İş İdaresinin Başı

Genel

Program açıklaması

Bu popüler çalışma programı, öğrencileri işletme yönetimi alanında kariyer yapmaya hazırlar ve uluslararası pazarda başarılı olmaları için onlara gerekli becerileri ve küresel yönelimi sağlar. Seçmeli seçenekler öğrencileri çeşitli ve hızla değişen küresel çevreye odaklar ve öğrencilere bugün küresel pazarları şekillendiren ekonomik, sosyal ve teknolojik güçleri anlamalarını sağlar.

Kabul Koşulları

Başvuru sahipleri, ABD Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bölgesel veya ulusal bir dernek tarafından onaylanmış bir kuruluş olan CIBU bir lisans derecesi veya menşe ülkesindeki uygun gözetim ajansı tarafından lisanslanan ve düzenlenen yabancı bir kuruluştan almış olmalıdır. Yabancı akademik dereceler gerekli akademik koşulları sağlayıp sağlamadıklarını belirlemek için gözden geçirilecektir. Yabancı kurumlardan ve önceki eğitimden alınan krediler ve dersler, uygunluğun CIBU gereklerine uygun bir şekilde değerlendirilmesinin ardından transfer edilebilir. Bireyler, Akademik İşler Dekanı veya atanan onayı ile önceki işten (en fazla 10 çeyrek birim) transfer edebilirler. Uluslararası öğrenciler için asgari İngilizce yeterlilik aşağıdaki gibidir: TOEFL (iBT) –79; IELTS-7,0; veya TOEIC – 750. CIBU , GRE veya GMAT sınavı gerektirmez.

Program Gereksinimleri

MBA programı, 12 ders, 48 ünite çalışması olup genellikle yaz kursları alınmadığı veya ders alınmadığı sürece 2 yıl içerisinde tamamlanabilir. Öğrenciler on temel akademik alan dersleri artı dört ek yüksek lisans seçmeli derslerini tamamlamak zorundadırlar. Uluslararası öğrenciler için dönem başına en az 3 ders alınması zorunludur (final dönemi hariç)

öğretim

Öğrenim kurs başına tahsil edilir. Programı tamamlamak için verilen derslerin sayısı, aktarılan kredilerin sayısına ve diğer kurumlardan alınan derslerin sayısına bağlı olabilir.

  • 2019 Yüksek Lisans Seviye Öğrenim = kurs başına 2,166 ABD doları
  • Dönem başına tam gün ders (3 kurs) = 6.500 ABD doları
  • Tüm program için tam ders (yaklaşık) = * 26.000

* Uygun transfer kurumlarından kabul edilen krediler için olası indirimler hariç.

Kayıt Tarihi

Öğrenciler programlarına herhangi bir akademik çeyrekte başlayabilirler. 1 Ocak, 1 Mart, 1 Haziran, 1 Eylül. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

California International Business University (CIBU) was founded in 1995 as International School of Management (ISM), a California Nonprofit corporation. In 2002, to reduce confusion with similarly-nam ... Devamını oku

California International Business University (CIBU) was founded in 1995 as International School of Management (ISM), a California Nonprofit corporation. In 2002, to reduce confusion with similarly-named institutions, ISM changed its name to The California School of International Management (CSIM). In 2008, due to accreditation and addition of our doctorate program, CSIM was changed to California International Business University. Daha Az