Resmi açıklamayı okuyun

Misyonumuz, toplumlar yaratan ve yenilik yapan vizyon sahibi liderler geliştirmektir.

1992 yılında, Globis - “global” ve “business” kelimelerinin bir birleşimi - Tokyo şehir merkezinde kiralık bir sınıfta öğretilen tek bir pazarlama kursu şeklinde doğdu. Bu mütevazi başlangıçlardan itibaren kurum, Japonca ve İngilizce, tam zamanlı ve yarı zamanlı, kampüste ve çevrimiçi olarak yüksek dereceli MBA programları ile Japonya'nın en büyük işletme okulu haline geldi.

Genç, iddialı ve başarılı bir başlangıç olan Globis , Asya'nın 1 numaralı işletme okulu olma yolunda yarının iş dünyasındaki liderlere ilham vermeyi ve onları beslemeyi hedefliyor.

Globis Tarihi

Dünya standartlarında bir eğitim kurumu haline gelen bir girişim.

Bir İşletme Okulunun Doğuşu

1992'de, 30 yaşındayken girişimci Yoshito Hori, Harvard Business School'un MBA programından esinlenerek bir yıl önce mezun olduğu “ Globis ” i sıfırdan ('küresel' ve 'iş' kelimelerini birleştirerek) yarattı. Okul, Cumhurbaşkanı Hori'nin merkezi Tokyo dairesinde hayat buldu, Başkan Hori'nin tek çalışanı oldu. Japonya'daki HBS mezunlarına mektuplar gönderdikten ve onları yeni kurulan Globis Yönetim Okulu'nda öğretmenlik yapmaya davet ettikten sonra, Başkan Hori kişisel ağından bir ekip kurmayı başardı ve ünlüleri kullanarak 20 öğrencinin ilk öncü sınıfını Globis başladı. vaka yöntemi. ' Bugün, Globis genişleyen bir eğitim kurumudur ve binlerce uluslararası işletme uzmanına talimat Globis .

En Yüksek Yönetim Eğitim Standartları

İlk Globis öğrencileri, çalışmalarını kendi paralarıyla finanse eden ve bu nedenle en iyisini isteyen birinci Globis öğrencilerdi: birinci sınıf eğitimcilerden birinci sınıf eğitim. Globis , tüm öğretim üyelerinden en yüksek standartları talep eder; öğretmenlerin MBA veya diğer yüksek lisans derecelerine sahip olmalarını, gerçek dünyadaki iş tecrübelerini ve geleneksel ders tarzından ziyade vaka yöntemini kullanarak öğretmenlik yapmalarını gerektirir. İşletme eğitimine bu eşsiz yaklaşım, uygulamalarda bir artışa neden oldu ve Globis Osaka ve Nagoya kentlerinde iki kampüs daha inşa Globis sağladı.

Japonya'daki En Büyük İşletme Okulu

Globis başarısı ve hızlı büyümesi, Cumhurbaşkanı Globis yoğun enerjisinden ve eğitim konusundaki devrimci yaklaşımını izleyen sözlü Globis . Üstel büyüme Globis , Japonya'daki en büyük işletme okulu olarak yerini Globis Asya'daki en iyi işletme okulu olma hedefine bir adım daha yaklaşmıştır.

2012'de 20. yıldönümüne ulaşan Globis , Sendai ve Fukuoka'da yeni kampüsler, Şangay ve Singapur'da yan kuruluşlar açarak daha fazla zorluk çekmeye ve daha fazla zorluk Globis devam etti.

Ülke çapında beş kampüsü ve yurtdışında iki ofisi bulunan Globis , hızlı bir şekilde Asya'nın en hızlı büyüyen işletme okullarından biri olarak tanınmaktadır.

Teklifimiz

Globis bir işletme okulundan daha fazlasıdır. Burada buluşacağınız insanlar ağı, elde edeceğiniz paha biçilmez beceriler ve şekillendirmeye teşvik edeceğiniz kişisel görev, 'toplumları yaratan ve yenilik yapan vizyon sahibi bir lider' olmanıza yardımcı olacaktır.

