Resmi açıklamayı okuyun

IPADE Hakkında

IPADE Business School , 1967 yılında, sosyal ve ekonomik büyümeyi, kişisel bütünlüğü, sosyal sorumluluğu ve küresel vizyonu temel alan, gelecekteki liderleri geliştirmek amacıyla bir grup önde gelen işadamı tarafından kurulmuştur .

Bir Bakışta IPADE

Tarihçe

IPADE Business School 1967 yılında kuruldu.

Fakülte

11 akademik bölümümüz, farklı IPADE Programlarından katılımcıların eğitimine katılıyor.

Mezunlar

IPADE'in sınıflarından 37.000'in üzerinde öğrenci mezun olmuştur. IPADE'yi düğüm noktası olarak paylaşan farklı ilgi alanlarına sahip, farklı sektörlerden seçkin bir grup iş adamıdır; IPADE için mezunlarının en önemli değeri oluşturmaktadır.

sıralamalar

IPADE, Financial Times, Forbes ve CNN Expansion tarafından yayınlanan, en iyi işletme okullarını ve programlarını değerlendiren ve değerlendiren farklı uluslararası ve yerel sıralamalarda olağanüstü bir mevcudiyete sahiptir.

Akreditasyonlar

IPADE'in kalitesi ve tutarlılığı, dünyanın en önemli işletme okullarına verilen üç uluslararası akreditasyon elde etmesini sağladı.

Danışma Kurulu

IPADE Business School , dünyadaki en prestijli işletme okullarından ikisini de alarak uluslararası diyaloğu destekledi: Harvard Business School ve IESE Business School.

kampüsleri

IPADE, Mexico City, Monterrey ve Guadalajara'da bulunan üç ana kampüse sahiptir. Ülkenin küçük şehirlerindeki toplulukların ihtiyaçlarını karşılamak için IPADE, programlarını Meksika çapında geçici uydu kampüslerinde de sunmaktadır.

metodoloji

Vaka Metodu'nu kullanarak, katılımcılar gerçek iş problemlerinin tespiti, analizi ve teşhisini kullanarak yöneticilik becerilerini mükemmelleştirirler.

Vaka Metodu, gerçek organizasyonel zorluklara dayanan akademik materyalleri (iş durumları) farklı perspektiflerden analiz etmektedir. Bu süreç üç aşamaya ayrılmıştır: kişisel çalışma, takım çalışması ve uzman bir profesör tarafından yürütülen genel oturum.

Vakaları ve ilgili teknik notları kullanarak, katılımcılar iş yönetiminin temelleri hakkında gerekli bilgileri edinirler. Konuk konuşmacılar ve misafir profesörler ek uygulamalı girişler, uzmanlık ve yaşam deneyimi sağlar.

1. Kişisel Çalışma

Katılımcılar, kişisel deneyimlerini, sorunları değerlendirmek ve bir eylem planı yapmak için ana hatları verilen durumla birlikte kullanırlar.

2. Takım çalışması

Katılımcı ekibi, şirketin yönetim kurulu sanki kararlar vermek için kişisel ve genel analizlerini birleştiriyor.

3. Genel Oturum

Dava, uzman bir profesörün rehberliğinde bütün sınıfın girdisi kullanılarak analiz edilir.

Sosyal iş

El Peñón Vakfı ve Colegio Montefalco, doğu Morelos eyaletinde yaşayan dezavantajlı aileler için iki eğitim kurumu. Her iki okul da IPADE'in sosyal sorumluluk girişimlerinin bir parçasıdır. Kurumsal Gelişim Bölümü, hem katılımcıları hem de mezunlarını, çocukların, ergenlerin ve ailelerinin eğitimine destek olmak için okulların teşvik ettiği özel girişimlerle birleştirir.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MBA

IPADE Business School

Tam Zamanlı MBA Programımız, takım çalışması, liderlik, karar verme, küresel görüş ve baskı altında çalışma yeteneği gibi yönetim becerilerini geliştirmenin temel amacına ... [+]

Tam Zamanlı MBA Programımız, takım çalışması, liderlik, karar verme, küresel görüş ve baskı altında çalışma yeteneği gibi yönetim becerilerini geliştirmenin temel amacına sahiptir. MBA programının iki yılı boyunca, 900'den fazla vakayı analiz etmek, tartışmak ve bir sonuca varmak için vaka metodolojisi ile çalışırız.

IPADE'nin Tam Zamanlı MBA Programı, İngilizce ve iki kampüste% 100 olarak verilmektedir: Mexico City ve Monterrey.

IPADE kişisel ilgi ve küçük gruplar (her iki kampüste 150 öğrenci) ile karakterizedir.

Neden Ipade?

Tam zamanlı MBA Programı, Üst Yönetim sorumlulukları ile yüzleşmek için gerekli becerileri geliştirmek için tasarlanmıştır. Katılımcılar derin bir dönüşüme uğrayacak ve bu eğitim profesyonel ve kişisel gelişim için iki yıllık bir taahhüt gerektirir.... [-]

Meksika Mexico City Monterrey
Temmuz 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

IPADE Campuses