Resmi açıklamayı okuyun

Bilgi eğitimi ve Kültür Vakfı tarafından yapılan başvurunun ardından, “ Bilgi University okulu olmayan, okul dışı, yaşam için öğrenme” ilkesini benimseyen İstanbul Bilgi University , Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından yapılan başvurunun ardından, Türk yüksek öğrenim sistemi içinde bir sivil kurum olarak yerini aldı. 7 Haziran 1996'da ve ardından 4142 sayılı Kanun uyarınca TBMM tarafından onaylandı.

Zamanla İstanbul Bilgi University , yaklaşık 206.000 m2 olan 4 kampüsü kapsayacak şekilde büyümüştür ve bu dört kampüstedir (Kuştepe 32.000 m2, Dolapdere 21.000 m2, santral 148.000 m2 - ek bina ile - ve Kozyatağı 4.300 m2) Türkiye'de öğrencilerine ve akademik dünyasına hizmet etmeye devam ediyor.

23 yılında birçok ilke imza atan, eğitim ve araştırmanın kalitesini artırmak ve küresel olarak rekabet edebilecek bir üniversite olmak amacıyla İstanbul Bilgi University , Türkiye'nin en büyük uluslararası eğitim ağlarından biri olan Laureate Education ile uzun vadeli bir ortaklığa başladı. dünya, 2006 yılında bu ağın bir parçası olmaya devam ediyor.

Üniversitenin şu anda 20.000'den fazla öğrencisi ve 40.000 mezunu vardır; yaklaşık 1000 akademisyen; Önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine eğitim veren 7 fakülte, 3 enstitü, 4 okul, 3 meslek yüksekokulu ve 150 program.117230_rsz_adobestock_250661602.jpg

Vizyonumuz

Bilim ve sanatın sınırlarını genişleten uluslararası bir üniversite olmak, özgürlüğü kucaklayan, toplumun gelişmesinde liderlik eden, öğrencilerin ve fakültelerin öğrenme tutkusunu paylaştığı ve hem akademik hem de idari üyelerin kendilerini adadıkları bir yer sağlar. bu amaçla.

Görevimiz

İstanbul Bilgi University bilime, sanatsal üretime ve teknolojinin gelişimine katkıda bulunmayı taahhüt eder; Araştırma ve problem çözme becerileri, özgür düşünce ve sosyal sorumluluk bilinciyle gelişen, yetkinlikleri uluslararası standartları karşılayan ve etik kurallarına ve mesleki nesnellik kurallarına saygılı olanlara da açık olan bireyleri yetiştirmek. -disiplinli yaklaşımlar; ve topluma çok boyutlu kalite standartları dahilinde hizmet etmek.

BİLGİ'de Yaşam

“Okul için değil hayat için öğrenme” sloganını takiben İstanbul Bilgi University , öğrencilere sosyal, akademik ve kültürel olarak kendilerini geliştirebilecekleri ve üniversite hayatını sonuna kadar yaşayabilecekleri bir kampüs hayatı sunar:

  • Hukuk kliniği, mimarlık atölyeleri, mühendislik ve sağlık laboratuvarları ve RGB Stüdyoları gibi kurs ve mekanlarda "yaparak öğrenin"
  • Tek bir yılda dört kampüste düzenlenen, CERN (Avrupa Nükleer Araştırmalar Teşkilatı Örgütü) Sergisi "Bilimi Hızlandıran" Sergisi'nden Nobel ödüllü bilim adamlarını bir araya getiren GAMES Kongresine ve Genç Sosyal Girişimci Ödüllerinden Kristal'e Elma.
  • Zengin bir kütüphaneye ve e-kaynaklara erişim
  • Spor, sanat, akademik konular, yeni fikirler, sosyal sorumluluk projeleri ve hobiler için 100'ün üzerinde öğrenci kulübü117231_rsz_adobestock_100209996.jpg
Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MBA

Bilgi University

bilgiMBA Programı üç farklı bölümden oluşmaktadır. Ayrıca, bu bir İngilizce programıdır. Mezun olabilmek için öğrencinin 5 zorunlu ders, 5 seçmeli ders ve final projesini ... [+]

Program Yapısı

Bilgi MBA Programı üç yarıyılda tamamlanabilir.

bilgiMBA Programı üç farklı bölümden oluşmaktadır. Ayrıca, bu bir İngilizce programıdır. Mezun olabilmek için öğrencinin 5 zorunlu ders, 5 seçmeli ders ve final projesini tamamlaması gerekir. BilgiMBA Programındaki dersler, bir ara sınavın yanı sıra öğrencinin katılımını aktif tutmak için yapılan final sınavlarının yanı sıra takım çalışması alıştırmaları, projeler, sunumlar ve kısa sınavlarla tamamlanır.

Ders notları online olarak takip edilebilir. Öğrenciler, ilgili ders konularının daha ileri düzeyde uygulanması için alıştırmalar, vakalar ve çevrimiçi etkinlikler şeklinde ek ödevlerin verildiği Bilgi Learn çevrimiçi platformuna erişebilecekler.... [-]

Türkiye Istanbul
Eylül 2019
Ingilizce
Yarı zamanlı
3 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku

İstanbul Bilgi University