Kokorozashi

Japonca 'Kokorozashi' terimi, Globis tarafından Globis olan kişisel bir misyonu olduğu şeklinde yorumlanmaktadır.

Kişisel Görev

Globis , iddialı insanları eğitmek için, kendi kendini yetiştirme amaçları için değil, toplumda olumlu değişiklikler yaratmak için var. Bu yüzden Globis , öğrencilerinin Kokorozashi'sinin geliştirilmesine özel önem veriyor. Globis çalışmalarınız sırasında, kendi kişisel göreviniz hakkında derinlemesine düşünmeniz ve gerçekte neye tutkulu olduğunuzu keşfetmeniz için bol bol fırsat verilecek. Bu içsel sürücüyü geliştirerek, kişisel bir ağ oluşturabilecek ve çalışmalarınız sırasında kazanacağınız birçok yeteneği kullanabileceksiniz.

Kişisel Ağ

Globis yaptığınız ilişkiler ve arkadaşlıklar hayatınızı değiştirebilir. Çok çeşitli öğrenciler, gerçekten küresel bir fakülte ve en iyi iş liderleriyle dernekler, başarıya giden yolda başlamanıza yardımcı olacaktır. Globis meslektaşları, mezunlar ve öğretim görevlileri gelecekteki iş ortaklarınız, yatırımcılarınız veya mentorlarınız olabilir; bunların hepsi kişisel ağınızı genişletmek için ne kadar çaba gösterdiğinize bağlıdır. Globis çalışmalarınız sırasında mümkün olduğunca çok sayıda insanla tanışmayı deneyin, çünkü iletişim ağınız, misyonunuzu ve yaşamdaki başarınızı desteklemede önemli bir araç olacaktır.

Globis öğrencileri sadece muhasebe, finans ve pazarlama gibi zorlu iş becerilerini öğrenmez, aynı zamanda küreselleşen bir dünyada yenilik ve değer yaratmak için gereken yumuşak becerileri inceler. İletişim, müzakere, eleştirel düşünme ve yönetim felsefesi, Globis çalışmalarınızda ele alacağınız konuların sadece birkaçıdır ve bunların tümü kişisel gelişiminize katkıda bulunmanıza yardımcı olacaktır.

Program dili:
  • Ingilizce
  • Japonca

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MBA

Globis University

Tokyo merkezli Globis Full-time MBA vizyon sahibi liderler için tasarlanmış hızlandırılmış bir programdır. Tam bir yıl boyunca, tüm potansiyelinizi ortaya çıkarmak için b ... [+]

Tokyo'nun kalbinde bir yıllık kariyer gelişimi

Tokyo merkezli Globis Full-time MBA vizyon sahibi liderler için tasarlanmış hızlandırılmış bir programdır.

Tam bir yıl boyunca, tüm potansiyelinizi ortaya çıkarmak için bir yolculuğa çıkacaksınız. Kişisel Misyonunuzu keşfedin, pratik beceriler kazanın ve sizi ömür boyu destekleyecek uluslararası bir sınıf arkadaşı ve profesör ağına katılın.

MBA süresince, esnek bir müfredat ve bugünün iş dünyasının birçok yıkıcı teknolojisini keşfetme fırsatı da dahil olmak üzere, uzmanlık için geniş kapsamlı ve ödüllendirici bir entelektüel zorluk bekleyin.

12 aylık programa dahil olan, yeni kazanılan becerilerinizi gerçek dünyaya uygulayabileceğiniz, kurumsal ortaklarımızdan biriyle birlikte çalışarak, üç aylık bir staj.... [-]

Japonya Tokyo
Eylül 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Location address
Sumitomo Fudosan Kojimachi Bldg.,
5-1 Niban-cho, Chiyoda-ku, 102-0084

Tokyo, JP
Social Media