Resmi açıklamayı okuyun

Hakkımızda

İrlanda Amerikan Üniversitesinin kurucu bir üniversitesi olan American College Dublin , Ortaöğretim Yüksek Eğitim Komisyonu tarafından onaylanmıştır ve İrlanda Cumhuriyeti'nde ve Delaware Eyaletinde bir yüksek öğrenim kurumu olarak lisanslanmıştır. Merrion Meydanı'nda, İrlanda'nın başkentinin kalbinde yer alan American College Dublin , lisans ve yüksek lisans düzeyinde liberal sanatlar, sahne sanatları, yaratıcı yazma, uluslararası ticaret, muhasebe ve finans, otelcilik yönetimi ve etkinliği konularında olağanüstü bir lise sonrası eğitim sunmaktadır. yönetimi. 1993 yılında Lynn Üniversitesi (Florida, Boca Raton'da bulunan) Lynn Üniversitesi tarafından kar amacı gütmeyen bir eğitim güvencesi olarak kurulan Kolej, Amerikan öğrencileri için yurtdışında yapılan bir çalışma kampüsünden, öğrenci topluluğu içinde otuz beş milletten oluşan küresel bir kuruma büyüdü. ACD'nin, İrlanda ve ABD arasında paylaşılan programlar ve transfer fırsatları sunan American College Delaware adlı Lewes, Delaware'de bulunan bir kardeş kampüsü vardır.

American College Dublin , orta dereceli, kar amacı gütmeyen liberal sanat kurumunun onurlu Amerikan geleneğini alır ve Atlantik jantının her iki tarafındaki kampüslerle uluslararası bir bağlamda yerleştirir. Kurum, öğrencilerin potansiyellerini gerçekleştirmelerini ve dünyaya başarılı bir şekilde katılmalarını sağlayarak, bütünsel liberal sanatlar modelinin desteklediği samimi bir ortamda İrlanda ve Amerikan yüksek öğreniminin en iyi özelliklerini sunmayı amaçlamaktadır. Üniversite, akademik mükemmellik, yenilikçilik, etik bütünlük ve çok kültürlülüğün temel değerlerini vurgulayan, özenli, teşvik edici ve değerli bir eğitim sunar. Sınıf boyutları küçüktür (genellikle bir sınıfa yirmi öğrenciden fazla değildir) ve öğretmen öğrenciyi aktif, katılımcı ve zorlu bir eğitim deneyimine dahil eder. Çalışma programlarının çoğu, öğrencilerin sınıf öğrenmelerini ilgili endüstri ortamlarında uygulamalarını ve çalışma alanlarıyla ilgili pratik deneyimler sunmalarını sağlayan bir staj bileşenine sahiptir. Kolej öğrencilerinin büyük bir kısmı lisansüstü düzeyinde daha ileri çalışmalara devam eder.

Her şeyden önce, American College Dublin , bireyin yeteneklerinin gelişimini ve yaşam boyu öğrenme sürecini ilerleten eğitime olan tutkuyu aşmaya çalışır.

108003_107977_dublinisyourcampusstudyportals.jpg

Tarihçe

Ortadoğu Yüksek Öğretim Komisyonu tarafından onaylanan American College Dublin , Mayıs 1993'te Florida Boca Raton'da bulunan liberal bir sanat kurumu olan Lynn Üniversitesi tarafından kar amacı gütmeyen bağımsız bir eğitimsel güven olarak kuruldu. Kolej ilk liberal sanatlarını ve işletme lisans öğrencilerini Eylül 1993'te kabul etti ve 1996'da birinci sınıfını bitirdi. İlk mezuniyet töreninin ana konuşmacısı, Amerika'nın İrlanda Büyükelçisi ve eski Cumhurbaşkanı John F. Kennedy'nin kız kardeşi olan Jean Kennedy Smith'di. Nobel Barış Ödülü sahibi John Hume ve Senatör George Mitchell, eski Genel Avukat Genel Başkanı ve Goldman Sachs Başkanı Peter Sutherland, eski Avrupa Parlamentosu Başkanı Pat Cox, Fianna Fail lideri Micheál Martin, eski Tánaiste Mary Harney ve eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in kız kardeşi Valerie Biden Owens. Üniversitenin Dublin kampüsünün gelişimi 1990'lı yıllara kadar devam etti; 2002 yılında, kurum, American College Delaware olarak bilinen Delaware'de bir kardeş kampüs kurulmasıyla faaliyetlerini genişletti.

