Resmi açıklamayı okuyun

Bordeaux Üniversitesi üç üniversitenin birleşmesinin ardından 2014 yılında yeni kuruldu. Fransa'daki en iyi üniversiteler arasında akademik kursları ve araştırma kalitesi için seçilen Fransız hükümeti 2011 yılında "Mükemmellik Girişimi" ödülüne layık görüldü.

Multidisipliner eğitim teklifi

Bordeaux Üniversitesi 245 Yüksek Lisans ve 125 Lisans programı sunmaktadır. Dört önemli bilim alanı: Bilim ve Teknoloji / Hukuk, Siyaset Bilimi, Ekonomi, Yönetim / Yaşam ve Sağlık Bilimleri / Sosyal ve Beşeri Bilimler.

Bordo Üniversitesi'ndeki öğrencilerin yaklaşık% 12'si uluslararası bir üniversitedir. Üniversite, İngilizce (veya diğer dillerde) öğretilen ve öğrencilere yurtdışında eğitim ve / veya ortak veya iki derece tamamlama olanağı sunan çok çeşitli uluslararası eğitim programları geliştirmiştir. Erasmus Mundus programına katılmak için Fransa'da lider bir üniversite olan Bordeaux Üniversitesi, AB tarafından etiketli 9 eğitim programı sunmaktadır.

Uluslararası bir önde gelen araştırma üniversitesi

Araştırma üç bölümde düzenlenmektedir: Bilim ve Teknoloji / Yaşam ve Sağlık Bilimleri / Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler.

Sekiz doktora okulu doktora öğrencilerine destek ve rehberlik sağlar. Araştırma departmanları, ulusal araştırma kuruluşlarıyla ortak denetime tabi tutulan 70 araştırma laboratuvarını birlikte gruplandırmaktadır.

Mükemmellik kümeleri

Bordeaux Üniversitesi'nin temel önceliklerinden biri, nörobilim, medikal görüntüleme, çevre / iklim, ileri malzemeler, arkeoloji, lazerler / optik alanlarında araştırma, eğitim ve bilgi aktarımı için tematik kümelerin geliştirilmesini teşvik etmektir. dijital belgelendirme, sağlık ve toplum ve kardiyoloji.

Program dili:
  • Ingilizce
  • Fransızca

Tomorrow's success...starts today

Welcome to the University of Bordeaux