Sciences Po Tunis

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Akreditasyonlar & Ortaklıklar

Tunus'ta Siyasi Araştırmalar Enstitüsü uluslararası kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde ortaklıkları prestijli projeler geliştiren, Siyaset Bilimi Uluslararası Birliği, Uluslararası Sosyoloji Derneği İnsan Hakları, Savunma ve Fransız Derneği Avrupa Birliği Siyaset bilimi.

Konferanslar, toplantılar, değişim ve profesörler ve uzmanlar müdahaleler, kurumlar, okullar ve Tunus'ta Siyasi Araştırmalar Enstitüsü üniversiteler ortaklarla birlikte okulda düzenlenmektedir.

Siyasi Araştırmalar Enstitüsü programları Tunus'ta Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı tarafından onaylanan, ancak aynı zamanda EABHES tarafından, Avrupa Accriditation Yüksek Öğretim Kurulu Okulları, Avrupa ve uluslararası tanınma sağlanır.

EABHES 19 Haziran 1999 Bologna Deklarasyonu yükseköğretim résulatant Avrupa önerilerin uygulanmasını izin verir ve yönetim kurulu tarafından belirlenen yönetmelik ve prosedürler karşılayan bir akreditasyon kurumudur.

yurtdışında öğrenci Mobilite:

Uluslararası açıklık bizim öğrencilere bir dönem veya Fransa'da Sciences Po yurtdışında bir yıl ve dünya çapında ortak okulları ve üniversiteleri geçirme fırsatı sunar bir hareketlilik tarafından da onaylanmıştır.

üniversitenin Avrupa bağlamı öğrencilerin ortaklarımızın ve eğitim ile işbirliği içinde geliştirilen programları aracılığıyla dünyaya açmak ve diğer kültürler hakkında bilgi sağlayan uluslararası bir ortamda çalışmasına olanak tanır büyük Avrupa okulların normlarını ve standartlarını rependant.

Her yıl, Tunus'un Avrupa Üniversitesi öğrencisi çok kültürlü bağlamda olarak gelişmeye olanak farklı milletten, öğrencileri bekliyoruz.

Multidisipliner programları ve yenilikçi pedagoji

Bir çok disiplinli eğitimi:

Tunus Siyasi Araştırmalar Enstitüsünde geliştirilen öğretim, anın yeni ekonomik ve jeopolitik sorunları içeren elit bir eğitim modu ile bağlantılıdır.

Öğretim araştırma mükemmellik, kültür ve ekonomi, yönetim ve bilgi-iletişim siyaset bilimi bir araya getiren sosyal bilim kanununda bir multidisipliner yaklaşımla beslenir.

Profesyonel bir programı:

konferanslar ve yönettiği eserin şeklinde öğretim katılan yetkililer uzmanları, onların staj süresince öğrencilere denetleyecek ve onların eğitim sonunda işe.

Araştırma ve pedagojik yenilik:

yanında Tunus Siyasi Araştırmalar EnstitüsüTunus'un Avrupa Üniversitesi Araştırma Merkezi araştırmacıları profesörler, öğrenciler ve kimin hedeftir Tunus ve yeni ekonomik, politik ve sosyal haklarına katkıda profesyoneller için yansıma ve iş için bir alan sunar uluslararası.

Avrupa kurumları ve aktif olarak araştırmaya dahil Tunus'un Siyasi Araştırmalar Enstitüsü uluslararası ortak kuruluşlar ve gelişiminin önemli bir bileşenidir.

Sivil toplum, sivil toplum örgütleri, vakıflar ve dernekler de Tunus'ta Siyasi Araştırmalar Enstitüsü çeşitli programlara katkıda bulunur.

Elit, Tank Sciences Po Tunus'u düşünün:

"Elit" Siyaset Bilimi Uluslararası Ağı, "Uluslararası Siyaset işbirliğiyle Tunus, (Tunus'ta Siyasi Araştırmalar ilk Enstitüsü) grubun Siyasi Araştırmalar Enstitüsü Avrupa Üniversitesi'nden fikirlerin bir laboratuar bilim Derneği "ve lider akademik işbirliği.

Ocak 2017 14 "Tunuslu Devrimini Düşünme" uluslararası konferans başarısının ardından Tunus, Tank "Elite" Think Üniversite Politikalarının Avrupa Araştırmaları Enstitüsü tarafından organize edilen sürekliliğini sağlamak için açıklandı araştırma ve Institut d'Etudes Politiques de Tunis yanı sıra profesyoneller ve sivil toplumdan öğrenci, öğretmen ve araştırmacıların katılımıyla sempozyum temaları çalışmalarını izlemek sadece devrime düşünmek Tunus, aynı zamanda Tunus geleceğini düşünmek.

"Elit" aracılığıyla devrimin siyasi, sosyal ve ekonomik sorunların ilgilenen ve ulusal ve uluslararası boyutta demokratik geçiş sürecine ilişkin konuları ve bakış bir iç noktasını inceler ve karşılaştırılır çalışma ve kamu politikası yaklaşımı ve eylem geliştirmek için atölyeler düşünme organizasyonu; Tunus'ta siyasi, sosyal ve ekonomik gelişme için önemli bir kolu.

Kaliteli bir ortam

Modern ve hoş kampüs ile, Avrupa Üniversitesi sidi BouSaid, Salammbo ve tarihi yerleri yakınında, Khair-eddin faaliyet yeni alanda, Göl Tunus'un bankalara Kartaca banliyölerinde yer almaktadır Kartaca, Tunus Kartaca havaalanından 15 dakika.

Tunus'un Avrupa Üniversitesi kampüsü video projektörleri ve interaktif yazı tahtaları, optik fiber üzerinden internet bağlantısı, konferans salonları, geleneksel bir kütüphane, büyük bir bilgisayar laboratuvarı, bir siber kafeterya, revir ve öğrenci boşluk içinde donatılmış derslikler içerir ve bina dışında.

Hizmetler:

  • Ofis staj ve danışmanlık
  • Yabancı öğrenciler için Yardım Ofisi
  • İntranet öğrenciler
  • Sanal kütüphane
  • Kulüp öğrencileri ve Mezunları
  • spor ortağı merkezine yakın Üniversitesi

Topluluk ömrü:

kulüp öğrencilere öğrenci hayatında ve çeşitli alanlarda yer almak için fırsat sunuyor: uluslararası öğrenci evinde; konferanslar; uluslararası çevre; Genç iş; kültürel tur; müzik; fotoğrafçılık; spor ...

Konferans ve Projeler:

analitik ve liderlik geliştirmek amacıyla, Tunus Avrupa Üniversitesi okullar düzenli olarak konferanslar ve akademik atölye düzenliyor. Girişimcilik projeleri de Tunus'un Avrupa Üniversitesi içinde ve uluslararası üniversite ortaklarının Avrupa okulları ile işbirliği içinde organize edilir.

Konumlar

Tunus

Université Européenne de Tunis

Address
Campus de l’ Université Européenne de Tunis
Zone d' activité Khaireddine, Les Berges du Lac III. 2015

Tunus, Tunus, Tunus