İrlanda Amerikan Üniversitesinin kurucu bir üniversitesi olan kurum, Delaware Eyaleti Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandı ve devlet için bölgesel akreditasyon kurumu, Yüksek Eğitim Ortadoğu Komisyonu (MSCHE) tarafından onaylandı. New York, New Jersey, Pennsylvania, Maryland, Washington, DC ve Delaware eyaletlerinde yüksek öğrenim akreditasyonundan sorumludur. American College Dublin aynı zamanda liberal sanatlarda lisans derecesi, uluslararası işletme ve muhasebe ve finans ve uluslararası işletme yüksek lisans programı dahil olmak üzere İrlanda Kalite ve Kalifikasyonları (QQI) tarafından onaylanmış bazı programlar sunmaktadır.

Kuruluşundan bu yana geçen yıllarda, American College Dublin yüksek kaliteli bir liberal sanat kurumu olarak konumunu güçlendirmiştir. İlk mezuniyet töreninden bu yana binlerce öğrenci sayısının artmasıyla öğrenci sayıları bir avuçtan yüzlere çıktı. Fiziksel olarak, Kolej Merrion Meydanı'ndaki tek bir evden, orjinal sitenin iki yanında üç bitişik mülk barındıran bir binaya dönüşmüştür. Destek tesisleri, genişletilmiş bir kütüphane, bilgisayar laboratuvarları, öğrenci yemek ve eğlence tesisleri içerecek şekilde genişletildi. Ancak, değişikliklerin arasında, bazı şeyler sabit kalmıştır. Kolej, Amerikan liberal sanat modelinin en iyi geleneklerine bağlı, ortaöğretim sonrası bir eğitim sağlama konusundaki taahhüdünü sürdürür; uyarıcı, zorlayıcı, ilginç ve kullanışlı olanı. Küçük sınıflarda (genellikle otuzdan fazla öğrenciden değil) ders vermeye adamıştır; değişen yetenek ve geçmişe sahip öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap veren öğretimi yapmak; ve öğrenciyi öğrenme ve değerlendirme süreçlerine aktif bir şekilde dahil eden öğretimi. Öğrenci alımları (toplam öğrenci grubunun% 60'ı İrlanda'nın dışından gelir), kurslarının çoğunun içeriği ve İrlanda'daki uluslararası toplumla bağlantıların geliştirilmesi yoluyla uluslararası bir bakış açısını teşvik etmeye ve yansıtmaya devam ediyor. . Son olarak, Kolej Amerikan bağlantısını, en açık şekilde adıyla, ancak özünde, aynı zamanda: liberal sanatlardaki temeli, Ortadoğu Yüksek Eğitim Komisyonu’nun akreditasyonu, kız kardeşi Lynn Üniversitesi ile tarihsel bağları, Delaware'deki Lewes kampüsü, ABD yurtdışında eğitim programı ve dört yıllık bakalorya ve yüksek lisans eğitim programları için Amerikalı öğrencileri aktif olarak işe alma.

Misyon

“ American College Dublin , yerli ve yabancı öğrencilerin potansiyellerini gerçekleştirmelerini ve dünyaya başarılı bir şekilde katılmalarını sağlamak için, bütünsel liberal sanat sanatları modelinin desteklediği samimi bir ortamda İrlanda ve Amerikan yüksek öğreniminin en iyi özelliklerini sunmaya çalışıyor.”

Vizyon

American College Dublin , yüksek kaliteli bir lisans ve lisans üstü eğitim sağlayacaktır: sıkı, teşvik edici ve değerli olan. Kurum, akademik mükemmellik, yenilikçilik, etik bütünlük ve çokkültürlülüğün temel değerlerini vurgulayacaktır. Kurumsal ahlak ve çalışma programları, öğrenciyi aktif, katılımcı ve zorlu bir eğitim deneyimine dahil ederek, İrlanda ve Amerikan yüksek öğrenim geleneklerini en iyi şekilde yansıtacak ve yansıtacaktır. American College Dublin , akademik özgürlüğü destekleme, kurumun paydaşlarına bilginin uygun şekilde açıklanması, erişim ve fırsat eşitliği de dahil olmak üzere tüm faaliyetlerinde en yüksek etik davranış standartlarını koruyacaktır. Kolej, bireyin yeteneklerinin gelişimini ve yaşam boyu öğrenme sürecini ilerleten eğitime tutkuyu aşılamayı amaçlayacaktır.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

