Resmi açıklamayı okuyun

Dünyanın ilk iş okulu olan 1819'da kurulan ESCP Europe, tanınmış ekonomist Jean-Baptiste Say ve ünlü tüccar Vital Roux da dahil olmak üzere bir grup ekonomik bilim adamı ve iş adamı tarafından kuruldu. Jean-Baptiste Say, ekonomik liberalizmin savunucusudur ve genellikle girişimcilik kavramını 1800'lerde başlamış olmaktan dolayı kredilendirilmiştir. Vital Roux, 1807'de Ticaret Kanununun ve aynı zamanda Ticaret Kanununun hazırlanmasına büyük ölçüde katkıda bulunduğu için özellikle bilinir. Yenilikçi pedagojide ön plana bakış. Dolayısıyla, bir kişi, ESCP Avrupa'nın yaratılmasının "işletme okulu" kavramının icadı olduğunu söyler.

ESCP Europe markası neredeyse 200 yıllık tarihi boyunca gelişmesine rağmen, her zaman ilk üç harfine sadık kaldı. Ecole Spéciale de Commerce et d'Industrie adı altında 1819 yılında başlayıp Ecole Supérieure de Commerce adını değiştirdikten sonra, elli yıl sonra 1869'da ESCP'ye gelişti. Daha sonra Avrupa Okul Yönetimi Okulu (EAP) ile kardeş okuluna katıldı. 1999, yaklaşık on yıldır okul ESCP-EAP olarak adlandırıldı. Son olarak, 2009 yılında, okulun adı Avrupa mirasına ve konumlandırmasına açık bir referans veren ESCP Avrupa'ya dönüştü.

ESCP Avrupa'nın uluslararası kapsamı, erken yaşından beri görülüyor. Zaten 1824 sınıfı, 15 farklı milletten oluşan uluslararası öğrencilerin% 30'unu yedi İspanyol, beş Brezilyalı, beş Hollandalı, dört Alman ve iki Amerikalı arasında saymıştır. Dil eğitimi, İngilizce, Almanca ve İspanyolca dersleri de dahil olmak üzere Fransızca dilbilgisine ek olarak, ilk müfredatının önemli bir parçasıydı. 1825'ten itibaren, ESCP Avrupa'da toplam on dil öğretildi ve öğrencilerin en az üçünü okumak zorunda kaldılar.

Yaklaşık bir buçuk asır sonra, ESCP Europe, bir çok kampüs işletme okulunun kurulmasıyla bir öncü oldu. Okulun Avrupalı ​​çağrısına cevap vermek için, Almanya ve İngiltere'deki kampüsler 1973'te açıldı, bunu 1988'de İspanya, 2004'te İtalya ve 2015'te Varşova izledi. Daha küreselleşmiş bir dünya bağlamında, hırs Bugün ESCP Avrupası, hümanist değerler ve yönetim eğitimi arasındaki bağı güçlendirerek gerçek Avrupalı ​​yöneticileri eğitmektir. ESCP Avrupa, dünyaya açık gerçek bir Avrupa Okulu haline gelir.

Misyon ve Değerler

ESCP Europe, kültürler arası yönetim bilgisi ve pratiği geliştirerek iş dünyasını birbirine bağlar ve şekillendirir.

En üst düzey akademik mükemmellikte disiplinler arası bir bakış açısıyla yönetim öğretimi, açık fikirli, uyarlanabilir ve sorumlu kültürel olarak zeki, çok dilli liderler geliştiririz.

Yöneticiler ve girişimciler olarak, ESCP Europe'un mezunları küreselleşmiş bir dünyada liderlik ve ilham kaynağı olacak şekilde donatılmıştır.

Ana unsurlar

 • Berlin, Londra, Madrid, Paris, Torino ve Varşova'da 6 ESCP Avrupa kampüsü
 • Üçlü akredite: AACSB, EQUIS, AMBA
 • Dünyanın İlk İşletme Okulu (est. 1819)
 • 6 kampüsümüzde 20'den fazla ülkeyi temsil eden 150'den fazla araştırma görevlisi
 • 90 doçent, 40 ziyaret profesörü, 800'den fazla uygulayıcı ve uzman
 • Avrupa ve Dünya'da 130'un üzerinde akademik ittifak
 • Tam bir portföy: Lisans, Yüksek Lisans, MBA, Doktora ve Yönetici Eğitimi
 • 100 farklı milletten temsil eden lisans programları 5.000 öğrenci
 • Özelleştirilmiş eğitimlerde ve yönetici eğitiminde 5.000 üst düzey katılımcı
 • Dünyada 150'den fazla ülkede 55.000 aktif mezun
 • Okulun derin Avrupa kimliğini temsil eden Avrupa Yönetişimi
 • Düzenli olarak dünyanın en iyi işletme okulları arasında

kampüsleri

ESCP Europe'un bir sınır ötesi kampüs işletme okulunun kendine özgü modeli, Avrupa kimliğimizin kalbini somutlaştırmaktadır. Büyük Avrupa şehirlerindeki altı kentsel kampüsü ile ESCP Europe, bir Avrupa yönetim kültürünün gelişimine aktif olarak katkıda bulunur ve okulun benzersiz bir kültürlerarası iş eğitimi türü sunmasına izin verir:

 • BERLİN
 • LONDRA
 • MADRİD
 • PARİS
 • TORINO
 • VARŞOVA
Program dili:
 • Ingilizce
 • Fransızca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:


ESCP Europe Business School

Uluslararası Yönetimde Mba bizim başarılı bir uluslararası kariyer için iş becerileri ve zihniyet ile genç profesyoneller sağlar. ... [+]

Kültürler arası deneyimi yaşayın

Uluslararası Yönetimde Mba bizim başarılı bir uluslararası kariyer için iş becerileri ve zihniyet ile genç profesyoneller sağlar.

10 aylık program : güçlü bir kültürlerarası yaklaşıma sahip yoğun bir MBA programıSeçtiğiniz 2 ülke: Her sömestr farklı bir ESCP Avrupa şehir içi kampüsünde eğitim alın2 Ülke Danışmanlığı 2 ülke üzerinden projeler: Uluslararası iş tecrübenizi genişletirken, gerçek projeler konusunda şirketlere danışın.7 ülkeden 23 seçmeli: 4 ülkeye kadar deneyimliyken MBA deneyiminizi uzmanlaştırmayı veya çeşitlendirmeyi seçin150 ülkeden 55.000 mezun: Gelecekteki uluslararası kariyerinizi geliştirmek için çeşitli profesyonel mezunlar ağına katılın.20'den fazla milletten 150'si aktif aktif Profesör: Tam zamanlı, bağlı ve misafir profesörlerimizden uygulamalı öğrenme deneyimi... [-]
Fransa Paris İspanya Madrid Birleşik Krallık London Almanya Berlin İtalya Turin Polonya Warsaw  + 8 Daha fazla
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
ESCP Europe
Address
ESCP Europe Campus Paris 79, avenue de la République
75543 Paris, Île-de-France, Fransa
web sitesi
Telefon
+33 1 49 23 20 00
ESCP Europe - London Campus
Address
ESCP Europe Campus London 527 Finchley Road
NW3 7BG London, England, Birleşik Krallık
web sitesi
Telefon
false
ESCP Europe
Address
ESCP Europe Campus Berlin Heubnerweg 8-10
14059 Berlin, Berlin, Almanya
web sitesi
Telefon
+49 30 320070
ESCP-EUROPE Torino
Address
ESCP Europe Torino Campus Corso Unione Sovieticà, 218 bis
10134 Turin, Piedmont, İtalya
web sitesi
Telefon
+39 011 670 5894
Address
ESCP Europe Warsaw Campus c/o Kozminski University 57/59 Jagiellonska St.
03-301 Warsaw, Masovian Voivodeship, Polonya
Telefon
false
Address
Beijing, Beijing, Çin Halk Cumhuriyeti
Telefon
false
Address
Delhi, Hindistan
Telefon
false