Resmi açıklamayı okuyun

CATUC Hakkında

Catholic University Of Cameroon CATUC Catholic University Of Cameroon , Bamenda Katolik Kilisesi adına Bamenda Dini Vatandaşı'nın piskoposları tarafından ulusal bir eğitim kurumu olarak kuruldu. Kökenleri ve onun dini fakültelerin tarihi rolü göz önüne alındığında, bu üniversite Kamerun'da Kilise'ye karşı bir sorumluluğa sahiptir: En yüksek kalitede entelektüel bir merkez olarak adlandırılır; burada ortaya konan gerçekle insan gerçeği arasındaki ilişki derinlemesine incelenebilir. Kamerun deneyiminin arka planına karşı otorite ile.
Catholic University Of Cameroon , Bamenda Ekim 2011'de tamamen faaliyete geçti ve şimdi her türden fakülteyi ve öğrenciyi Hakikat'i tüm biçimlerinde keşfetmeye, muhafaza etmeye ve vermeye çalışan bir akademisyenler topluluğudur. Kamerun milleti.


Catuc'un Doğası

Bir akademi olarak, aslında özgür ve özerk bir öğrenme merkezi ve evanjelizasyon için misyoner bir girişim ve insan toplumunun ortak iyiliği için bir hükümdür. Böylelikle, Hristiyan inancının her türlü insani sorgulama ve değer biçimleri bağlamında bir anlayış geliştirmeye ve anlamaya çalışmaktadır.

Kamerun akademik topluluğunun bir üyesi olarak Kamerun kurumlarının standartlarını ve prosedürlerini kabul eder ve akademik dünya içinde ayrıcalık elde etmeye çalışır. Hıristiyan mesajına sadık kalınca ve kendi milli geleneklerine sadık kaldığı için, Catholic University Of Cameroon , Bamenda, Katolik toplumunda Hıristiyan öğretilerine ve eğitimine hizmet etmek ve ulusa hizmet etmek gibi ayrıcalıklı bir role sahiptir. ve dünya.

Üniversite, ayırt edici karakterinin nihayetinde üyelerinin entelektüel ve ahlaki kalitesine bağlı olduğunu kabul eder. Bir inanç topluluğu olarak üniversite, zihinsel yaşamı ve kişisel gelişimi için gerekli olan cömertlik ve karşılıklı destekle entelektüel olarak uyarıcı ve karakterize edilen bir ortam yaratmayı amaçlamaktadır; üniversite, sadece profesyonel olarak yetkin olmayan ve aynı zamanda Katolik, ahlaki ve kültürel çevre.


Catuc'un Anlaşmaları

Üniversite, sadece mezun olmayı değil, aynı zamanda sanat ve bilim dallarında lisans ve profesyonel kurumlara da bağlıdır. Bilginin, liberal çalışmalar bağlamında ilerlemesini ister. Bu bağlamda, tüm kişi için kaygısını ve bir Katolik kurum olarak varisi olduğu ayırt edici akıl ve bilgiyi yansıtan bir bağlam.
Üniversite, Kamerun bağlamında benzer büyüklükteki, amacına ve geleneğine sahip, Katolik ve diğer özel olarak bağışlanmış, araştırma odaklı kurumlar arasında yükseköğretime ulaşmayı ve bunu sürdürmeyi amaçlamaktadır. Bilimsel çalışmaları ilerletmek için değil, aynı zamanda yüksek lisans ve profesyonel eğitimin de bir akademik kadronun varlığını gerektirdiğini kabul ettiği için, yüksek lisans programlarıyla, burs ve bilimsel araştırmalara ve geleceğin akademisyenlerine eğitim verir. Öğretimi ve mesleki aktiviteyi temel bir bursla birleştirir.
Profesyonel programları sayesinde, üniversite, meslek ve mesleklerini temsil eden, akademik ve Katolik geleneklerinde yer alan öğrenme ve değerlerin oluşturduğu kadın ve erkekleri eğitmeye çalışır. Gelişmiş bir çalışma ve araştırma düzeyinde desteklenecek uzmanlık alanlarını veya uzmanlık alanlarını seçerken, üniversite, Katolik insancıl öğrenme geleneğini geliştiren ve toplumun ve Kilisenin çağdaş ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayan programlara öncelik tanımaktadır.
Üniversite, üniversite toplumunun tüm üyelerinin müzakereleri ve seçimi etkilemek için yeterli fırsatlara sahip olduğu bir ortamı teşvik ederek, meslektaşlık yönetim geleneğini korumaya çalışır. Bir araştırma ve öğretim kurumu olmasına rağmen, üniversite, karakteriyle tutarlı belirli yükümlülükleri olan daha büyük bir topluluğun parçası olduğunu kabul eder.

Program dili:
Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MBA

Catholic University Of Cameroon

Bu program, Bankacılık, Vergi İdaresi ve Finans'ı etkileyen güncel konuların dinamik bir karışımı ile öğrencilere amaçlamaktadır. Böyle bir yaklaşım, gelişmekte olan ekon ... [+]

Misyon

Bu program, Bankacılık, Vergi İdaresi ve Finans'ı etkileyen güncel konuların dinamik bir karışımı ile öğrencilere amaçlamaktadır. Böyle bir yaklaşım, gelişmekte olan ekonomiler arasında yerini bulmak için çabalayan bir ülke için kesinlikle idealdir.

Hedefler

Bu dersin temel amacı, öğrencilere teoriyi alana pratik olarak bağlayan mevcut bilgi sağlamaktır. Ayrıca, ekonomideki hem orta hem de üst yönetsel pozisyonda parasal ve diğer finansal pozisyonları ele alma konusunda yetkin öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kabul şartları

2 yıllık MBA programına girmeyi isteyen her adayın, en az İkinci Sınıf Onur (en az% 50 puan) veya Üniversite Konseyi tarafından tanınan eşdeğer bir yeterlilik ile en az bir lisans derecesi (herhangi bir alanda) olmalıdır.... [-]

Kamerun Bamenda
Eylül 2019
Ingilizce
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Catholic University Of Cameroon

Bu programın ana görevi, insan kaynakları yöneticilerinin, şirketin öncelikleri ve işleriyle uyumlu İK sistemleri ve prosedürleri tasarlayarak, genel iş süreçlerinde akti ... [+]

Misyon

Bu programın ana görevi, insan kaynakları yöneticilerinin, şirketin öncelikleri ve işleriyle uyumlu İK sistemleri ve prosedürleri tasarlayarak, genel iş süreçlerinde aktif ve stratejik bir rol oynamalarını sağlayacak bilgi ve becerileri eğitmek ve donatmaktır. hedefleri.

Hedefler

Bu programın amaçları şunlardır:

İnsan kaynakları yönetimi ve gelişiminde orta ve üst düzey kariyer için gerekli deneyim ve bilgi sahibi impart öğrencileri.Tüm çalışanların organizasyonel etkinliğe katkılarını arttırmak için insan kaynakları ile etkin bir şekilde çalışabilmek için gerekli bilgi ve becerileri sağlamak.Kabul şartları... [-]
Kamerun Bamenda
Eylül 2019
Ingilizce
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Catholic University Of Cameroon

Bu program, öğrencilerin hem özel sektörde hem de kamu sektöründe faaliyetlerin etkin ve verimli bir şekilde yönetilmesi ve projelerin planlanması ve yürütülmesi konusund ... [+]

Misyon

Bu program, öğrencilerin hem özel sektörde hem de kamu sektöründe faaliyetlerin etkin ve verimli bir şekilde yönetilmesi ve projelerin planlanması ve yürütülmesi konusunda sondajlarını amaçlamaktadır.

Hedefler

Bu programın amaçları, öğrencileri aşağıdakilerle donatmaktır:

Yüksek analitik kapasiteler ve yetenekler.

Geliştirme projelerini önermek, planlamak, uygulamak, yönetmek ve değerlendirmek için gerekli bilgi ve beceriler.

Altyapı ve sosyo-ekonomik gelişme gibi uzman fonksiyonel alanlarda gelişmiş beceri ve bilgi.

Projelerin teklif edilmesinde, yönetilmesinde ve değerlendirilmesinde araştırmanın rolünün takdir edilmesi.... [-]

Kamerun Bamenda
Eylül 2019
Ingilizce
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku