İş İdaresinin Başı

Genel

Program açıklaması

Program Özellikleri

ABD Haberleri ve Dünya Raporu, USF'nin devlet üniversiteleri arasında 53 numaralı MBA ve genel olarak ülke genelinde 92 sayılı sırada yer aldı. Programımız, öğrencilerin analitik becerilerini ve yaratıcı yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur ve deneyimli ve çeşitli sınıf arkadaşlarıyla işbirliğini teşvik eder. USF'nin MBA'sinde, birinci sınıf öğretim üyeleri, misafir konuşmacılar ve endüstri liderlerinden öğreneceksiniz.

Yaratıcılık tarafından Driven Analytics tarafından desteklenmektedir

"Veri analizi" terimi, yüzeyinde sayısal ve soğuk görünebilir, ancak iş dünyasında birçok insani biçime sahip olabilir: Bir patron, çalışanlarının gerçekten şirket hakkında ne düşündüklerini öğrenmek için gerçek bir TV şovuna gidiyor. Hayranlarının ne kadar prime bilet ödemek istediğini anlayan bir spor takımı. FedEx anneler gününde teslim karar verir, bu yüzden anneler çiçek alabilirsiniz, ancak çoğu Pazar günleri. İşletmeler, şu anda neler olduğunu anlatabilecek ve yarın ne olabileceği konusunda eğitimli tahminler yapabilecek veri dağlarına sahiptir - ancak bu bilgi sadece anlaşılabilir olduğunda yararlıdır. Herkes bu verilere bakamaz ve kar ve zarar tabloları ile bağlantı kuramaz.

Yaratıcılık, doğuştan gelen bir beceri olarak düşünülse de, araştırmalar yaratıcılık sınıfında yetiştirilebilecek ve geliştirilmelidir. Yaratıcılık, geleneksel fikirleri yeni biçimler, yöntemler ve yorumlar oluşturmak için aşarken, analitik, iş performansını tanımlamak, tahmin etmek ve iyileştirmek için kullanılır. Bu iki yeterlilik, öğrencilerimize rekabet avantajı sağlar.

USF'nin MBA Temel Unsurları

 • Bireyselleştirilmiş çalışma alanları
 • Genişletilmiş Liderlik Gelişimi ve Deneyimsel Öğrenme
 • Ağ Fırsatları ve İşveren Bilgilendirme Oturumları
 • Mentorluk
 • Vaka Yarışmaları
 • Kariyer fuarları
 • Kariyer Gelişim Yardımı
 • Küresel Yaklaşımı kucaklamak

Bireyselleştirilmiş vurgu alanları

Seçmeli adaylarınıza kariyer hedeflerinize göre karar verebilirsiniz. USF Muma İşletme Koleji, müfredata bağlı iş analitiği ve yaratıcılık konusunda güçlü yanları vardır. İçinde konsantrasyonlar sunuyoruz:

 • Tedarik zinciri yönetimi

Ayrıca, aşağıdaki çalışma alanlarında kurslar sunuyoruz:

 • Liderlik Kavramları
 • analitik
 • Yaratıcılık ve Yenilik
 • Dijital Pazarlama
 • Girişimcilik (Lisansüstü Sertifikası da mevcuttur)
 • maliye
 • Sağlık Yönetimi
 • Uluslararası iş
 • Yönetim Bilgi Sistemi
 • Pazarlama stratejisi
 • Proje ve Süreç Yönetimi
 • Sürdürülebilir iş

Genişletilmiş Liderlik Gelişimi ve Deneyimsel Öğrenme

Ekip işbirlikleri, USF'deki liderlik becerilerinizi gerçek yaşam koşullarında iyileştirmeye yardımcı olan öğrenme deneyiminizin bir parçasıdır. Çoğu ders, araştırma yapmak, örnek olayları analiz etmek ve sunum yapmak için bir takım öğrencilerle işbirliği gerektirir. Kapsaton kursu, strateji, pazarlama ve eyleme dönüştürülebilir önerilerle finanse etmek için canlı bir şirket için derinlemesine bir danışmanlık projesi içeren Entegre İş Uygulamaları'dır.

Buna ek olarak, liderlik dersleri veriyoruz ve en iyi uygulamalarını paylaşmak için saygın ve kanıtlanmış liderlik becerileriyle C düzeyindeki yönetici konuşmacıları davet ediyoruz. Muma MBA'leri, iyi yönetilen fakültelerden ve endüstri liderlerinden öğrenirler.

Ağ Fırsatları ve İşveren Bilgilendirme Oturumları

Sınıf arkadaşları ve işverenlerle ağ kurmak, MBA deneyiminizin çok önemli bir parçasıdır. Profesyonel ağınızı, kurslarınız boyunca ilerlerken, iş tecrübesi olan öğrencilerle ve çeşitli geçmişlerle öğrenirken geliştireceksiniz. Sınıfın ötesindeki Mezun İşadamları Derneği ve diğer öğrenci organizasyonları, futbol tacizleri veya ders öncesi partileri ya da pizza toplantıları gibi sosyal etkileşim için birçok fırsat sunmaktadır. GBA, lisansüstü öğrenciler için şirket turları ve ağ oluşturma becerilerinizi geliştirebilecek diğer sosyal toplantıları düzenlemektedir.

