İş İdaresinin Başı

Genel

Program açıklaması

Ivey'in bir yıllık MBA programı Mart ayında başlıyor ve kariyer başarılarını hızlandırmaya hazır olan yüksek başarılı liderler için tasarlandı. Bugün Kanada'daki en iyi MBA programlarından birine katılın.

Ivey's MBA Programı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

12 aylık MBA Programımız, kariyer hedeflerine daha kısa sürede ulaşmak isteyen öğrencilere Kanada'daki üst düzey kariyer yönetimi ekibinin ve geniş bir mezunlar ağının yardımı ile hitap ediyor.

Bir Yıllık MBA Programı

Ivey'nin vaka incelemesi yöntemini kullanarak verilen Mart ayında başlayan tam zamanlı bir MBA sunuyoruz. Gerçek dünyadaki işlerin zorluklarını ve karmaşıklıklarını simüle etmek için eylem odaklı, dinamik bir yaklaşım kullanıyoruz.

Bir yıllık formatımız, MBA yapmanın yüksek maliyetinin bir kısmının işgücünden uzakta olduğunu kabul eder. İki yerine işgücünün sadece bir yılı dışında, kariyer hedeflerinize ulaşmanıza ve iş gücünüzü hızlı bir şekilde geri almanıza yardımcı olacak dünya çapında bir müfredat paketi sunarken fırsat maliyetinizi minimize ettik.

Tam Zamanlı İşletme Yüksek Lisansı

Programımız sadece bir dizi kurs değil, gerçek dünyadaki başarınızı hızlandırmak için tasarlanmış, eylem odaklı bir öğrenme deneyimidir. Bir dersten öğreneceğiniz her şeyi ve daha fazlasını öğreneceksiniz: karar vericiden sizsiniz, verileri analiz etmeniz, alternatifler geliştirmeniz, önerilerinizi yapmanız ve savunmanız istenecek.

Kariyer Yönetimi için 1 numara

MBA sonrası işlere hazırlanmak ve geçiş yapmak veya kariyerinizi büyütmek için üst düzey kariyer yönetimi ekibiyle çalışın. Sürekli olarak güçlü işe yerleştirme oranlarımız, Kariyer Yönetimi ekibimizin yetenek ve kaynaklarının bir kanıtıdır.

Kanada'daki En İyi MBA Programı

Bloomberg Businessweek * tarafından hem öğrenci hem de işveren memnuniyeti için çalışan beş yıl boyunca Kanada'da 1. sırada olan Ivey Business School, ülkedeki en iyi MBA programlarından birine sahiptir ve hem öğrenci deneyimimiz hem de mezunlarımızın performansının ne kadar iyi olduğuyla gurur duyuyoruz pazarda.

* Bloomberg Businessweek 2018 MBA sıralaması.

† Ekonomist Tam Zamanlı MBA sıralaması 2015-2018

Küresel İlk 20 Mezun Ağı

106 ülkede 24.500 mezun ağına katılın ve Ekonomistin neden dünyanın en iyi 20 mezun mezun ağımızı sıraladığını keşfedin. † Kariyer büyümesini, mentorluk fırsatlarını ve yaşam boyu sürecek dostlukları teşvik edecek bağlantılar kuracaksınız.

Örnek Olay Yöntemi

Ivey MBA müfredatı, Ivey'nin vaka çalışması yöntemi kullanılarak verilir. Diğer okullar öğretim metodolojilerinde vakalar kullanabilirken, Ivey Kanada'daki tek vaka tabanlı programdır. Yılda 300'den fazla vakanın kullanımını kullanarak, gerçek dünyadaki işlerin zorluklarını ve karmaşıklıklarını yansıtan, eylem odaklı ve dinamik bir yaklaşım kullanıyoruz.

Ivey fakülteleri vakaları kullanır ve birlikte eğitim ve müfredat planlaması için bütünleşik bir yaklaşım kullanarak, tüm organizasyonu etkileme konusundaki bakış açınızı genişletmek için birlikte çalışır.

Global Öğrenme Olanakları

Ivey, bugünün iş dünyasının küresel bir dünya olduğunu kabul ediyor. Bu nedenle, uluslararası iş konularını ve müfredatımıza öğrenme fırsatlarını dahil ediyoruz. Çeşitli küresel vaka tartışmalarına, birinci sınıf öğretim üyelerine ve çeşitli bir sınıf ortamına ek olarak, bir Ivey MBA olarak, öğreniminizi sınıf dışında da geliştirme fırsatını bulacaksınız.

