Mykolas Romeris University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Vilnius'un merkezine sadece 20 dakika mesafede bulunan Mykolas Romeris University (MRU) , Litvanya'nın en büyük ve en uluslararası üniversitelerinden biridir ve şu anda 58 ülkeden yaklaşık 7.000 öğrencisi bulunmaktadır. Üniversite, lisans seviyesinden Sosyal Bilimler alanındaki doktoralara kadar her seviyedeki uluslararası öğrenciye İngilizce olarak tamamen öğretilen programlar sunmaktadır.

Üniversite, 300 üniversite, kamu ve özel kurum ile yakın işbirliği içerisindedir ve MRU birçok uluslararası organizasyonun aktif bir üyesidir: Uluslararası Üniversiteler Birliği, Avrupa Üniversitesi Birliği, Avrupa Uluslararası Eğitim Birliği, Avrupa-Asya Akıllı ve Kapsayıcı Toplum için Bilgi Konsorsiyumu Sosyal Teknolojileri , vb.

QS dünya Üniversite sıralamasına göre (EECA 2019) Mykolas Romeris University 6 Mykolas Romeris University yükseldi ve onurlu 142. sırada yer aldı.

44336_2016_TEISE_KIEKVIENAM-0208.jpg

MRÜ'de okuma nedenleri

 1. Aşamalı, Dinamik, Modern sanal öğrenme platformları
 2. Çok kültürlü çevre
 3. Birçok hizmet tamamen ücretsizdir: büyük bir otopark, spor salonları ve spor salonları, yabancı dil kursları, şarkı grupları, dans ve tiyatro stüdyoları, basketbol takımı, kablosuz internet, kültürel ve eğitim faaliyetleri vb.
 4. Düşük yaşam masrafları (300-350 EUR / ay Üniversite Öğrencileri evinde konaklama ile)
 5. Geceleri bile çalışan bir kütüphane
 6. Uluslararası öğrenciler için ücretsiz tanıtım haftası (bilgilendirme seminerleri, geziler, turlar, kültürel etkinlikler)
 7. Schengen bölgesinin her yerine seyahat etmeyi sağlayan öğrenci vizesi
 8. Uluslararası hareketlilik için burslar (çalışmalar ve staj için)
 9. Tüm dünyada kolayca tanınan Avrupa diplomaları
 10. Öğrencilerin Kore dili ve kültürünü ücretsiz öğrenebilecekleri King Sejong Enstitüsü
 11. Dünyanın en hızlı halka açık olanlarından biri
 12. Güzel rahat Vilnius; taze, temiz hava (Avrupa'da en temiz)

44335_2016_MRU_Karjeros_laboratorija-7861.jpg

 • Konaklama: Evet, tüm uluslararası öğrenciler için teklif
 • Nerede: Kampüste, ana Üniversite binasına yürüyerek 5 dakika
 • Fiyat: aylık 85-100 EUR
 • Çalışmaların Başlangıcı: 1 Eylül.

Başvuru Prosedürü ve Gerekli Belgeler

4 adımı takip edin:

 1. Apply.mruni.eu adresindeki online başvuru formunu doldurun
 2. Gerekli belgeleri yükle
 3. Başvuru ücretini ödeyerek kaydınızı yaptırın
 4. Başvurunuzu gönderin

Gerekli belgeler:

 1. Eğitim belgeleri
  1. Lisans derecesi yüksek lisans öğrencileri için: Ortaöğretim diploması veya yüksek öğrenim diplomasının basılı kopyalarını akademik kayıtların transkriptiyle belgelendirin. Belgeler resmi olarak Litvanya veya İngilizce diline çevrilmelidir.
  2. Not: Başvuranın ikamet ettiği ülkeye göre ek eğitim belgeleri (devlet sınavları veya üniversite öncesi eğitim sonuçları gibi) gerekebilir.
  3. Yüksek lisans derecesi isteyen öğrenciler için: Üniversite transkript ve diplomanın onaylanmış gerçek kopyaları (bir adayın en az 3 yıllık bir çalışma süresi ile bir Üniversite Lisans derecesine veya eşdeğer bir ilk üniversite derecesine sahip olması gerekir). Belgeler resmi olarak Litvanya veya İngilizce diline çevrilmelidir.
 2. İngilizce dil yeterliliğini kanıtlayan belge.
  1. Lisans derecesi arayan öğrenciler için: en azından B1 seviyesi; B1 seviyesine eşdeğer İngilizce yeterlilik belgesi değerlendirmeleri: TOEFL Paper 477-510, TOEFL IBT 53-64, IELTS 4.5-5.0, PTE seviyesi
  2. Yüksek lisans derecesi alan öğrenciler için: en az B2 düzeyinde, B2 seviyesine denk İngilizce yeterlilik belgesi değerlendirmeleri: TOEFL Paper 513-547, TOEFL IBT 65-78, IELTS 5.5-6.0.
  3. Not: IELTS veya TOEFL yoksa, Üniversite tarafından düzenlenen online İngilizce seviye sınavına girme olasılığı vardır. Uygulamayı doldururken bu seçeneği seçmelisiniz. Bu test için herhangi bir ek ücret yoktur.
 3. Pasaport kopyası
 4. Pasaport tipi fotoğraf.

44337_2016_vasaros_mokikla-5368.jpg

Son başvuru tarihi

1 Haziran

AB Üye Devletlerinin vatandaşlarına ve Litvanya Cumhuriyeti'ne giriş için vizesiz seyahat rejimi ülkelerine ve Cumhuriyet Büyükelçiliklerinin olduğu Litvanya Cumhuriyeti'ne giriş için vize gerektiren ülkelerin vatandaşlarına ek kabul 6 Temmuz - 3 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

44338_2017_diplomu_iteikimas__Business_Media_School-3344.jpg

Konumlar

Vilnius

Mykolas Romeris University

Address
Ateities st. 20,

LT-08303 Vilnius, Vilnius İlçesi, Litvanya
Telefon
+370 5 271 4625