Kariyerinizi geliştirmenize yardımcı olmak için, üniversite her yıl iki Kurumsal Bağlantı etkinliğine ev sahipliği yapar, yalnızca lisansüstü öğrencilere yönelik etkinlikler ağlar ve kurumsal işe alımcılar ile etkileşime girmenize olanak tanır. Bu ağ programlarına Tech Data, Coca-Cola, Tribridge, Bank of America ve Northwestern Mutual gibi şirketler katılıyor.

Mentorluk

Muma MBA öğrencileri bir mezun mentoru ile yerleştirme talep etmek için bir fırsat var. Bir akıl hocası, yeni iş-çalışma-çalışma yükümlülüklerinizi nasıl dengeleyeceğiniz ya da mezun olduğunuz zaman alabileceğiniz potansiyel kariyer yollarını nasıl tartışacağınız konusunda ipuçları verebilir. Mentorlar profesyonel ağınızı genişletmeye ve alandaki ağ fırsatlarına erişim sağlamaya yardımcı olur.

Vaka Yarışmaları

Bu maraton yarışmalar, üniversitelerin ekiplerinin bir vakayı hızlı bir şekilde okuma ve anlama, söz konusu şirketi araştırma ve şirket için bir stratejik plan hazırlayıp sunma yeteneklerini test eder - hepsi 24 saatten kısa bir sürede! USF, Florida Uluslararası Üniversitesi, Florida Eyalet Üniversitesi, Florida Üniversitesi, Miami Üniversitesi, Rollins Koleji, Florida Atlantik Üniversitesi ve tabii ki USF'den oluşan takımları içeren yıllık Florida Intercollegiate Vaka Yarışması'na evsahipliği yapmaktadır.

Kariyer fuarları

Üniversite düzeyinde, USF Kariyer Hizmetleri, her sömestrde bir kariyer fuarı düzenleyerek, ulusal ve yerel şirketlerin temsilcilerini kampüse katıyor.

Kariyer Gelişim Yardımı

Çoğu insanın kariyerlerini ilerletmek için bir MBA yapmaya veya mesleklerini değiştirmeye karar verdiğini biliyoruz. Size yardımcı olacak sayısız hizmet sunarak bunu daha kolay hale getirmeye yardımcı oluyoruz. Profesyonel personel, özgeçmişinizle ilgili geri bildirim sağlamak ve iş başvurusu yaptığınızda kapak mektupları hazırlamanıza yardımcı olmak için her zaman hazırdır. Yıl boyunca profesyonel görüşme programları sunuyoruz, bir röportajın, iş görgü kuralının ve potansiyel bir işverene nasıl satış yapılacağına odaklanan atölyeler.

Küresel Yaklaşımı kucaklamak

Küresel bir pazarda yaşıyoruz ve uluslararası konular iş dünyasının tüm bölümlerini etkiliyor. Muma MBA müfredatı, fakülte, sınıf tartışmasının bir parçası olarak uluslararası iş modellerini ve vaka çalışmalarını içerdiği için uluslararası bir yaklaşımı benimsemektedir. Ek olarak, uluslararası öğretim üyelerini ve öğrenci değişimlerini teşvik eden ilişkileri teşvik ediyoruz. Birçok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve dünyanın her tarafından akademisyenler yetiştirmekte, farklı bakış açılarının konuşmanın bir parçası olmasını sağlamaktadır.

Bu küresel yaklaşım yurtdışı fırsatları araştırmak için uzanır. USF, yurtdışında daha fazla zaman harcayanlar için mezun olan öğrenciler için yurt dışı deneyimlerini sunmaktadır - çalışan yetişkinler için daha kısa deneyimler ve yarıyıl süren fırsatlar. Bu güçlü eğitim deneyimleri, öğrencilerin işletmelerin milletten millete nasıl farklılaştığını anlamalarına ve değişen iş dünyasında nasıl uyum sağlamaları ve başarılı olmalarını öğrenmelerine yardımcı olur.

Son Güncelleme Eki 2018

Okul Hakkında

The University of South Florida is a large, public 4-year university offering undergraduate, graduate, specialist and doctoral level degrees. The USF System includes three, separately accredited insti ... Devamını oku

The University of South Florida is a large, public 4-year university offering undergraduate, graduate, specialist and doctoral level degrees. The USF System includes three, separately accredited institutions: USF; USF St. Petersburg; and USF Sarasota-Manatee. Serving more than 50,000 students, the USF System has an annual budget of $1.7 billion and is ranked 45th in the nation for research expenditures among all universities, public or private. Daha Az