International School of Management

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Neden ISM?

Uluslararası Odak

ISM, öğrencilerine kapsamlı bir uluslararası eğitim sunar. Bu nedenle, uluslararası lisans öğrencilerinin işletme çalışmalarını ikinci bir yabancı dille Almanca, Fransızca veya İspanyolca olarak birleştirmeleri gerekir. Öğrenciler bir veya iki dönem yurtdışında bir Avrupa veya denizaşırı ülkedeki eğitimini tamamlar.

Uzmanlıklarına bağlı olarak, ISM öğrencileri ISM'nin 199 ortak üniversitesinden bir kurum seçerler. Yurtdışında sömestr, kültürlerarası ve dil yeterliliklerini daha da geliştirmek ve genişletmek ve mesleki bilgilerini uluslararası bağlamda geliştirmek ve derinleştirmek için tasarlanmıştır. Yurtdışındaki öğrenim dönemine ek olarak, 20 haftalık staj sürelerinin en az on haftasını Almanya dışındaki bir şirkette tamamlarlar. Lisans programlarının tümü, B.Sc. Tamamen İngilizce olarak öğretilen Uluslararası Yönetim İngilizce Trail.

Yüksek lisans programları aynı zamanda yurtdışında bir çalışma dönemi içerir. Öğrenciler, programlarının üçüncü dönemini yurtdışında, çalışma alanlarında uzmanlaşmış ISM ortak üniversitelerinden birinde geçirirler. Ayrıca, tüm programlar, İngilizce yüksek lisans derslerini içermektedir. Uluslararası Yönetim, Yüksek Lisans Finans, MA Stratejik Pazarlama Yönetimi, MA Lüks, Moda

Lisans ve yüksek lisans programları gibi, ISM'nin yarı zamanlı programlarının da uluslararası bir odağı var. Tüm programlar yurtdışındaki modülleri içerir. Ayrıca, MBA Genel Yönetim programı tamamen İngilizce olarak öğretilir.120859__MG_4759.jpg

Pratik Oryantasyon

Tüm ISM programları titizlikle gerçek iş dünyasının ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir. Bu amaç, birçoğu iş dünyasında yönetim pozisyonlarında olan veya şu anda yönetim pozisyonlarında olan ISM öğretim görevlilerinin uygulamalı deneyimleri ile desteklenmektedir. Ayrıca, kapsamlı staj aşamalarının yanı sıra pratik odaklı bir tez de ISM programlarının temelini oluşturur. Mütevelli Heyeti'nde görev yapan etkili şirket temsilcileri, ISM'nin eğitim anlayışını şekillendirmeye yardımcı olur. Öğrencilere, şirketlerinde ders kredisi için staj yapma ve danışmanlık projeleri yapma imkanı sunar.

Bu fırsatlardan yararlanarak ISM öğrencileri günlük meslek hayatındaki pratik problemleri çözmede geniş tecrübe kazanırlar. Buna ek olarak, ISM öğrencileri şirket sunumlarına, kariyer fuarlarına ve vaka çalışmalarına katılarak doğrudan şirket temsilcilerine ulaşabilirler. Öğrenciler kariyer olanaklarını bu temsilcilerle kişisel bir ortamda tartışabilirler. Artan sayıda ISM mezunu, ISM ağını da zenginleştiriyor.

Kişisel Atmosfer

ISM, birçok üniversitedeki geniş konferans salonlarının tipik anonimliğinin aksine, küçük sınıflar , etkileşimli bir öğrenme ortamı ve çok sayıda boş zaman aktivitesi sayesinde öğrencilere kişisel bir atmosfer sunuyor. Küçük sınıf boyutu, eğitmenlerin öğrencilere bireysel ilgi göstermelerine izin verir ve etkileşimli bir sınıf ortamı için temel oluşturur. Aynı zamanda, öğrenciler arasındaki uyuşmazlık oldukça teşvik edilmektedir. Bu, birçok vaka çalışması ve danışmanlık ekibi projeleriyle vurgulanmaktadır. Grup ve proje çalışmasının amacı, olumlu bir sonuç elde etmek için ekiplerin nasıl oluşturulacağını ve düzenleneceğini öğrenmektir. Öğrenci çalışma grupları ve partiler gibi ders dışı etkinlikler, öğrencilerin kişisel ağlarını genişletmelerine yardımcı olur.

