HEC Paris in Qatar

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Katar: Geleceği Sürmek

Katar, dünyadaki en hızlı büyüyen ekonomilerden biridir ve bu nedenle çok cazip bir ticaret noktasıdır.

Katar'ın ekonomik büyümesi temel olarak petrol ve doğal gaz endüstrilerine dayanıyor. Bununla birlikte, Katar Ulusal Vizyon 2030'a göre, ekonomik politika enerji dışı sektörlerin geliştirilmesine odaklanmıştır. Amaç, mevcut karbon temelli ekonomiyi gelişmiş, rekabetçi ve bilgiye dayalı bir ekonomiye dönüştürmektir.

HEC Paris in Qatar

YÖK Paris, 2010 yılının Haziran ayında Katar Vakfı'na katıldı ve Doha'ya ve bölgeye birinci sınıf Yürütme Eğitim programlarını ve araştırma faaliyetlerini getirdi. Eğitim şehri'nin ilk Avrupa Ortağı.

Bu bağlamda, HEC Paris, Katar'ın ilk uluslararası Executive MBA (2019'da Financial Times tarafından dünya çapında 1. sırada), Stratejik İşletme Birimi Yönetimi Konusunda Uzmanlaşmış Yüksek Lisans derecesi ve diploma yönetimi dahil olmak üzere eksiksiz bir yönetim programları portföyü sunmaktadır. Yönetici Kısa Programları şeklinde yöneticiler için programlar. Son 8 yıldır dünyanın en iyi Yönetici Eğitimi program sağlayıcılarından biri olan HEC Paris, bireysel şirketler için özel tasarlanmış programlar da sunmaktadır.

HEC Paris in Qatar program ve araştırma faaliyetleri küresel ekonomide kurumsal rekabet gücünü artırmakta ve Katar'ın gelişmiş, rekabetçi ve bilgiye dayalı ekonomiye dönüştürülmesini desteklemek için Katar Ulusal Vizyon 2030 ile tam uyumludur.

Akademik Bilgimizi Paylaşmak

YÖK Paris birkaç yıldır Katar'da bir Araştırma Ofisi işletiyor. HEC Paris'in Katar'daki bilgi ekonomisine olan katkısını güçlendirir ve liderlik geliştirme programlarımızı zenginleştirir. Araştırma Ofisi, liderlik, yönetim ve yetişkin eğitimi alanlarında son teknoloji içgörüler ve çözümler oluşturur. Kurs katılımcılarımızın öğrenme yolculuklarında yardımcı olması için düşünce liderliği etkinlikleri düzenliyor ve kitaplar, makaleler, yerel vaka çalışmaları ve diğer multimedya içerikleri yayınlıyoruz. Katar'da yerel uzmanlarımız ve kuruluşlarımızla sıkı ve uygulamalı araştırmalar yürütüyoruz. Bugünün ve yarının zorluklarına cevaplar oluşturmak için dünyanın dört bir yanından gelen fakülte ve araştırma ortaklarımızla aynı şekilde bağlantı kurarız. Dolayısıyla araştırmamızın her zaman Katar Ulusal Vizyonu, Birleşmiş Milletler Sorumlu Yönetim Eğitiminin Küresel İlkeler Sözleşmesi İlkeleri (PRME) ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDG'ler) ihtiyaçları ve talepleri ile uyumlu olmasını sağlıyoruz. Daha fazla bilgi için amann@hec.fr adresinden Prof. Wolfgang Amann ile irtibata geçiniz.

tesisler

Doha'nın iş dünyası kalbi West Bay'da bulunan ödüllü 52 katlı Tornado Kulesi'nin son teknoloji ürünü binası.

İmkanlar, HEC Paris programları için konforlu ve kolayca erişilebilir bir mekan sağlarken kentin muhteşem manzaralarını sunmaktadır.

ortaklık

Katar Vakfı, 1995 yılında, Efendi Şeyh Hamad Bin Khalifa Al Thani'nin kararı ile kurulmuş, baba Emir, Katar Vakfı özel, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Katar Vakfı'nın misyonu Katar'ın gelecekteki liderlerini beslemektir. Örnek olarak ve tecrübesini paylaşarak Vakıf, ulusal, bölgesel ve uluslararası düzeyde insan gelişimine katkıda bulunmaktadır. Vakıf, tüm faaliyetlerinde Katar'da bir mükemmellik kültürü geliştiriyor ve bilgi temelli bir ekonomi için sürdürülebilir insan kapasitesi, sosyal ve ekonomik refahı geliştirmek isteyen yenilikçi ve açık bir toplumu destekleme rolünü güçlendiriyor.

Konumlar

Doha

HEC Paris in Qatar

Address
Tornado Tower, 16th Floor
P.O Box 5825

Doha, Doha, Katar
Telefon
+974 4454 0161

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar

Programlar