İş İdaresinin Başı

Genel

Program açıklaması

genel bakış

İşletmede çalışmayı, işletmeyi veya işletmeyi geliştirmeyi düşündünüz mü? Eğer öyleyse, bu eşsiz MBA ihtiyacınız olan yüksek kaliteli eğitim ve öğretimi sağlayacaktır. 21. yüzyılda işletmeleri geliştirmek ve işletmek için gereken mesleki becerileri geliştireceksiniz. Çalışmalarınız, kariyerinizi temel alan güncel mesleki ilkeler ve uygulamalar hakkında temel bilgiler edinecektir.

“1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia Romanya, “1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia , ekonomi, müfredat teorisi ve uygulaması, bilgi alanındaki mevcut ve gelecekteki eğilimler doğrultusunda işletme, yönetim ve yönetim alanındaki uzmanlığınızı geliştirme konusunda size eşsiz bir fırsat sunar. teknoloji ve iletişim, tasarım ve değerlendirme, eğitim için kaliteli ve verimli koşullar sağlar.

Ne çalışacağım

MBA, işletme sektöründe gelecekteki bir kariyer için mesleki eğitim ile işletme sektöründe araştırma yapmak veya çalışmak isteyen İş Etütleri'ne yoğun ilgi duyanlar için daha uzman bir araştırma yolu arasında seçim yapma imkanı sunar.

Çalışmaların uzunluğu: 2 yıl, tam zamanlı, 120 AKTS

Müfredat, işletme teorisi ve pratiği alanında eğitim veren dersleri içerir, örneğin: İş Stratejileri ve Modelleri, İş İletişimi ve Müzakere, Muhasebe ve İş Danışmanlığı, Finansal Performans Analizi, E-İş, İş Etiği ve KSS, Vergilendirme, Yatırımlar ve Satın Almalar , Proje Döngüsü Yönetimi, İşletme Yönetimi'nde Çağdaş Konular, İşletme Hukuku ve Arabuluculuk, On-line Pazarlama Araştırması, Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme, İşletme Danışmanlığı Uygulaması, Girişimcilik Kültürü ve İş Geliştirme, Örgütsel Değişim ve Yenilik Yönetimi, Küresel İlişkiler Yönetimi, Ekonomik Bilimsel Araştırma, Çatışma Yönetimi, Bitirme Tezi için Araştırma

Kariyer olasılıkları

İş hayatı, çağdaş toplumda itici güçlerden biridir. Aynı zamanda işgücü piyasasındaki en önemli işverendir. Neyse ki, İşletme Yüksek Lisans derecesi, başarılı bir iş kariyeri için mükemmel seçenekler sunar.

Yüksek Lisans of Business Administration'ı başarıyla tamamladıktan sonra, kariyerinizde hem özel hem de kamu sektöründeki her büyüklük ve türdeki organizasyonlarda orta - üst düzey yönetim mesleklerinde ilerleme olanağınız olur:

 • çok uluslu şirketler, bankalar, emeklilik fonları ve sigorta şirketleri (örneğin bir finansal analist olarak)
 • her sektördeki her büyüklükteki şirket (örneğin yönetici olarak)
 • Hükümet bakanlıkları (örneğin danışman olarak)
 • akademik kurumlar (örneğin bir öğretim görevlisi olarak)
 • danışmanlık şirketleri (örneğin bir yönetim veya iş danışmanı olarak)
 • yeni kurulan şirketler (örneğin bir girişimci olarak: kendi işinizi kurmak)

Neden Alba Iulia'da öğrenim görmelisiniz?

İşletme Yüksek Lisansı, ulusal ve uluslararası statüsünden gurur duyan, araştırma odaklı, canlı bir ortamda yüksek lisans derecesi almak için eşsiz bir fırsat sunar. Eşsiz ve kendini adamış akademisyenler ile çalışma fırsatını birleştiren eşsiz bir fırsatla birleştirilen stajlar ve pratik kurslar aracılığıyla deneyimsel ve uygulamalı öğrenme fırsatı, öğrencilere benzersiz bir beceri ve bilgi edindikten sonra mezun olma şansı sunar.

İşletme Yüksek Lisansı Ekonomi ve İşletme Bölümü üyeleri tarafından geliştirilmiştir. Bölüm, Romanya'da işletme alanındaki aktif araştırma gruplarıyla yüksek oranda derecelendirilmiştir.

Alba Iulia'nın güzel ve tarihi şehri, usta deneyiminize heyecan verici ve pitoresk bir fon sunar.

