öğretmenin paradigmasını değiştirerek öğrencinin kendi öğrenmesinin yöneticisi olduğu öğrenciye odaklanır.

Bu nedenle eğitim modeli, gerçek iş dünyası ile etkileşime izin veren projelerin yapıldığı atölye çalışmalarının metodolojisini içerir. Ayrıca, genel eğitim iki derece seçeneğiyle birleştirilir: İşletme ve Ekonomi ve kariyerinin sonunda bir yüksek lisans programı.

Bu öğelerin entegrasyonu, giderek daha dinamik bir ortamda uyum sağlama ve başarılı olma becerisine sahip profesyonellerin yetiştirilmesine olanak tanır. Bu şekilde, Adolfo Ibáñez Üniversitesi'nin ticari mühendisleri "henüz var olmayan sorunları çözmek için eğitildi".114552_CAMPUSDESDEARRIBA.jpg

Program dili:
 • Ingilizce
 • Ispanyolca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

EMBA

Escuela de Negócios, Universidad Adolfo Ibáñez

Executive MBA LATAM, katılımcılarının kariyerlerini uluslararası hale getiren ve destekleyen, kurumları için anında değer yaratan, yarı zamanlı bir programdır. ... [+]

Executive MBA LATAM, katılımcılarının kariyerlerini uluslararası hale getiren ve destekleyen, kurumları için anında değer yaratan, yarı zamanlı bir programdır.

Modüler bir format karışımı altında, Latin Amerika'da geniş ve özel odak noktası olan tek kişi olması ile karakterizedir. Program, Latin Amerika'yı bir pazar olarak görme ve kariyerlerinde veya organizasyonlarında yeni ufuklar bulma konusunda endişeli olan en az 5 ila 6 yıllık yönetim tecrübesine sahip profesyonellere yöneliktir.

Bizim program12 ay süre Modüler Format Karışımı.Haftanın 7 yüz yüze modülü Şili, Kolombiya, Brezilya, Panama, Meksika * ve Miami *.Üst düzey profesyonellere yönelik 5 yıllık yönetim tecrübesi ile.Latin Amerika'da geniş ve özel bir odak noktası olan tek MBA yöneticisi.... [-]
Şili Peñalolén
Bilgi iste
Ispanyolca
Yarı zamanlı
1 yıl
Çevrimiçi ve Kampüste (Birlikte)
İngilizce Devamını oku

Global MBA

Escuela de Negócios, Universidad Adolfo Ibáñez

Çokuluslu MBA pazarında 10 yıldan fazla başarılı deneyime sahiptir ve mezunlar tarafından bölgedeki kıdemli yöneticiler için en iyi MBA olduğu düşünülmektedir. ESADE içer ... [+]

Çokuluslu MBA pazarında 10 yıldan fazla başarılı deneyime sahiptir ve mezunlar tarafından bölgedeki kıdemli yöneticiler için en iyi MBA olduğu düşünülmektedir. ESADE içeren bu çift diploma programı, 2 ayda bir 8 hafta 1 modülden oluşmakta ve gelişmekte olan dünya ile gerçekleşmektedir.

Program yıkıcı ve iş stratejilerinin oluşturulması ve yürütülmesi sürecinin 8 aşaması etrafında yapılandırılmıştır.

Katılımcılar 3 kıtada nasıl iş yaptıklarını canlı olarak öğrenecekler. Bu çok uluslu deneyim, işletmeleri için yeni bir vizyon yaratmalarına ve onları, yenilikçi olmayanların öldüğü dijital bir ekonomide küresel ve yerel etkilerini entegre ederek, şirketlerinin büyümesi üzerinde doğrudan etkisi olan liderler haline getirmelerini sağlayacaktır.... [-]

Şili Peñalolén
Aralık 2019
Ispanyolca
Yarı zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

MBA

Escuela de Negócios, Universidad Adolfo Ibáñez

Gelecekteki zorluklarla yüzleşmek için lider ol. Full Time MBA programında size büyümek ve geleceğe başarıyla karşı karşıya gelebilecek bir lider olma fırsatı veriyoruz. ... [+]

Bir fark yaratmak ister misin?Mesleki deneyiminizi kullanın ve kariyerinizde bir sıçrama yapmak için liderliğinizi güçlendirin.Piyasaların dinamiklerini ve ekonomik, sosyopolitik ve teknolojik değişiklikleri anlayın.Yönetim becerilerinizi genişletin, iş zorluklarını güvenle değerlendirmenize ve bunlarla yüzleşmenize olanak sağlayacak araçları öğrenin.Yönetsel ikilemlerde gezinmek için kişisel farkındalığınızı arttırın ve ahlaki pusulanızı geliştirin.Kişiselleştirilmiş öğrenimden ve bireysel koçluk programından yararlanın, seçkin istisnai meslektaşlar grubu ve lider uluslararası yöneticilerle deneyim ve bilgi paylaşın.Gerçek bir değişim ve dönüşüm süreci yaşayın.Latin Amerika'daki en önemli yönetici ağlarından birine katılın.Çok seçici ve dönüştürücü bir programAvangard bilgiyi, bireysel takip eğitimlerini ve uluslararası danışmanlık projelerini Latam'daki lider şirketlerle birleştiren 10 aylık yoğun bir çalışma.Programın seçmeli, sektörel projeler ve disiplinlerarası atölye çalışmaları ile kişiselleştirilmesi.Son dünya trendlerini öğrenmek, pazarların evrimini anlamak, yeni ortaya çıkan iş modellerini tartışmak ve paydaş yönetimine uyarlamak için yapılan uluslararası seyahat.Bireysel ve grup koçluğu, bir iş zihniyetini, becerilerini, kendini tanıma ve liderliği geliştirmek için kişisel ve kariyer gelişimine odaklandı.Dördüncü sanayi devriminde bir fark yaratmak isteyen profesyoneller için seçici ve dönüştürücü bir program.tanınmış isimlerin29... [-]
Şili Peñalolén
Mart 2020
Ispanyolca
Tam zamanlı
10 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Bienvenidos a la UAI: Escuela de Negocios

Universidad Adolfo Ibáñez - Pensar con Libertad