Uluslararası Çalışma Gezisi

Bu geziler, Ivey MBA Programının sınıf etkinliklerini dünyanın en dinamik ve heyecan verici ekonomik bölgelerinin bazılarına yerinde maruz kalmayla tamamlamak için tasarlanmıştır. Seçmeli kredi için Çin veya Güney Amerika'ya yapılacak uluslararası bir çalışma gezisine katılma seçeneğiniz olacaktır. Bu ülkelerden birinde bulunduğunuz süre boyunca, yerel işletmeleri ziyaret edecek, işletme liderleriyle (başarılı Ivey mezunları dahil) bağlantı kuracak, 'kültürel dalma' takım etkinliklerine katılacak ve işletmelerin bu ekonomik iklimlerde nasıl başarılı bir şekilde çalıştığını öğreneceksiniz.

Yurtdışı Değişim Fırsatı

Öğrenciler, son dönemde (Ocak-Nisan) yapılacak uluslararası bir değiş tokuşa katılma seçeneğine sahiptir. Bu, kendinizi başka bir kültüre tamamen sokmak ve küresel ağınızı genişletmek için heyecan verici bir fırsattır.

Değişim Okulları

 • Universidad Adolfo Ibáñez, Santiago, Şili
 • Fundação Getulio Vargas, Empresas İdari Bölgesi, São Paulo, Brezilya
 • ESADE İşletme Okulu, Barselona, İspanya
 • Erasmus Üniversitesi, Rotterdam İşletme Okulu, Hollanda
 • NHH İşletme Okulu, Norveç Ekonomi Okulu, Bergen, Norveç
 • Fudan İşletme Fakültesi, Fudan Üniversitesi, Şangay, Çin
 • HKBTÜ İşletme Okulu, Hong Kong
 • NUS İşletme Okulu, Singapur Ulusal Üniversitesi, Singapur
 • İşletme Hint Okulu (ISB), Haydarabad, Hindistan
 • İşletme Fakültesi, Cape Town Üniversitesi, Cape Town, Güney Afrika
 • Otago Üniversitesi, Dunedin, Yeni Zelanda
 • SDA Bocconi, Milano, İtalya
 • Gallen Üniversitesi (HSG), İsviçre
 • Warwick Üniversitesi, İngiltere

Global Fakülte

Ivey'nin tam zamanlı öğretim üyeleri, yarısı uluslararası vatandaşlığa sahip ve 21 farklı ülkeyi temsil eden gerçek anlamda küresel bir kapsamda. Her gün Ivey fakültesi küresel deneyimlerini ve bakış açılarını sınıfa taşımaktadır.

Öğretim üyelerimiz, etkileyici araştırma ve akademik geçmişe sahip kendi alanlarında uzman. Gerçek dünyadaki iş tecrübeleri ve bilgileri yalnızca sınıfta değil, her yıl yazdıkları yaklaşık 150 iş vakası ve organizasyonlarla yaptıkları pratik araştırmalarla da gösterilmektedir. Bu uzmanlık, gelecekteki liderlerimizi eğitmek için en iyi fakülteye sahip olma taahhüdümüz için kritik öneme sahiptir.

Öğretim üyelerimiz sizi bir birey olarak tanıyacak ve başarınıza büyük önem veriyorlar. Öğretmeyi seviyorlar ve gösteriyor.

MBA Programı Nasıl Seçilir

Bütün MBA programları eşit yaratılmamıştır ve bilinçli bir karar vermeniz için kendinize borçlusunuz.

Seçilebilecek çok fazla seçenekle, program uzunluğu, konum, öğrenme stili, sınıf boyutu, seçmeli teklifler ve kariyer desteğinin ihtiyaç ve hedeflerinize en iyi uyanı seçmeniz gerekir. Hangi kriterin sizin için en önemli olduğunu belirleyin.

Programların Kısa Bir Listesini Oluşturma

Elde edilmesi gerekenler listeniz ile, araştırmanıza belirli programlarla başlayın. Okul web sitelerinden daha ayrıntılı bilgi alın ve öğrenci bloglarını ve sosyal medya kanallarını okuyarak içeriden bakış açıları kazanın.

İnsanlarla konuşun: arkadaşlar, aile, meslektaşlar, mezunlar, personel, işverenler. Deneyimlerini ve öğrenilen dersleri sorun. İnsanlarla konuşmak, çevrimiçi ya da broşürde bulunamayacak ilk elden bilgi verecektir.