Nasıl başvurulur?

Akademik gereksinimler:

Başvuru sahipleri, akredite / tanınmış eğitim kurumları tarafından yayınlanan çalışma belgelerini sunmalı, eğitimde iyi sonuçlara sahip olmalı, sırasıyla Romanya'daki puanlama sistemine karşılık gelen en az 7 (yedi) çalışma yılı ortalamasını veya vaka.

İngilizce dil gereksinimleri:

Yabancı dilde gerçekleştirilen kabul edilmiş çalışma programları için, alıcı yükseköğretim kurumu bir yabancı dil testi düzenleyecektir. Resmi dilin bulunduğu ülkelerden, kursların uygulandığı dil ve uluslararası kabul görmüş bir dil belgesine sahip olan kişiler bu sınavdan muaf tutulacak.

Kayıt şartları

Bir derece programına katılmak isteyen AB dışından gelen uluslararası öğrenciler, ulusal mevzuata ve “1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia Charter “1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia uymak zorundadır.

Başvuru prosedürü:

Adım 1 Aday öğrenciler düzenli olarak başvuru dosyalarını doğrudan “1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia gönderirler.

Adım 2 Üniversite, dosyaları değerlendirecek ve Çalışmalara Kabul Mektubu almaya aday gösterilen kişilerin bir listesi olan Milli Eğitim Bakanlığı - Uluslararası İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne gönderecektir. Listeyle birlikte, Üniversite başvuru dosyalarının bir kopyasını göndermelidir.

Adım 3 Uluslararası İlişkiler Genel Müdürlüğü, Çalışmalara Kabul Mektubu yazacak ve 1 Aralık 1918 ”Alba Iulia Üniversitesi'ne gönderecektir.

Adım 4 Başvurular, bir sonraki akademik yılda yapılan çalışmalara kabul için Haziran ayının başından Ağustos ayının sonuna kadar başlayarak, yuvarlanma esasına göre alınır. Kabul Mektubu, her akademik yılın başlangıcından yani 1 Ekim'den itibaren Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecektir.

Başvuru dosyası için gerekli belgeler:

 1. Başvuru formu (iki nüsha halinde);
 2. Lise mezuniyet diplomasının veya eşdeğerinin onaylı kopyası - lisans çalışmaları için usulüne uygun olarak Romanya elçiliği tarafından damgalanmış;
 3. Lisans veya eşdeğerinin onaylı kopyası - lisansüstü adaylar veya doktora için - Romanya büyükelçiliği tarafından usulüne uygun damgalanmış;
 4. Romence, İngilizce, Fransızca veya Almanca'ya çevrilmiş kayıtların transkripti;
 5. Dil sertifikası (isteğe bağlı);
 6. Doğum belgesinin onaylı kopyası;
 7. Çalışmalara kabul mektubunun verildiği tarihten en az 6 ay sonra pasaport kopyası;
 8. Çalışmalara kaydolan kişinin gelecekteki mesleğe uygun olmayan bulaşıcı hastalıklar veya diğer hastalıklardan muzdarip olmadığını kanıtlamak için tıbbi bir sertifika (yaygın bir uluslararası dilde);
 9. İki adet vesikalık fotoğraf.

öğretim

Bir akademik yıl için önceden AB üyesi olmayan ülkelerden gelen vatandaşlara eğitim:

İş İdaresinin Başı

 • UE öğrencisi olmayan öğrenciler için 2.700 de euro / yıl
 • UE aday öğrenciler için 3.000 lei / yıl

kayıt

Kayıt sırasında, adaylar, Romanya’daki Büyükelçiliği’nizin kimlik doğrulaması için sertifikalı Başvuru dosyasındaki orijinal belgeleri sunacak veya önceki çalışmalar Romanya’da bir Avrupa Birliği ülkesinde tamamlanmamışsa, Romanya ile üçüncü ülkeler arasında imzalanan adli yardım anlaşmalarına uygun olarak.

Son Güncelleme Tem 2019

Okul Hakkında

As a public higher education institution, “1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia is going through a new stage of its existence, a stage marked by the three principles underlying the current manda ... Devamını oku

As a public higher education institution, “1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia is going through a new stage of its existence, a stage marked by the three principles underlying the current mandate of the University’s Management: performance, quality, and consistency. As a relatively young University - we are celebrating 28 years of existence in 2019 -, our University is fully aware of its purpose and role within the higher education system in Romania and constantly relates to the tradition of the Transylvanian educational system. Daha Az