Resmi açıklamayı okuyun

genel bakış

Hızla büyüyen bir yüksek öğrenim kurumu olan Prince Mohammad bin Fahd University (PMU), başlatıldıktan sonra tarih yarattı. Eğitim vermek için son derece yenilikçi öğrenci merkezli yaklaşımı ile bu üniversite, öğrencilere zorlu profesyoneller olarak gelecek rolleri için bakım yaparken öğrenmek ve yenilik yapmak için orijinal yolları keşfetme şansı sunuyor.

PMU, öğrencilerin sürdürülebilir besleyici ihtiyaçları, çıkarları ve yetenekleri üzerine yoğunlaşmaktadır. Geribildirim, öğrencilerin girdileri, her öğrencinin bilgi seviyesini iyice değerlendiren PMU Öğretim Üyeleri tarafından değerlendirilir. Bu adımlar, onları hakiki bir öğrenme sistemi ile yetiştirmektir.

Bu üniversite kuruluşundan bu yana en son teknolojiyi karşıladı. Onları öğretim metodolojisinde ve müfredat geliştirmede uyguladı. Bazı teknolojik ilerlemeler, e-kütüphane erişimini kolaylaştıran, çevrimiçi ders yazılımları (Kara Tahta), Dyned - laboratuarları, çevrimiçi kayıt olan tüm zamanlı internet bağlantıları.

Bugün PMU akıllı tahtalar, TV Streaming ve Video Konferans gibi öğrencilerin belirli derslerde kayıtlı olması ve evlerin mahremiyetinde oturarak çevrimiçi olarak ilgili eğiticilerin online olarak düzenli tavsiye veya rehberlik etmelerine yardımcı olması gibi gelişmiş teknolojilerle donatılmıştır.

Öğrenciler PMU'daki en gelişmiş tesislerin olanaklarından yararlanırlar. Bu tür tesisler yalnızca profesyonel olarak karşı olmaları gereken küresel zorlukları kabul ederken onlara damadın ve ayağa kalkmalarına rehberlik etmek içindir. Özel imkanlar sunan PMU'dan mezun olduktan sonra daha iyi istihdam imkânları olurlar.

İngilizce uluslararası iletişimin tek aracı haline geldiğinden, PMU bu dili birincil öğretim aracı olarak sunmaktadır. PMU kampüsünde çeşitli kulüpler ve ders dışı aktiviteler öğrencilerinin yetkinliğini artırmak için en iyi araçlardır. İletişim, ekip çalışması, eleştirel düşünme / problem çözme, teknoloji, mesleki ve liderlik becerileri konularında öğrencileri damıtmak için iyi planlanmış olanaklar, PMU'nun öğrencilerin genel büyümesine öncelik verdiği temel becerilerdir.

PMU, öğrencilerin topluluğunu daha parlak bir gelecek için daha iyi bir kariyer yolunu seçmeye yönlendirecek bir araçtır. Kuramsal müfredatlar ve oryantasyon ve pratik eğitim yoluyla pratik değerlendirmeleri, onları işe alındıklarında evde hissettirmeye hazırlar. Eğitim ve ileri bilgi ile geliştirilen özgüven, öğrencileri kendilerinin iyi hazırlanmış ve etkileyici özgeçmişleriyle satmaya hazırlar.

Üniversitede kaldıkları süre boyunca öğrencilerin performanslarını ve genel ilerlemelerini izleyen beceri geliştirme araçlarını değerlendirmek için çeşitli yenilikçi öğrenme sonuç değerlendirmeleri kullanılır.

PYB'deki mezun öğrencilerin e-portföyüne çevrimiçi erişilebilir olduğundan, gelecekteki işverenler işe almak için onları en iyi şekilde kullanabilir. Bu gibi adımlar, hem derece kazanma hem de eşit düzeyde iş tecrübesine ulaşma olanağı sağlar.

PMU sağlık ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra hak eden öğrencilere maddi yardım da dahil olmak üzere birçok kişisel hizmet sunmaktadır. Bu girişimler, kişisel ve mesleki gelişim için bir ortamda mümkün olan en iyi rahatlığı sunmaktır. PMU eşit derecede onlara bu hizmetleri sunarken kaydolan öğrencilerin eğitimde mükemmellik göstermesini beklemektedir.

Yönetici takım, ileri bir akademik sahnenin tasarlanmasına katılan çeşitli öğretim gücü ve yetkili makamlara üniversite yönetimine sistematik bir şekilde yardımcı olması için yardımcı olan destek personelinin olması nedeniyle, PMU'nun başlangıcından bu yana elde ettiği genel güvenilirliği mümkün olmuştur.

PMU Eğitim Danışmanı olarak TIEC (Texas Uluslararası Eğitim Konsorsiyumu), PMU akademik yapılanması için 32 Amerikan üniversitesinden en üst düzey uzmanları dahil etti. Elbette PMU, gelecekteki liderleri kendi çalışma alanlarında besleyecek mükemmel eğitim vaadinde bulunma ve verme pozisyonundadır. PYB'nin benimsediği, eğitimle ilgili küreselleşmiş bir bakış açısı için işarettir.

Suudi Arabistan Kültürü

Burada bıraktığınız ülke ve kültürden çok farklı birçok yönü var. Suudi Arabistan'da yaşamınıza uyum sağlamadaki en önemli adımın bazı gümrük ve yasaları öğrenmek olduğuna inanıyoruz. O zaman yeni ortamınızda daha rahat olursunuz. Kültürel farklılıkları bildikten sonra, burada hayat çok heyecan verici olabilir.

Kendi rahatınız ve refahınız için önerilen bazı "yapılsınlar ve yapılmaması gerekenler".

Lütfen yap…

Gözlemlediğiniz kültürel ve sosyal farklılıklara ilişkin açık fikirli olun. Esnek ol ve değişime açık olun. Yeni tecrübeleri takdir edeceksiniz. Zengin ve heyecan verici bir tarihe sahip harika, eski bir ülkede yaşamanın zorluğunu kabul edin.

  • Arap dili öğrenmeye ve kullanmaya çalışın.
  • Esnek kalın ve yerel geleneklere uyum sağlamaya çalışın. Örneğin:
  • Attire: kadınlar tutucu, gevşek giysiler giymelidir. Abaya giyerken daha iyi hissedecekseniz, yapın.
  • Ramazan: Müslümanların gündoğumu ile günbatımı arasında hızlı bir izlediği İslami bir aydır. Lütfen bu dini bayrama saygı gösterin, yemek yeme, çiklet çikleti, içki içme ya da gündüz saatlerinde halka sigara içmek yasaktır.

Lütfen yapma ...

  • Batılı değerlerinizi Suudi toplumuna dayatmaya çalışın. Hayatınızın kendi ülkenizdekiyle aynı olmasını bekleme.
  • Havaalanları, askeri tesisler ve rafineriler gibi insanları veya herhangi bir ulusal güvenlik alanını fotoğraflayın.

Geleneksel Arap Görgü Kuralları

Başkalarının gelenek ve görenekleri için sohbet tarzı ve düşünceleri, başka yerde olduğu gibi Suudi Arabistan'da da geçerlidir. Suudilerin kendileri, başkalarının olmasını bekledikleri kadar iyi nükteli, nazik ve gayriresmi.

Bazı öneriler

Örgütünüzün (işveren) veya eşin kuruluşunun (işvereninin) doğru adını ve telefon numaralarını ezberleyip taşıyın. Çocuklarınızın katıldığı okulların doğru adlarını, sayılarını ve yerlerini öğrenin.

Çocuğunuzun, bileşiğinizin adını ve telefon numarasını, telefon numaranızı ve acil bir durumda komşusu olduğunuzdan emin olun. Bu, özellikle çocuklarınızın okulundaki acil bilgi dosyası için önemlidir.

Krallığın voltajı 110v veya 220v olabilir. Geriliminizi bilin ve buna göre cihazlarınızı seçin. Çeşitli ekipman türlerini kontrol edin, örneğin İngiltere'de birkaç farklı VCR türü vardır. Bir bilgisayarınız varsa, voltaj regülatörü gerekli olabilir. Bilgisayarlar ve diğer elektronik cihazlar için bir aşırı gerilim koruyucusu önerilir.

Hatırlamak

Suudi Arabistan Krallığı'na davetlisiniz. Sen buraya gelmek zorunda kalmadın. Yerel yasalarına tabidir. Ailenizin ilgili kanun ve geleneklerden haberdar olması akıllıca olacaktır.

Program dili:
  • Ingilizce
  • Arapça

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

EMBA

Prince Mohammad Bin Fahd University

Executive MBA programları, kariyerlerinde önemli bir yatırıma sahip olan ve tam zamanlı işlerinizden vazgeçmeyi göze alamayan kuruluşların veya işletmelerin sahiplerinin ... [+]

Executive MBA Programı Hakkında

Executive MBA programları, kariyerlerinde önemli bir yatırıma sahip olan ve tam zamanlı işlerinizden vazgeçmeyi göze alamayan kuruluşların veya işletmelerin sahiplerinin tam zamanlı çalışanları için tasarlanmıştır. Yarı zamanlı olarak geleneksel bir MBA derecesi almak yerine, bu profesyoneller, tam zamanlı çalışmaya devam ederken Executive MBA programını tamamlayabilirler.

Executive MBA programları iki farklı şekilde geleneksel MBA programlarından farklıdır. Birincisi, toplantı biçimi farklıdır. Executive MBA programları genelde yarıyıl boyunca haftada iki kez, haftada iki kez toplanırlar. İkincisi, Executive MBA programlarındaki öğrenciler geleneksel programlardaki meslektaşlarından çok daha fazla iş tecrübesine sahiptir. Executive MBA programının geleneksel programdan daha hızlı bir şekilde sunulmasına izin veren bu iş tecrübesi.... [-]

Suudi Arabistan Dhahran
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku

MBA

Prince Mohammad Bin Fahd University

Prince Mohammad Bin Fahd University İşletme Bölümü'nde (PMU) Masterlar, mesleki gelişimlerini artırmak için başlangıç ​​derecesinin ötesinde bilgi geliştirmeyi ve bun ... [+]

MBA Programı Hakkında

Prince Mohammad Bin Fahd University İşletme Bölümü'nde (PMU) Masterlar, mesleki gelişimlerini artırmak için başlangıç ​​derecesinin ötesinde bilgi geliştirmeyi ve bunlarla ilgilenen profesyoneller için tasarlanmıştır. MBA programı İşletme Fakültesi (COBA) tarafından sunulacak ve çok disiplinli olacaktır. Temel müfredat, 48 kredi saattir ve her bir fonksiyonel iş alanına temel sağlar. Program daha sonra bir araştırma tezi de dahil olmak üzere seçmeli derslerle uzmanlık alanı sağlar.

Neden PMU'dan bir MBA

PMU'da Business MBA Programı Koleji öğrenciye kapsamlı beceri ve bilgi geliştirme yönünde rehberlik eden eşsiz ve seçkin bir akademik deneyim sunar:... [-]

Suudi Arabistan Dhahran
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Inauguration Ceremony Prince Mohammad Bin Fahd Program for Strategic Research & Studies