Etkinliklere Katılın ve Kendinizi Tanıtın

Kısa program listesini belirledikten sonra ihtiyaç ve hedeflerinize en iyi şekilde uyduğunu hissedersiniz, dışarı çıkın ve etkinliklere katılın. Bir okul için çalışan personel ve fakülte, programın kültürünü ve kişiliğini yansıtır, bu nedenle bu etkileşimler size uygun olup olmadığına dair ilk elden bir anlayış sağlayacaktır.

Kendinizi tanıtmak için zaman ayırdığınızdan ve kendinizle hedefleriniz hakkında biraz bilgi edindiğinizden emin olun. Bu, işe alım ve kabul ekibinin, başvurduğunuzda ve ne zaman başvurduğunuzda ismiyle yüzleşmesine yardımcı olabilir. İlk izlenimlerin güçlü olduğunu unutmayın, bu nedenle olumlu ve profesyonel olmak istersiniz.

MBA İşleri

Ivey Kariyer Yönetimi ekibi, kariyer yolunda geleceğe doğru ilerlemek için gereken araçları ve kaynakları size sağlayacaktır. MBA sonrası işinizi yapmak size kalmış olsa da, alacağınız entegre müfredat ve uzmanlık eşsizdir.

 • Yerleşim Oranı: Arayanların% 90'ı,% 95 raporlama oranına dayanarak 1 Eylül'e kadar teklif aldı
 • Başlangıç Maaşı: 103.024 $ ortalama maaş (aşağıdakileri içerir: temel maaş, imza bonusu ve diğer garanti edilen tazminatlar)
 • Kariyer Geçişi: Ivey derecelerinin% 97'si en az bir kariyer geçişi gerçekleştirdi (endüstride, fonksiyonda ve / veya coğrafyada değişiklik)

Ne Öğreneceksin?

Başarılı bir kariyer, sağlam bir iş bilgisi temeli gerektirir. Bu yüzden bir Ivey MBA etkili bir şekilde iş temellerini öğretir ve daha sonra liderlik yeteneklerinizi geliştirmek ve geliştirmek için çoğu işletme okulu programından bir adım öteye gider. Yoğun bir yılda, sadece Ivey sizi bugünün ve yarının karmaşık ekonomisinde gelişmek için gereken liderlik zorlukları için okur, sizi kariyer başarısına hazırlamak için tasarlanmış bir müfredatla sunar.

Ivey Sınıfları

Hazırlık Bilgi Programı

MBA dersinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için, resmi program başlamadan önce isteğe bağlı kurslar veriyoruz. Bu hazırlık kursları, işletme temel bilgilerinizi yenilemek, kendinizi okul rutini ile yeniden canlandırmak ve sınıf arkadaşlarınızdan bazılarını tanımak için harika bir yoldur.

Ticari Temeller (Mart)

İnanılmaz yılın Bahar’da başlıyor

Temel konularda sağlam bir temele sahip olduğunuzdan emin olmak için, Ivey MBA Programının ilk altı ayı Strateji, Liderlik, Finans, Muhasebe, Bilgi Sistemleri, Operasyonlar, Pazarlama, Analitik, İletişim ve Ekonomi gibi derslerden ve bunların nasıl bütünleştiğinden oluşur. .

Temel Kurslar

 • Yöneticiler için Muhasebe ve Kontrol
 • Analytics ile Karar Verme
 • Stratejiler Geliştirme ve Uygulama
 • Lider Halk ve Organizasyonlar
 • Operasyonları Yönetme
 • Pazarlama Ürünleri ve Hizmetleri
 • Bilgi Teknolojisinden Yararlanma
 • İşletme Kararı için Makroekonomi
 • Etkili İletişim Kurma
 • Mali Kaynakları Yönetmek

Seçmeli, Uluslararası Deneyimler

Seçmeli derslerimiz kariyer hedeflerinizi desteklemek ve profesyonel ve kişisel çıkarlarınızı tatmin etmek için tasarlanmıştır.

Uluslararası Deneyimler

 • Seçmeli döngünün bir parçası olarak isteğe bağlı bir çalışma gezisine Çin veya Güney Amerika'ya katılın. Ayrıca, Çin veya Doğu Avrupa'da iş danışmanlığı öğretmek ve sağlamak için gönüllü fırsatları takip edebilirsiniz.
 • Uluslararası bir çalışma değişimini yaşamak istiyorsanız, son yarıyılda bundan yararlanabilirsiniz. Bu, kendinizi başka bir kültüre tamamen sokmak ve küresel ağınızı genişletmek için harika bir fırsat.

Gerçek Dünya Projeleri

 • Ivey Field Project'e katıldığınızda öğrendiklerinizi sınayın. Stratejik çözümler geliştirmek için Yeni Bir Girişim geliştirmeyi ya da mevcut bir kuruluşla çalışmayı seçebilirsiniz.

Lider Çapraz İşletmeler (Mart)

Hepsini bir araya getir

Bu kapsül modülü, öğrendiğiniz her şeyi bir araya getirir ve bugünün gerçek dünya liderlik zorluklarına bağlar. Bazı büyük soruları inceleyeceksiniz:

 • En iyi kim önderlik ediyor ve bunu nasıl yapıyorlar?
 • Büyük liderler nasıl geliştirilir?
 • 21. yüzyılda ticareti etkileyecek ana güçler ve eğilimler nelerdir? "

Kabul kriteri

MBA Kabul Koşulları

Yarının liderlerini arıyoruz; tutkulu oldukları alanlarda başarılı olma yetenekleri ve istekleri olan insanlar.

Bu adaylar kültürel, profesyonel ve kişisel olarak farklı geçmişlere ve deneyimlere sahiptir. Başarılar ve liderlik başarısı konusundaki geçmiş kaydınıza dayanarak, güçlü kariyer özlemlerine sahipsiniz ve dinamik ve zorlu bir MBA deneyimi arıyorsanız.

Adayda Kritik Nitelikler

Liderlik

 • Kariyer başarısından ve tanıtımından gönüllü çalışmalarına ve topluluk girişimlerine veya atletizm veya sanat gibi diğer ilgi alanlarına kadar - önceki deneyimlerde güçlü liderlik yönelimi gösteren ve bunu Ivey sınıfına sokabilecek adaylar arıyoruz.

Güçlü Akademik Kayıt

 • Ivey MBA Programı ve vaka yöntemi, analitik ve rahat problemleri çözmenizi ve belirsizlik veya eksik bilgi ile karar vermenizi gerektirir. Bunun değerlendirmesi, GMAT veya GRE puanınızla birlikte akademik geçmişinize dayanmaktadır. Bunları bir adayın karakterinin, niteliklerinin ve deneyimlerinin tüm yönlerini anlamayı amaçlayan bütüncül bir çerçevede ele alıyoruz.

Kaliteli İş Deneyimi

 • En az iki yıl boyunca, tam zamanlı iş deneyimi, sizin ve sınıf arkadaşlarınızın, bu öğrenmeyi profesyonel bir ortamda uygulamak için gereken bağlam ve olgunluğun yanı sıra, takım ve sınıf tartışmalarına katkıda bulunacak deneyimlere sahip olmalarını sağlar.

Destekleyici belgeler

 • Tüm ortaöğretim sonrası kurumlardan gayri resmi transkript. Bir aday bir başvuru teklifi alırsa resmi / onaylı transkriptlerin bir kopyası gerekli olacaktır. *
 • GMAT puanı (Ivey kodunu CMB-MG-18 ile belirtin) VEYA GRE puanı (0292 kodunu ile belirtin)
 • CFA atamasının tüm 3 Seviyesini geçen adaylar için GMAT gereksinimi reddedilir.
 • En az iki yıl, tam zamanlı iş deneyimi gösteren Resumé
 • TOEFL veya IELTS puanı (ESL adayları için gerekliyse)
 • İki ila üç tamamlanmış referans formu
 • İki gerekli yazılı deneme sorusu ve iki gerekli video sorusu dahil olmak üzere çevrimiçi başvuru
 • 150 $ CAD başvuru ücreti

* University of Western Ontario Mezunları (UWO) için Ivey'in Kabul ofisi, transkript almak için doğrudan UWO ile iletişime geçecektir, bu yüzden onları sipariş etmeniz gerekmez.

Uluslararası Başvuru Sahipleri için Kabul Kriterleri

Tüm adaylar için asgari kabul kriterlerini yerine getirmenin yanı sıra, uluslararası başvuru sahiplerinin ayrıca İngilizce konuşan bir kurumda lise sonrası eğitim veya İngilizce konuşulan bir ortamda önemli bir iş tecrübesi ile yapılabilecekleri güçlü bir İngilizce yeterliliği göstermeleri gerekmektedir. Alternatif olarak, adayların İngilizce dil yeterlilik sınavını başarıyla tamamlamaları gerekir. Ivey kabul eder:

 • TOEFL (minimum internet tabanlı 100 puan)
 • IELTS Genel VEYA Akademik (en az 7 puan) *
 • MELAB (minimum puan 85)
 • PTE (minimum puan 70)
 • CAEL (60'tan az kısmı olmayan en az 60 zorunlu genel puan)

* Genel IELTS testi Kanada Göçmenliği tarafından önerilmektedir.

Ivey'e kabul edilen uluslararası başvuru sahiplerinden ayrıca, varışta veya varıştan önce aşağıdaki belgeleri teslim etmeleri gerekecektir:

 • Orijinal diplomalarının bir kopyası
 • Her yabancı kurumdan İngilizce tercümesi olan bir resmi sertifikalı transkript

öğretim

İşletme okulunuzu seçerken MBA yatırımıyla ilgili tüm masrafları göz önüne almak önemlidir. Öğrenime ek olarak, yıl boyunca yapabileceğiniz diğer akademik harcamaların yanı sıra seçtiğiniz şehirde yaşamanın maliyetini de dikkate almak önemlidir. Aşağıda, Ivey MBA Programının tahmini bir maliyeti bulunmaktadır.

öğretim

Tüm miktarlar Kanada Doları cinsindendir.

 • Yerli Öğrenciler: 83.250 Dolar
 • Uluslararası Öğrenciler **: 111,750 $
 • Western Yardımcı ve Ek Ücretler *** (yaklaşık): 1,545
 • Uluslararası Öğrenciler - UHIP *** (Sağlık Sigortası): 772.50 $
 • Casebook ve Sarf Malzemeleri *** (yaklaşık): 2,678 $

* Üniversite Senatosu onayına tabi.

** Western Ontario Üniversitesi'ndeki bazı uluslararası öğrenciler Kanada vatandaşlarına öğrenim ücreti ödemeye hak kazanırlar. Daha fazla bilgi için lütfen Western Registrar'ın sitesine bakınız.

*** Değişiklik yapılabilir.

Diğer Akademik Giderler

 • Hazırlık Bilgisi Programı * (İsteğe bağlı)
 • Ekonomi Astarı (8 sınıf): 678 ABD doları
 • Finans, Muhasebe ve Elektronik Tablolar Astar (16 sınıf): 1,130 $
 • Kantitatif Analiz Astarı (10 sınıf): 904 Dolar
 • Uluslararası Çalışma Gezisi (Seçmeli Seçmeli): 3,000 - 4000 ABD Doları

* Tüm maliyetler değişebilir. Hazırlık Bilgi Programının (PKP) maliyeti, gelen öğrencilerin mümkün olduğunca katılmasını sağlamak için sübvanse edilmektedir. Fiyatlandırma primer bazındadır ve HST'yi içerir.

Yaşam Giderleri: Aylık Tahminler *

 • Kira: (1.200 $ 'a kadar): 1000 $
 • Apartman Sorumluluk Sigortası (yaklaşık olarak ayda 15 $ - 20 ABD Doları): 20 ABD doları
 • Kamu hizmetleri (örn. Kişisel hidro yaklaşık 50 dolar ve ev internet bant genişliğine bağlı olarak 50 ila 65 dolar arasındadır): 100 dolar
 • Yemek: 500 dolar
 • Cep Telefonu (aralık: 40 - 80 TL): 80 TL
 • Otobüs Kartı (Pazartesi - Cuma kartı 70 $ ve aylık sınırsız 81 $): 81 $
 • Çeşitli (yani: dışarıda yemek, kıyafet, film, çamaşırhane): 425 $
 • Çamaşırhane: 50 $

* Bir evi veya daireyi paylaşan tek bir öğrenciye dayanan aylık tahminler

* Kanada Gelir Vergisi İadesi verecekseniz, MBA Öğreniminizi talep edebilirsiniz. T2202A - Öğrenim ve Eğitim Tutarları Sertifikalarınızı, Vergi yılı 2000 ve sonrası itibariyle görmenize olanak sağlayan Öğrenci Merkezi'ndeki çevrimiçi hizmet aracılığıyla bir T2202A makbuzu verilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Welcome to the Ivey Business School at Western University, Canada’s leading provider of real-world, case-based business education. Drawing on extensive research and business experience, Ivey faculty p ... Devamını oku

Welcome to the Ivey Business School at Western University, Canada’s leading provider of real-world, case-based business education. Drawing on extensive research and business experience, Ivey faculty provide the best classroom experience, equipping students, through Case-Method Learning, with the skills and capabilities they need to tackle today's leadership challenges. Beyond the classroom, Ivey students gain a global perspective on business issues, through international study trips, exchanges, and practicums. Daha Az
Londra , Londra , Toronto , Hong Kong + 3 Daha fazla Daha az