Ek olarak, öğrencilerin ISM Intranet biçiminde bir dijital iletişim platformuna sahiptir. Bu, öğrencilerin dersleri tartışmaları, yurtdışındaki sömestrlerinden rapor vermeleri ve staj tekliflerine erişmeleri ya da yazmaları için çevrimiçi bir forumdur. Son olarak, öğrenciler boş zamanlarının bir kısmını standart müfredattan bağımsız olarak sunulan öğrenci topluluklarında geçirirler.120857_BEBA_LOG_b_MG_1768.jpg

Mesleki ve Sosyal Beceriler

Tüm ISM lisans programlarının ilk üç dönemi öğrencilere işletme yönetiminin temellerini sağlar. Seçtikleri çalışma programına bağlı olarak, bu temel eğitim iletişim, turizm, psikoloji, moda yönetimi, spor yönetimi, işletme hukuku veya finans dersleri ile desteklenmektedir. Temel yönetim derslerine ek olarak, öğrenciler ilk üç yarıyılın her birinde programa özel iki ders alırlar. Beşinci ve altıncı yarıyılda lisans öğrencileri programa özel modülleri seçmeli derslerle birleştirir. Bunlara ek olarak, akademik ve yumuşak beceriler ve yabancı diller de eğitilmektedir. İş Ahlakında zorunlu ders, öğrencilerin uluslararası ekiplerin sorumlu ve adil liderliği için gerekli olan kültürel duyarlılığı geliştirmelerine olanak sağlayan ekip oluşturma veya kültürlerarası yönetim de dahil olmak üzere sosyal yeterlilik eğitimi ile tamamlanmaktadır .

Yüksek lisans programları, öğrencilere kısa sürede kapsamlı mesleki bilgi sağlamak için tasarlanmıştır. Birinci ve ikinci yarıyılda öğrenciler, uzmanlık taleplerini karşılamak için ileri temel bilgiler ve özel bilgiler edinirler. Mesleki bilgi edinmenin yanı sıra, öğrenciler iletişim ve müzakere teknikleri gibi yumuşak becerileri da uygularlar. Vaka çalışmaları ve uygulamalı projeler, öğrencilerin teorik bilgilerini pratik kullanım için çok erken bir aşamada uygulamalarının yanı sıra işbirliğini ve ekip çalışmasını teşvik etme şansını elde etmelerini sağlar.120864_B_D_TEM_a_ISM_HH_0402.jpg

Kompakt Çalışma Programı

ISM öğrencileri kısa bir süre içinde profesyonel beceriler kazanır, pratik deneyim kazanır ve diğer kültürlere dalma şansına sahip olur. Bu çeşitli ve heyecan verici eğitim deneyimi, iyi yapılandırılmış bir çalışma programı ile mümkün olmaktadır. Diğer üniversitelerdeki öğrenciler dönem sonu derslerinin tadını çıkarırken, ISM öğrencileri gerçek yaşamda profesyonel deneyim kazanıyor. Gelecekteki yöneticileri arayışında olan şirketler, kısa bir sürede çalışmalarını başarıyla tamamlamış , uluslararası üniversiteler ve şirketlerdeki uygulamalı deneyim ve kültürlerarası beceriler kazanmış olan mezunlar arıyor. ISM'deki lisans öğrencileri bu becerileri altı yarıyılda (Avrupa Parçası) veya yedi yarıyılda (Global Parçası) edinirler. Daha sonra, yüksek lisans derecesini üç dönem içinde tamamlama seçeneğine ek olarak, yüksek lisans tezini yazmak için harcanan zamana sahipler. İyi yapılandırılmış bir program bu etkin çalışma sürecini mümkün kılar. Hem lisans hem de yüksek lisans programları, gerekli stajlar veya pratik aşamalar için belirlenmiş bir zaman dilimine sahiptir . Benzer şekilde, ISM'nin yarı zamanlı programları da sıkı yapılandırılmış bir konsepte dayanmaktadır.

Konumlar

Münih

Address
Karlstraße 35, D-80333 München
Münih, Bavyera, Almanya