1 Yıllık MBA

American College Dublin

MBA, kontrol edilemeyen ortamdaki değişkenlere ve değişikliklere başarılı bir şekilde adapte olmak için yöneticileri kendi organizasyonlarında kontrol edilebilir güçleri ... [+]

genel bakış

IAU, 1 yıl Yüksek Lisans

Uluslararası İşletmecilik Yüksek Lisansı, Orta Amerika Yüksek Eğitim Komisyonu'na akreditasyonu altında kurum tarafından verilir. MBA, kontrol edilemeyen ortamdaki değişkenlere ve değişikliklere başarılı bir şekilde adapte olmak için yöneticileri kendi organizasyonlarında kontrol edilebilir güçleri yönetmek için gerekli bilgi ve yetkinliklerle hazırlamak ve donatmak için tasarlanmış ileri bir derecedir.

MBA programı, uluslararası işletmede orta ve üst düzey yönetim liderliği sorumlulukları için nitelikli öğrenciler hazırlar. Genel bir yönetim odağını ve stratejik yaklaşımı kullanarak, öğrenciler şunu gösterir: işletme fonksiyonlarının geniş ve entegre bilgisi; kurumsal ve kamusal sorunları çözmek için etik ve yasal düşünceler ve sosyal duyarlılık bilgisi; analitik, problem çözme ve eleştirel düşünme becerileri ve işletme karar verme ile ilgili teknolojilerin kullanımı; gruplara ve iş organizasyonlarına liderlik etmek için iletişim ve kişilerarası beceriler; dinamik ve küresel çevrenin öneminin ve bunun kuruluşlar, kararlar ve faaliyetler üzerindeki etkisinin derin bir eleştirel değerlendirmesi; ve strateji kararlarını formüle etme ve uygulama yetkinlikleri.... [-]

İrlanda Dublin ili
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
American College Dublin

Petrol ve Gaz Yönetiminde Mba, Yüksek Öğrenim Ortadoğu Komisyonuna akreditasyonu altında kurum tarafından verilir. Öğrencileri, petrol ve gaz endüstrisinde orta ve üst dü ... [+]

genel bakış

IAU, 1 yıl Yüksek Lisans

Enerji endüstrisi, modern dünya ekonomisinin belki de en önemli bileşenidir. Üretim, tarım, nakliye, bilgi ve iletişim teknolojisi ve çok çeşitli modern kolaylıklar temel olarak karbon bazlı enerjinin sağladığı güce bağlıdır. Enerji sektörü, gelecekte dünya ekonomisinin ve toplumlarının işleyişine çok önemli katkı yaptığı kesindir. Bu dinamik, hızlı hareket eden ve yenilikçi endüstri, yöneticiler, yöneticiler ve girişimciler için ekstraksiyon, işleme ve petrokimya sektörlerinde kariyer gelişimi ve büyümesi için çeşitli heyecan verici fırsatlar sunmaktadır.

Petrol ve Gaz Yönetiminde Mba, Yüksek Öğrenim Ortadoğu Komisyonuna akreditasyonu altında kurum tarafından verilir. Öğrencileri, petrol ve gaz endüstrisinde orta ve üst düzey yönetim liderliği sorumluluklarına hazırlar. Program, petrol ve gaz oluşumu ve çıkarımının jeolojik ve mühendislik yönlerinde bir temel sunar; ekstraktif petrol ve doğal gaz projelerinin etkin yönetim anlayışı; enerji sektöründe etkin operasyon yönetimi bilinci; sistematik ekonomik, finansal, politik ve risk analiz araçlarını petrol ve gaz endüstrilerinin tüm yönlerine uygulama becerisi; ve bir enerji işletmesinde önemli bir endüstri stajı. Öğrenciler tam zamanlı çalışmalarının sonunda veya yarı zamanlı olarak alınırlarsa kurs boyunca staj ve / veya araştırma projesi yürüteceklerdir.... [-]

İrlanda Dublin ili
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Location address
1 Merrion Square
County Dublin, D02 NH98 IE