Globis University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Misyonumuz, toplumlar yaratan ve yenilik yapan vizyon sahibi liderler geliştirmektir.

1992 yılında, "küresel" ve "iş" kelimelerinin bir kombinasyonu olan Globis , Tokyo şehir merkezinde kiralık bir sınıfta öğretilen tek bir pazarlama kursu biçiminde doğdu. Bu mütevazı başlangıçlardan, kurum, Japonca ve İngilizce, tam zamanlı ve yarı zamanlı, kampüste ve çevrimiçi olarak yüksek dereceli MBA programları ile Japonya'nın en büyük işletme okulu haline geldi.

Genç, iddialı ve başarılı bir başlangıç olan Globis , Asya'nın 1 numaralı işletme okulu olma yolunda yarının iş dünyasındaki liderlere ilham vermeyi ve onları beslemeyi hedefliyor.

Globis Tarihi

Dünya standartlarında bir eğitim kurumu haline gelen bir girişim.

Bir İşletme Okulunun Doğuşu

1992'de, 30 yaşındayken girişimci Yoshito Hori, Harvard Business School'un MBA programından esinlenerek bir yıl önce mezun olduğu “ Globis ” i sıfırdan ('küresel' ve 'iş' kelimelerini birleştirerek) yarattı. Okul, Cumhurbaşkanı Hori'nin merkezi Tokyo dairesinde hayat buldu, Başkan Hori'nin tek çalışanı oldu. Japonya'daki HBS mezunlarına mektuplar gönderdikten ve onları yeni kurulan Globis Yönetim Okulu'nda öğretmenlik yapmaya davet ettikten sonra, Başkan Hori kişisel ağından bir ekip kurmayı başardı ve ünlüleri kullanarak 20 öğrencinin ilk öncü sınıfını Globis başladı. vaka yöntemi. ' Bugün, Globis genişleyen bir eğitim kurumudur ve binlerce uluslararası işletme uzmanına talimat Globis .

En Yüksek Yönetim Eğitim Standartları

İlk Globis öğrencileri, çalışmalarını kendi paralarıyla finanse eden ve bu nedenle en iyi Globis olan, dünya standartlarında eğitmenlerden en iyi kalitede eğitim talep eden bilgiye aç kişilerdi. Globis , öğretim üyelerinin MBA veya diğer yüksek lisans derecelerine, gerçek dünya iş deneyimine ve geleneksel ders stili yerine vaka yöntemini kullanarak öğretme yeteneğine sahip olmasını gerektiren tüm öğretim üyelerinden en yüksek standartları talep eder. İşletme eğitimine yönelik bu benzersiz yaklaşım, Globis Osaka ve Nagoya şehirlerinde iki kampüs daha inşa etmesini Globis uygulamalarda bir artış yarattı.

Japonya'daki En Büyük İşletme Okulu

Globis başarısı ve hızlı büyümesi, Cumhurbaşkanı Globis eğitime devrimci yaklaşımının ardından yoğun enerji ve ağızdan kaynaklandı. Globis deneyimlediği üstel büyüme, Japonya'nın en büyük yönetim okulu olarak yerini korudu ve Asya'nın en iyi işletme okulu olma hedefine bir adım daha yaklaştı.

2012'de 20. yıldönümüne ulaşan Globis , Sendai ve Fukuoka'da yeni kampüsler, Şangay ve Singapur'da yan kuruluşlar açarak daha fazla zorluk çekmeye ve daha fazla zorluk Globis devam etti.

Ülke çapında beş kampüsü ve yurt dışında iki ofisi bulunan Globis , Asya'nın en hızlı büyüyen işletme okullarından biri olarak hızla tanınmaktadır.

Teklifimiz

Globis bir işletme okulundan daha fazlasıdır. Burada buluşacağınız insanlar ağı, elde edeceğiniz paha biçilmez beceriler ve şekillendirmeye teşvik edeceğiniz kişisel görev, 'toplumları yaratan ve yenilik yapan vizyon sahibi bir lider' olmanıza yardımcı olacaktır.

Kokorozashi

Japonca 'Kokorozashi' terimi, Globis tarafından Globis olan kişisel bir misyonu olduğu şeklinde yorumlanmaktadır.

Kişisel Görev

Globis , iddialı insanları eğitmek için, kendi kendini yetiştirme amaçları için değil, toplumda olumlu değişiklikler yaratmak için var. Bu yüzden Globis , öğrencilerinin Kokorozashi'sinin geliştirilmesine özel önem veriyor. Globis çalışmalarınız sırasında, kendi kişisel göreviniz hakkında derinlemesine düşünmeniz ve gerçekte neye tutkulu olduğunuzu keşfetmeniz için bol bol fırsat verilecek. Bu içsel sürücüyü geliştirerek, kişisel bir ağ oluşturabilecek ve çalışmalarınız sırasında kazanacağınız birçok yeteneği kullanabileceksiniz.

Kişisel Ağ

Globis kurduğunuz temaslar ve dostluklar hayatınızı değiştirebilir. Çok çeşitli öğrenciler, gerçekten küresel bir fakülte ve en iyi iş liderleriyle dernekler, başarıya giden yolda başlamanıza yardımcı olacaktır. Globis akranları, mezunları ve öğretim görevlileri gelecekteki iş ortaklarınız, yatırımcılarınız veya mentorlarınız olabilir - hepsi kişisel ağınızı genişletmek için ne kadar çaba harcadığınıza bağlıdır. Globis eğitiminiz boyunca mümkün olduğunca çok insanla tanışmayı deneyin, çünkü iletişim ağınız misyonunuzu ve yaşamdaki başarınızı desteklemek için önemli bir araç olacaktır.

İşletme ve Kavramsal Beceriler

Globis öğrencileri sadece muhasebe, finans ve pazarlama gibi zorlu iş becerilerini öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda küreselleşmiş bir dünyada yenilik yapmak ve değer yaratmak için gereken yumuşak becerileri de Globis . İletişim, müzakere, eleştirel düşünme ve yönetim felsefesi, Globis eğitiminiz boyunca, kişisel gelişiminize katkıda bulunmanıza yardımcı olacak pek çok konudan sadece birkaçıdır.

Güncel kurs bilgileri için lütfen web sitemizi ziyaret edin:
href = "https://www.globis.ac.jp/

Konumlar

Tokyo

Address
Sumitomo Fudosan Kojimachi Bldg.,
5-1 Niban-cho, Chiyoda-ku

102-0084 Tokyo, Japonya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları: