LUMS, McGill, YNU, FGV/EBAPE, IIMB

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

IMPM NEDİR?

IMPM , Yüksek Lisans Derecesine giden Uluslararası Yöneticiler için bir programdır. Çekirdek program, yönetimsel zihniyetler tarafından düzenlenen, 18 ay boyunca gerçekleşen her biri 10 günlük beş modülden oluşan bir settir.

Bu modüllere eşlik etmek, sınıf içi ve dışı her türlü ilgi çekici aktivitelerdir: Co-koçluk, Arkadaşlık Danışmanlığı, Özel Tablolar, Yönetim Değişimleri ve Etki Takımları. Beş modüle katılmak ve kağıt ve yönetimsel değişimi eksiksiz bir şekilde tamamlamak, IMPM Sertifikasının verilmesine yol açacaktır.

McGill Üniversitesinden Yönetim Derecesi Yüksek Lisans derecelerini veya IMPM Sertifikasının ötesinde, Lancaster Üniversitesi'nden Yönetim Yüksek Lisans Derecesi Yüksek Lisansını almak isteyenler, kendileri için önemli bir konuya daha derinlemesine bakmalarını sağlayan bir Final Belgesi yazarlar.

DOSTU DANIŞMANLIK

İlgi çekici yöneticiler, sadece atölye çalışmaları yapmaktan ve fikirleri tartışmaktan daha fazlası anlamına gelir. IMPM katılan yöneticiler kendi çalışmalarından endişelerini dile getirerek meslektaşlarının deneyimlerinden faydalanabilirler.

Bu programda devam ediyor - masaların etrafında her zaman. Ayrıca, meslektaşlarınızın küçük ekiplerinin sizinle ilgili endişelerinizle birlikte çalıştığı, dostça danışmanlık dediğimiz bir süreçte de kurumsallaşmıştır. Sorunlarınıza bu girdi, başarınızı önemseyen diğer sınıf arkadaşlarının deneyimine dayanarak kuruluşunuzda değişiklikler yapmanızı sağlar.

REFLECTION PAPERS VE PEER KOÇLUĞU

Birbirinden öğrenmek ve fakülte sınıfta kalmaz. Her modülden sonra yansıma kağıdı yazarsınız. Bu bir akademik makale değildir: özellikle modül sırasında sizi etkileyen şeyleri gözden geçirir ve kişisel ihtiyaçlarınızı, kendi işinizde veya kuruluşunuzda ilişkilendirirsiniz. Yazma sürecinde, bir takım meslektaşlarıyla ve bu makaleleri olabildiğince yardımcı olacak şekilde çalışmak üzere çalışan bir öğretim görevlisi ile bağlantıya geçersiniz. Biz bu akran koçluğu diyoruz.

YÖNETİCİ DEĞİŞİMİ

Programın ortasında, bir meslektaşı ile eşleştirin ve bir haftanın daha iyi bir kısmını ev sahibi olarak ve birbirinin işyerinde bir ziyaretçi olarak geçirin. İş yerinde başka bir yöneticiyi gözlemleme ve geri bildirim sağlama süreci basit ama güçlüdür. Bu değişimlerden çıkanlar oldukça şaşırtıcı.

Kore'deki LG iş arkadaşlarımdan biriyle ziyaret ettiğimde, firmamızın yıkıcı bir teknolojiye karşı savunmasız olduğunu fark ettim. Sonuç olarak, Brezilya'da bir üst BT üniversitesi ile birlikte bir başlangıç ​​şirketi başlattık. Bunun şirketimizi kurtaracağına inanıyoruz. ”- Gustavo Miotti, Yönetim Kurulu Başkanı, Soprano Eletrometalugica Ltd., Brezilya

ETKİ TAKIMLARI

"Asla değişmeyen bir kişiyi değişmeyen bir organizasyona geri göndermeyin." Ancak neredeyse tüm gelişim programlarının yaptığı budur. Bunu değiştirdik. Rehberlik ve destekleyici materyallerimizle, öğreniminizi tekrar organizasyona taşımanıza yardımcı olmak için iş arkadaşlarınız veya iş arkadaşlarınızdan oluşan bir çarpışma ekibini belirleme fırsatı verilir. Aslında, bu insanlar IMPM neredeyse yapıyorlar. Her bir modülden sonra ekibinizi bilgilendirirsiniz ve öğrenmeyi yapıcı değişim için nasıl kullanacağınızı tartışırsınız.

Böylece yönetim gelişimi organizasyon geliştirme haline gelir. Bir İK departmanına pahalı görünebilecek bir eğitim, organizasyon için çok sayıda yöneticinin eğitilmesinde, birisinin fiyatına ve şampiyona edebilecekleri büyük değişikliklere yönelik bir yatırım haline gelir. Neden önemli bir konuda çalışmak için IMPM bir şirket ekibi göndermiyorsunuz?

Takımımı öğrendiğim gibi çalıştırdım. Ekibimi büyürken büyüttüm. Modülleri incelediğimde temel prensipleri aldım ve ekibim tarafından çok beğenildiler, “Bir sonraki bölüme ne zaman gideceksin?” Diye sormaya devam ettiler. - Daniel Smedo, Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür, Metro Tedarik Zinciri Grubu, Kanada

DEDİK TABLOLAR

IMPM 50:50 kuralımız var: gündemlerinizin yarısı size. Deneyimlerinizi paylaşmak ve akranlarınızla birlikte öğrenmek için yuvarlak masalarda oturursunuz. Çoğu zaman karışık gruplar halinde, deneyimlerin çeşitliliğinden kazanmak için. Ancak şimdi, tartışma zamanlarının bir kısmını ilgili yöneticilerle harcayabileceğiniz özel tablolar var.

Girişimcilerin veya aile-iş sahiplerinin bir tablosuna katılabilirsiniz veya programa sektörünüzden meslektaşlarınızla veya kendi şirketinizle gelebilirsiniz. (LG ve Lufthansa, yirmi bir yıllık neredeyse tüm yöneticilerimizin yöneticilerini gönderiyor.)

OKULLAR

Lancaster Üniversitesi Yönetim Okulu (LUMS)

LUMS'de gerçekten uluslararası, iyi kurulmuş ve iddialı bir topluluk bulacaksınız. Üç kat daha akredite ve dünya sıralamasındayız. Araştırma, başarımızın temelinde yer alır ve öğretimizi bilgilendirir, sınırları zorlar ve yaşamları dönüştürür. İşbirlikçi yaklaşımımız ve en yeni bilgilere erişmemiz bize en üst düzey yetenekler için bir işaret oluşturuyor; olmak istediği yer.

McGill Üniversitesi'nin Desautels Yönetim Bilimleri Fakültesi

Desautels, BusinessWeek, Canadian Business, Forbes, The Economist ve Financial Times tarafından dünyanın en iyi uluslararası işletme okullarından biri olarak seçilmiştir. Fakülte'nin yenilikçi programları ve mükemmellik konusundaki tarihi itibarı, dünyanın en iyi işverenlerinin yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki en iyi öğrencileri ve dünyanın önde gelen profesörlerini de çekmeye devam ediyor.

Yokohama Ulusal Üniversitesi

Yokohama Ulusal Üniversitesi (YNU) MBA programı sürekli olarak Japonya'daki işletme okullarının en düşük kabul oranlarından biri ile öğrenci memnuniyeti en yüksek arasında yer alıyor. Tokyo'dan trenle 30 dakika mesafede bulunan YNU, her zaman ülkenin en büyük ikinci şehri ve modern Japonya'nın en önemli kapısı olan Yokohama'ya uygun uzun vadeli bir bakış açısıyla küresel bir rol oynamaya kendini adamıştır.

FGV / EBAPE

FGV / EBAPE, öğrencilerine uluslararası çalışmalara ağırlık veriyor. 1950'lerde kurulan okul, Latin Amerika'da resmi yönetim eğitiminde öncüdür. İkinci yıl için en iyi Yönetim Okulu olarak seçilmiştir ve Brezilya'daki en üst düzey üç Yüksek Öğretim Kurumunun arasına yerleştirilmiştir.

IIM Bangalore

IIMB, ardı ardına yedinci yıl boyunca Eduniversal, Paris tarafından Orta Asya'nın en iyi işletme okulu olmuştur. IIMB'nin ayırt edici özelliği, günümüzün dinamik iş ortamında başarılı olmak için gerekli olan liderlik ve girişimcilik becerilerine odaklanmasıdır. Çeşitli araştırma girişimleri ve öğrenci için dünyanın en iyi 114 B okuluna sahiptir.

Konumlar

Yokohama

Address
〒240-8501 Kanagawa Prefecture, Yokohama, Hodogaya-ku, 常盤台79−1
Yokohama, Kanagava (idari bölge), Japonya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Görüntülemek için Şu an programlar

Yukarıda ayrıntılı arama Lütfen, aşağıda popüler kategorileri check out veya bir anahtar kelime arama yapmak.


... or simply by choosing your degree: