Resmi açıklamayı okuyun

Tarihçe

Kolej, Batı Afrika'da bir tür olan Gana Telecom'un amiral gemisi Eğitim Merkezi'nde köken alıyor. İlk olarak İkinci Dünya Savaşı sırasında Kraliyet Hava Kuvvetleri (RAF) Eğitim Okulu olarak kullanılmış ve daha sonra Kablo ve Kablosuz'ya İngiliz Batı Afrika Ülkeleri (yani Gana, Nijerya, Sierra Leone ve Gambiya) için Telekomünikasyon Teknisyenleri yetiştirmek üzere teslim edilmiştir.

Eğitim Merkezi, Gana ve Batı Afrika'daki diğer kurumların yanı sıra Gana Telekom çalışanları için Telekomünikasyon Mühendisliğinde öğretim ve sertifikasyonun ana kaynağı haline gelmek üzere düzenleyici ve özelleştirme yoluyla hızla ilerledi.

2005 yılında Gana Telecom yönetimi, eğitim merkezini telekomünikasyon ve multimedya mühendisliği için bir üniversiteye dönüştürmek için hazırlık aşamasında altyapıyı ve ekipmanı modern standartlara yükseltti.

Misyon

GTUC, kaliteli öğretim ve öğrenme, araştırma, entellektüel yaratıcılık, yenilik ve topluma hizmet için uygun bir ortam sağlayan akademik mükemmeliyet merkezi. Üniversite, Gana ve dünyaya değer katmak için ilgili ileri teknolojiyi, liderlik gelişimini ve işletme kültürünü teşvik edecek.

Araştırma

Bir araştırma üniversitesi rolünde GTUC, akademik ve mesleki çalışma alanlarındaki kritik meselelerin keşfedilmesini ve incelenmesini teşvik eder. Ulusal ve uluslararası akademik disiplinlerde katılım ve liderlik gibi katı değerlendirmeler ve incelemeler araştırma programlarını ve yaratıcı faaliyetlerini geliştirmede merkezi bir konudur.

Halk katılımı

GTUC, kamusal hayata katkıda bulunan rolünde toplumun değerleri ve hedefleri üzerine düşünmeyi teşvik eder. Üniversite kendi programlarını geliştirir ve kütüphaneleri, uzmanlıkları, tesisleri ve diğer etkinlikleri ile daha büyük topluluğu zenginleştirir.

Üniversitenin öğretim üyeleri, personeli ve öğrencileri topluluk ve profesyonel hizmet için zaman ve uzmanlık katkıda bulunmaya teşvik edilmektedir.

Vizyon

GTUC, yenilikçi araştırmalar, ileri teknoloji, girişimcilik ve ulusal ve küresel kalkınma için seçkin öğrenci ve personel geliştiren bursu dünya çapında bir üniversite olarak görmek istemektedir.

Temel değerler

GTUC, öğrencilere, öğrenmeye, hizmete ve her insana saygıya çekici bir bağlılıkla kurulmuştur. Değerlerimiz ve uzun vadeli taahhütlerimizle gurur duyuyoruz:

  • mükemmellik
  • Öğrenci Merkezli
  • Akademik Özgürlük
  • yenilik
  • Bütünlük
Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MBA

Ghana Technology University College

MBA Uluslararası programı, öğrencilere uluslararası bağlamda kariyer fırsatları sunmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda, öğrencilerin stratejik yönetim konusundaki yoğun bir ... [+]

MBA Uluslararası programı , öğrencilere uluslararası bağlamda kariyer fırsatları sunmayı amaçlamaktadır. Aynı zamanda, öğrencilerin stratejik yönetim konusundaki yoğun bir kursla uluslararası ticarete maruz kalmalarını ve böylece kişisel ve kariyer gelişimini arttırmasını sağlar. Bunu kolaylaştırmak için, öğrenciler kendi Öğrenme Ekipleri'ndeki diğerleriyle birlikte deneyimlerini kullanacak, paylaşacak ve yansıtacaklardır.

Kurs içeriği

MBA Uluslararası, global stratejik yönetim uygulayarak işin temel işlev alanlarını bütünleştirerek uluslararası yönetim konusunda derinlemesine bilgi sahibi öğrencilere sunmaktadır.... [-]

Gana Accra
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku