Resmi açıklamayı okuyun

Üniversite kamu duyuru

Tüzükler, üniversiteler tarafından kendi sorumluluklarında yayınlanacaktır. 15 Aralık 2004 tarihli (GVBl s. 580) düzenlemelerle tadil edilen 4 Kasım 1993 tarihli (GVBl s. 848) Üniversite Tüzüğü Duyurusu Yönetmeliği'nin (GVBl s. 848) hükümleri dikkate alınmalıdır.

§ 2 HSchBekV uyarınca istifa ile bir statü verilir. Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Kempten aşağıdaki prosedürü tanımlamıştır:

Çöktürme, sırasıyla kütüphanenin (87435 Kempten, Bahnhofstrasse 61) odalarında gerçekleşir ve genel açılış zamanlarına (Mon, Tue) gidebilir.

Ayrıca, Ana Sözleşme, Kempten Uygulamalı Bilimler Üniversitesi WEB sayfalarında yayınlanacaktır.

imzalamıştır.
C. Herrmann
- Şansölye -

Üniversite yönetiminden not:

Bu yönetmeliklerin yayınlanması, hızlı bilgi arayışına hizmet eder. Bu nedenle, doğruluk için bir garanti kabul edilemez. Resmi duyuru, bu web sayfalarının yerini almaz, sadece resmi versiyon yetkili ve yasal olarak bağlayıcıdır.

Resmi versiyonun denetimi de kütüphanede yapılabilir. 1.1.2005'ten beri, üniversiteye özgü tüzükler sadece internette, yani üniversitenin web sitesinde yayınlanmaktadır. Tüzüklerin orijinal versiyonları, Kempten Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kütüphanesinde görülebilir.

Sayılar - Veri - Gerçekler

Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Kempten, Allgäu'da mühendislik, işletme ve turizm, bilgisayar bilimi ve multimedya, sosyal ve sağlık bilimleri alanlarında akademisyenler sunan tek devlet üniversitesidir. Kurulduğu 1977 yılından bu yana, Alplerin kenarındaki eğitim kurumu sürekli olarak büyümektedir.

Her yıl, binlerce başvuru Kempten'de bir yer için başvurmaktadır. Yaklaşık 6,000 öğrenci şu anda 18 lisans ve 14 yüksek lisans programına kayıtlıdır . Özel sektörden yaklaşık 200 öğretim görevlisi tarafından desteklenen 140 profesör , derslerin çoğunu yürütmektedir. Geçici başlangıç ​​binasından başlayarak, Bahnhofstraße'de modern öğretim binaları, laboratuarları, kütüphanesi ve kafeteryası bulunan 53.000 m²'lik bir üniversite kampüsü inşa edilmiştir. 200 civarında bilimsel olmayan çalışan , üniversitenin idaresi, fakülte ve laboratuarlarda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Kempten özel profili, ana kursta ılımlı bir uzmanlık ile birkaç lisans dersleri geniş , iyi kurulmuş bir eğitim içerir. Özel bir endişe, pratik alaka ve uluslararasılaşmadır .

Farklı iş işbirlikleri , uygulamaya yönelik bir çalışma için temel oluşturur. Dünyanın dört bir yanındaki 80'den fazla ortak üniversite , çalışmalarının bir kısmını yurtdışında geçirmeyi de sağlıyor.

Kempten Üniversitesi Fakülteleri

Kempten Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, altı fakültenin merkezi alanına ayrılmıştır. Üniversitenin temel örgütsel birimlerini oluştururlar ve özellikle sunulan dersleri sağlarlar. Lisans programlarınız, çalışma alanı yönetimine ayrılmıştır.

Program dili:
  • Ingilizce
  • Almanca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MBA

Professional School of Business & Technology

Kariyerinizde sizi destekleyen esnek ve pratik odaklı bir MBA programı mı arıyorsunuz? Kempten MBA Uluslararası İşletme Yönetimi ... [+]

Yöneticiler ve Genç Profesyoneller

Kariyerinizde sizi destekleyen esnek ve pratik odaklı bir MBA programı mı arıyorsunuz? Kempten MBA Uluslararası İşletme Yönetimi

Özel özelliklerKalite: 2011 FIBAA yeniden akreditasyonuna ek olarak, Kempten MBA Haziran 2015'te uluslararası EPAS akreditasyonunu aldı. Daha fazla bilgiBenzersiz Liderlik Gelişim Programı: MBA Uluslararası İşletme YönetimiKariyer hızı: MBA programlarının amacı, bir lider olarak kariyerini desteklemek için mevcut yönetim bilgisini öğretmektir. Bu hedefe 15 yıldan fazla bir süredir bağlıyız. Düzenli istatistiksel anketlerimiz, öğrencilerimizin% 70'ine varan çalışmalara başladıktan sonra 2 ila 3 yıl arasında kariyer yapmalarını sağladığını göstermektedir.Uluslararası Odak: Program tamamen İngilizce olarak yürütülmektedir. Güney Afrika, Tayland veya Avustralya'da yurtdışında kalmak, araştırmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Ayrıca, uluslararası öğrenciler ve öğretim üyeleri, ders içeriğini deneyimleriyle zenginleştirmektedir.Çalışma yapısı ve yapısı... [-]
Almanya Kempten
Bilgi iste
Ingilizce,Almanca
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 - 4 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku