Resmi açıklamayı okuyun

DBU hakkında

1898'de kurulan DBU'nun, dünyayı dönüştürecek öğrencilerin yaşamlarını, Tanrı'yı şerefine dönüştürmek için tek bir görevi var.

Her yaştan ve akademik geçmişe sahip bireyler için lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinin yanı sıra sürekli eğitim ve sertifika programları dahil olmak üzere çeşitli eğitim olanakları sunuyoruz.

Tüm bunlar sayesinde inancı ve öğrenmeyi bütünleştirmeye ve arzusu dünyaya hizmet etmek isteyen bireyler geliştirmeye çalışıyoruz.

Sizleri DBU'yu keşfetmeye ve bize katılmamıza davet ediyoruz.

Hızlı Bilgiler

  • Lisans Programları: 85
  • Yüksek Lisans Programları: 44
  • Doktora Programları: 2
  • Ortalama Sınıf Boyutu: 13

Başkanın Hoşgeldiniz

“ Dallas Baptist University , inanç ve öğrenmenin bütünleşmesiyle hizmetkar liderler üretme misyonuyla ulusal düzeyde, kapsamlı, küresel bir Mesih merkezli üniversitedir. Dünyada 60 ülke.

Dünyamızın, incilden oluşan gerçeği kullanarak kültürü benzersiz bir şekilde birleştirirken karmaşık sorunları yaratıcı bir şekilde çözme yeteneğine sahip düşünceli Hıristiyan liderlere umutsuz ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. Mezunlarımız hemen hemen her mesleki bağlamda hizmet vermektedir. Hristiyan doktorlar, avukatlar, eğitimciler, bilim adamları, politikacılar veya diğer birçok alan olsun, öğrencilerimizin görüşmelerinde çeşitlilik gösterdiğini, ancak amaç olarak birleştirildiklerini anlıyoruz.

Lütfen bu web sitesi veya kampüs içi bir ziyaretle bizi tanıma fırsatını kullanın. Sayısız akademik disiplinde araştırma yaparken kalbi başkalarına öğretmek ve bakım vermek isteyen hizmetçi liderleri topluluğunu keşfedeceksiniz. Bütün hakikatlerin Tanrı'nın hakikati olduğu fikrini benimsiyoruz ve birlikte dünyayı kültürün dönüştürücüsü olarak cesur bir etki yaratma uğruna bilgi arıyoruz.

"Tanrı'nın yüceliği için dünyaya hizmet ederken bize katılın!"

Dr. Adam C. Wright

DBU Başkanı

DBU tarihi

DBU'nun öncüsü Decatur Baptist College, 1898'de Teksas'taki ilk junior kolej olarak kuruldu. Okul yıllarca küçük Decatur kasabasını aradı ve ülke genelinde kiliseleri, sınıfları, hastaneleri ve işletmeleri dolduran seçkin genç kadın ve erkekleri üretti.

1965 yılında okul, güneybatı Dallas'ın doğal eteklerine taşındı, dört yıllık bir kurum haline geldi ve lisansüstü derece sunmaya başladığında sonunda Dallas Baptist University olarak yeniden adlandırıldı.

Bugün, DBU lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde çeşitli derecelere sahiptir. İkinci yüzyıla kadar, DBU, dünyayı dönüştürecek hizmetçi liderler üretme misyonumuzda ilerlemeye devam ediyor.

124192_54e5d044495baa14f6da8c7dda7930791c3bd8e2554c704c722d72d4974fc651_1280.jpgStockSnap / ×

Görev beyanı

Dallas Baptist University misyonu, inancını entegre etme yeteneğine sahip hizmetkar liderleri üretmek için geleneksel yaş ve yetişkin öğrencilere hem lisans hem de lisansüstü seviyelerde sanat, bilim ve profesyonel çalışmalarda Mesih merkezli yüksek kaliteli eğitim sağlamaktır. ve kendi çağrıları yoluyla öğrenme.

Vizyon Bildirisi

Dünyayı dönüştüren Mesih merkezli hizmetçi liderler üreterek Tanrı'yı memnun eden büyük bir Hıristiyan üniversitesi inşa etmek.

Akreditasyon

Dallas Baptist University , önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri vermek için Güney Kolejler ve Okullar Birliği Koleji Birliği tarafından onaylanmıştır.

kampus

Kampüste yaşamayı ya da okula gidip gelmeyi tercih edin, 368 dönümlük Dallas Baptist University kampüsü, üniversite yıllarınızı geçirmek için güzel bir yerdir. Güneybatı Dallas'ın dağlık Creek Gölü'ne bakan tepelerinde bulunan DBU'nun ana kampüsü, 6 milyondan fazla kişiden oluşan bir metropleks içerisinde güvenli ve tenha bir topluluk sağlar.

Kampüs, Dallas şehir merkezine sadece 21 mil, Fort Worth şehir merkezine 31 mil mesafede elverişli bir konumdadır ve merkezi olarak Dallas / Fort Worth Uluslararası Havaalanı ve Aşk Alanının yakınında bulunmaktadır.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MBA

Dallas Baptist University

Muhasebe Konsantrasyonu, muhasebe endüstrisinin geniş bir anlayışını sağlamak için tasarlanmıştır. Muhasebe Konsantrasyonu, yüksek lisans öğrencisine finansal ve yönetims ... [+]

Muhasebe Konsantrasyonu, muhasebe endüstrisinin geniş bir anlayışını sağlamak için tasarlanmıştır. Muhasebe Konsantrasyonu, yüksek lisans öğrencisine finansal ve yönetimsel muhasebe sistemlerinin geliştirilmesi ve analizini tanıtır, maliyet bilgilerinin kullanımını vurgular ve finansal muhasebe kararlarının karar vermedeki uygulamalarını vurgular.

DBU ayrıca lisans öğrencileri için Muhasebe Derecesinde Hızlandırılmış BBA / MBA sunmaktadır. Bu programın mezunları ticaretin temel alanlarında yetkinliğini gösterecek, muhasebe konusunda teknik beceri ve bilgiye sahip olacak ve CPA sınavına kaydolmak için gereken Teksas Eyalet Muhasebe Kurulunun eğitim gereksinimlerini karşılayacaktır.... [-]

Amerika Birleşik Devletleri Dallas
Ocak 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 dönem
Kampüs
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Address
3000 Mountain Creek Pkwy,
Dallas, Teksas, Amerika Birleşik Devletleri