Darmstadt University of Applied Sciences

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hochschule Darmstadt University of Applied Sciences

Darmstadt University of Applied Sciences (Hochschule Darmstadt, h_da) bilimi harekete geçirir. Yaklaşık 17.000 kişilik bir öğrenci grubuyla, Almanya'daki en büyük ve en seçkin uygulamalı bilim üniversitelerinden biridir. Mükemmel itibarı, yüksek öğretimde bilimsel temelli, gerçek dünyaya bakış açısının ve mezunlarının mesleki başarısının sonucudur.

Darmstadt University of Applied Sciences mezunları, Alman şirketlerinde İK yöneticileri arasında özellikle popülerdir. Bu, yıllık "Wirtschaftswoche" sıralaması ile onaylanmaktadır. Üniversite Sıralaması 2019 için, personel servis sağlayıcısı Universum Global ülke genelinde 650 küçük, orta ve büyük şirkette anket yaptı. Almanya'daki toplam 216 uygulamalı bilimler üniversitesinden, mezunları özellikle beklentilerini iyi karşılayanları seçebildiler. Buna göre, h_da, Almanya'da makine mühendisliği (derece 3), bilgisayar bilimi (derece 8), elektrik mühendisliği (derece 7) ve endüstri mühendisliği (derece 4) alanlarında ilk 10 arasındadır.

Üniversite Yüksek Öğretim Geliştirme Merkezi (CHE) 2019'daki sıralamasında h_da, mesleğe yönelik pratik alaka ve hazırlık açısından özellikle iyi puanlar alıyor. Buna göre, ders çalışma öğrencileri İnşaat Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Bilişim Teknolojisi, Makine Mühendisliği ve Çevre Mühendisliği uygulama laboratuarlarının çok iyi ekipmanlarını övüyorlar. H_da burada ulusal üst grupta. Aynı durum, mimarlık ve çevre mühendisliği öğrencilerinin çok iyi değer verdiği gezilerin kalitesi için de geçerlidir. H_da aynı zamanda mesleki uygulamalarla bağlantıya gelince ülke çapında üst sıralarda yer almaktadır. CHE Sıralaması, ulusal üst gruptaki elektrik mühendisliği ve bilgi teknolojisi, makine mühendisliği ve mekatronik derslerinde uygulanan Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Darmstadt'ı listeler.

H_da çalışma kurslarının yüksek itibarı, yönetilebilir gruplarla iyi bir denetim oranına ve açık bir pratik yönelime dayanmaktadır. Burada, bilim ve pratik hedefli bir şekilde birbirine geçer. Bunun nedeni, h_da profesörlerinin ne yaptıklarını bilmeleridir: Hepsi profesyonel pratikten gelir ve gelecekteki profesyonel taleplerini öğrencilerinden tanır. Çalışma programlarının uygulamalı profesyonel aşamalarında, öğrenciler iş dünyasında ve toplumda işverenlerle öğrendiklerini test edebilir ve genişletebilirler.

yönetim

  • Başkan Prof. Dr. Ralph Stengler
  • Öğretim, Öğrenme ve Kolej İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Manfred Loch
  • Araştırma ve Bilimsel Altyapı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Arnd Steinmetz
  • Kayıt Şirketi Norbert Reichert

Öğrenciler

  • Yaklaşık 17.000
  • Yaklaşık% 18 yabancı öğrenci

Çalışanlar

  • Yaklaşık 900

117853_117804_01LuisenplatzvonobenAfWSAlexDeppert.jpg

Bilim şehri Darmstadt

Luisenplatz yukarıdan

Fotoğraf: Alex Deppert

Konumlar

Darmstadt

Address
Haardtring 100
64295 Darmstadt, Hesse, Almanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin