ESCP Business School

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1819'da kurulan ESCP Europe , nesiller boyunca lider ve girişimci üretti. Berlin, Londra, Madrid, Paris, Turin ve Varşova'daki altı şehir kampüsü ile ESCP Avrupa'nın gerçekten Avrupa kimliği, iş alanında benzersiz bir çok kültürlü eğitim tarzı sunmasına ve Uluslararası Yönetim konularında küresel bir bakış açısı sunmasına olanak tanıyor. Her yıl, ESCP Avrupa 120'den fazla ülkeden 6.000'den fazla öğrenciyi ve 5.000'den fazla yöneticiyi ağırlamakta ve onlara kapsamlı bir Yönetim kursları ve özel programlar (Lisans, Master, Executive MBA, Doktora ve Yönetici Eğitimi) sunmaktadır. ESCP Avrupa, Dünya'daki Üçlü Taç Akreditasyonuna (AACSB, AMBA ve EQUIS) sahip işletme okullarının sadece% 1'i arasında yer almaktadır. www.escpeurope.eu - Bizi Twitter'da takip edin @ESCPeurope

ESCP Europe markası neredeyse 200 yıllık tarihi boyunca gelişmesine rağmen, her zaman ilk üç harfine sadık kaldı. Ecole Spéciale de Commerce et d'Industrie adı altında 1819 yılında başlayıp Ecole Supérieure de Commerce adını değiştirdikten sonra, elli yıl sonra 1869'da ESCP'ye gelişti. Daha sonra Avrupa Okul Yönetimi Okulu (EAP) ile kardeş okuluna katıldı. 1999, yaklaşık on yıldır okul ESCP-EAP olarak adlandırıldı. Son olarak, 2009 yılında, okulun adı Avrupa mirasına ve konumlandırmasına açık bir referans veren ESCP Avrupa'ya dönüştü.

ESCP Avrupa'nın uluslararası kapsamı, erken yaşından beri görülüyor. Zaten 1824 sınıfı, 15 farklı milletten oluşan uluslararası öğrencilerin% 30'unu yedi İspanyol, beş Brezilyalı, beş Hollandalı, dört Alman ve iki Amerikalı arasında saymıştır. Dil eğitimi, İngilizce, Almanca ve İspanyolca dersleri de dahil olmak üzere Fransızca dilbilgisine ek olarak, ilk müfredatının önemli bir parçasıydı. 1825'ten itibaren, ESCP Avrupa'da toplam on dil öğretildi ve öğrencilerin en az üçünü okumak zorunda kaldılar.

Yaklaşık bir buçuk asır sonra, ESCP Europe, bir çok kampüs işletme okulunun kurulmasıyla bir öncü oldu. Okulun Avrupalı ​​çağrısına cevap vermek için, Almanya ve İngiltere'deki kampüsler 1973'te açıldı, bunu 1988'de İspanya, 2004'te İtalya ve 2015'te Varşova izledi. Daha küreselleşmiş bir dünya bağlamında, hırs Bugün ESCP Avrupası, hümanist değerler ve yönetim eğitimi arasındaki bağı güçlendirerek gerçek Avrupalı ​​yöneticileri eğitmektir. ESCP Avrupa, dünyaya açık gerçek bir Avrupa Okulu haline gelir.

Misyon ve Değerler

ESCP Europe, kültürler arası yönetim bilgisi ve pratiği geliştirerek iş dünyasını birbirine bağlar ve şekillendirir.

En üst düzey akademik mükemmellikte disiplinler arası bir bakış açısıyla yönetim öğretimi, açık fikirli, uyarlanabilir ve sorumlu kültürel olarak zeki, çok dilli liderler geliştiririz.

Yöneticiler ve girişimciler olarak, ESCP Europe'un mezunları küreselleşmiş bir dünyada liderlik ve ilham kaynağı olacak şekilde donatılmıştır.

Ana unsurlar

 • Berlin, Londra, Madrid, Paris, Torino ve Varşova'da 6 ESCP Avrupa kampüsü
 • Üçlü akredite: AACSB, EQUIS, AMBA
 • Dünyanın İlk İşletme Okulu (est. 1819)
 • 6 kampüsümüzde 20'den fazla ülkeyi temsil eden 150'den fazla araştırma görevlisi
 • 90 doçent, 40 ziyaret profesörü, 800'den fazla uygulayıcı ve uzman
 • Avrupa ve Dünya'da 130'un üzerinde akademik ittifak
 • Tam bir portföy: Lisans, Yüksek Lisans, MBA, Doktora ve Yönetici Eğitimi
 • 100 farklı milletten temsil eden lisans programları 5.000 öğrenci
 • Özelleştirilmiş eğitimlerde ve yönetici eğitiminde 5.000 üst düzey katılımcı
 • Dünyada 150'den fazla ülkede 55.000 aktif mezun
 • Okulun derin Avrupa kimliğini temsil eden Avrupa Yönetişimi
 • Düzenli olarak dünyanın en iyi işletme okulları arasında

kampüsleri

ESCP Europe'un bir sınır ötesi kampüs işletme okulunun kendine özgü modeli, Avrupa kimliğimizin kalbini somutlaştırmaktadır. Büyük Avrupa şehirlerindeki altı kentsel kampüsü ile ESCP Europe, bir Avrupa yönetim kültürünün gelişimine aktif olarak katkıda bulunur ve okulun benzersiz bir kültürlerarası iş eğitimi türü sunmasına izin verir:

 • BERLİN
 • LONDRA
 • MADRİD
 • PARİS
 • TORINO
 • VARŞOVA

Konumlar

Paris

ESCP Europe

Address
ESCP Europe Campus Paris
79, avenue de la République

75543 Paris, Île-de-France, Fransa
Telefon
+33 1 49 23 20 00

Londra

ESCP Europe - London Campus

Address
ESCP Europe Campus London
527 Finchley Road


NW3 7BG Londra, İngiltere, Birleşik Krallık

Berlin

ESCP Europe

Address
ESCP Europe Campus Berlin
Heubnerweg 8-10

14059 Berlin, Berlin, Almanya
Telefon
+49 30 320070

Torino

ESCP-EUROPE Torino

Address
ESCP Europe Torino Campus
Corso Unione Sovieticà, 218 bis

10134 Torino, dağ eteği, İtalya
Telefon
+39 011 670 5894

Varşova

Address
ESCP Europe Warsaw Campus
c/o Kozminski University
57/59 Jagiellonska St.

03-301 Varşova, Masovya Voyvodalığı, Polonya

Akreditasyonlar