İşletme Yüksek Lisans (MBA)

Genel

Kurumun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla bilgi edinin

Program açıklaması

İşletme Yüksek Lisans Programları

İş hayatınıza uygun, ulusal çapta derecelendirilmiş ve akredite yüksek lisans programlarıyla kariyerinizi bağlayın, başarın ve ilerletin.

Neden Akron?

İster yeni bir kariyer yolunu takip edin, ister şu anda bulunduğunuz yolu geliştirin, İşletme Fakültesi (CBA) sizi küresel ekonominin zorluklarına hazırlayacak ve büyüyen ve değişen bir pazarda öne çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Dünyanın her yerinden yetenekli bireylerle bağlantı kurun, profesyonel becerilerinizi geliştirin ve keskinleştirin ve hedeflerinize uygun bir fiyata ulaşın.

Buradan daha fazlasını öğrenin !

Lisansüstü programları

Yaşamınıza uygun, ulusal olarak derecelendirilmiş ve akredite edilmiş programlar.

İşletme Fakültesi'nden (CBA) bir yüksek lisans derecesi, ister işletme alanında ister başka bir disiplinde lisans dereceniz olsun, küresel ekonominin zorluklarına hazırlanmanın en iyi yollarından biridir. Esnek akşam programları, uygun yerler, farklı bir öğrenci topluluğu ve öğrenci eğitimine odaklanan bilgili, erişilebilir, uzman öğretim üyeleri sunuyoruz. CBA Lisansüstü Programı, ulusal düzeyde derecelendirilmiş ve akredite edilmiş yüksek kaliteli lisansüstü programlar sunar. Bununla ilgili daha fazlasını buradan okuyun.

Stratejik ve bütünleştirici bir bakış açısı kazanın

FMA'da öğrenciler kazandıklarını bildirir:

 • Etik karar verme becerileri,
 • Stratejik, bütünleştirici çok disiplinli perspektifler,
 • Eleştirel düşünme, analitik ve karar verme becerileri,
 • Daha güçlü yenilikçi ve yaratıcı yetenekler ve
 • Değişimle konfor.

Hem özlemlerinize hem de yoğun yaşamınıza uyan bir lisansüstü okula gelin.

Akron Üniversitesi'nde bize katılın

Akademik kalite

Birinci sınıf öğretim üyeleri. Mükemmelliği tanıma.

Akron Üniversitesi İşletme Fakültesi, Bloomberg BusinessWeek tarafından Top 50 İşletme Okulu olarak derecelendirilmiştir.

AACSB International tarafından en yüksek işletme okulu akreditasyonuna sahibiz, bu atamaya sahip dünya çapında sadece yüzde 3'ten biriyiz.

Saygıdeğer fakültemiz, gerçek dünya deneyimine sahip uzmanlardır. Araştırmaları en iyi dergilerde yayınlanıyor ve her gün öğrenci öğrenimi ve başarısı için bir tutku sergiliyorlar.

İşletme Yüksek Lisans (MBA)

İşletme Fakültesi (MBA) Yüksek Lisans of Business Administration (MBA) programı, öğrencilerin herhangi bir organizasyonda bir fark yaratmaya hazırlanmalarına yardımcı olur. İş dünyasında lisansüstü çalışmalarını tamamlayarak, iş fonksiyonları arasındaki nedenleri ve etkileri anlamaya ve pazarın belirsizliklerini yönetmeye hazır olacaksınız. MBA programımız, öğrencilerin işletme disiplinleri genelinde bir dizi genel ders alması ve daha sonra pazarla ilgili MBA konsantrasyonları aracılığıyla bir ilgi alanına odaklanması için yapılandırılmıştır. Konsantrasyonlarımız şunları içerir:

 • maliye
 • Küresel Teknolojik Yenilik
 • Disiplinlerarası
 • yönetim
 • Risk Yönetimi ve Sigorta
 • Stratejik Pazarlama
 • Tedarik zinciri yönetimi

Esnek Disiplinlerarası MBA - Sonbahar 2020 için Revize Edildi

Bu Disiplinlerarası MBA, öğrencilere seçmeli derslerini özelleştirme esnekliği sağlar. Öğrenciler hedeflerine uygun dersler eklemek için seçmeli seçmeli dersler hazırlayabilir ve iş dışında olabilir. Lisansüstü dersler tüm CBA bölümlerinden, kampüsteki diğer kolejlerden seçilebilir veya başka bir üniversiteden transfer edilebilir. Transfer kursları, programın tamamlanması için altı yıllık zaman çerçevesi içinde olmalıdır.

Kurs Formatı ve Programlama Seçenekleri

Esnek MBA ders formatları, çevrimiçi ve yüz yüze çalışmanın bir kombinasyonunu sunan% 100 çevrimiçi kursları veya hibrid kursları içerir.

 • Dereceyi tamamlamak için öğrenciler tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak kayıt yaptırabilir ve çevrimiçi ve karma sınıfların bir kombinasyonunu seçebilir VEYA sadece çevrimiçi veya karma sınıflara kayıt yapmayı seçebilirler.
 • Sınıfların çoğu yılda en az bir kez olmak üzere her iki biçimde de sunulmaktadır. Sadece çevrimiçi veya karma bir seçenek seçen yarı zamanlı öğrencilerin ders seçimlerine bağlı olarak programı tamamlamaları iki ila üç yıl sürebilir.
 • Sınıflar genellikle arka arkaya sekiz haftalık oturumlarda sunulur. Bu, çalışan profesyonellerin her seferinde bir sınıfa odaklanmalarını ve bir dönemde altı krediyi tamamlamalarını sağlar. Öğrenciler istedikleri takdirde her oturumda daha fazla ders alabilirler.
 • Karma dersler, haftada bir akşam, Pazartesi-Perşembe günleri, 6 ile 8:30 saatleri arasında çevrimiçi olarak yapılan ek derslerle buluşuyor.
 • 15 haftalık bir seansta hala birkaç konsantrasyon kursu sunulmaktadır. Çoğu kurs 8 haftalık karma programa dönüştürülecektir.
 • Üç adet tek kredili profesyonel sınıfın her biri, her dönem Cumartesi günü bir veya iki derslik oturumlarda sunulur.

MBA yapmak için lisans işletme derecesine ihtiyacınız yok!

Cumartesi MBA Programı

Her Cumartesi Sınıfa Katılarak İki Yılda MBA Yapın

Bir sonraki grubumuz Ağustos 2020'de Akron şehir merkezindeki ana kampüsümüzde sunulacak. Son başvuru tarihi 1 Ağustos 2020 olacaktır.

İşletme Fakültesi (CBA), Akron dışındaki çalışan profesyonellerin iki yıl içinde lisansüstü eğitim almasını mümkün kılar. Öğrenciler, yüksek dereceli yarı zamanlı MBA (ulusal sıralama) bir parçası olan aynı uzman fakülte tarafından verilen dersleri alırlar.Ayrıca, Akron Üniversitesi, AACSB tarafından akredite edilmiş bir MBA için Kuzeydoğu Ohio'daki en uygun eğitim ücretlerinden birini sunar.

Cumartesi MBA , bir grup öğrencinin aynı anda başlayıp Cumartesi seanslarına katılarak programı birlikte tamamladığı kohort tabanlı bir programdır. Bu format, öğrenmeye elverişli bir ekip ortamı sağlar.

Program özellikleri şunları içerir:

 • Dersler her cumartesi saat 8'den 17: 30'a kadar buluşuyor
 • Öğrenciler, yazları da dahil olmak üzere altı yarıyılda derecelerini tamamlamak için her dönem üçer ders alırlar.
 • Öğrenciler 3-4 Cumartesi oturumları boyunca bir defada bir ders alırlar.
 • Tüm öğrenciler, öğrencilere pazarla ilgili içerik sağlamak için Lisansüstü Programlar Direktörü tarafından onaylanan üç seçmeli dersden oluşan Disiplinlerarası MBA Konsantrasyonuna kayıtlıdır.
 • Her öğrenci bilgi ve becerilerini kişisel ve / veya kariyer ilgisi olan bir alana uygulayan bir projeyi tamamlar veya yurtdışında bir araştırmaya katılır.
 • Öğrencilerin rahatlığı için, ders programı önceden belirlenir ve personelimiz tüm ders kayıt ihtiyaçlarını karşılar.
 • Bazen yerel şirket yöneticileri Cumartesi MBA öğrencileri için resmi olmayan soru-cevap oturumları düzenlerler.
 • Öğle yemeği otel bünyesindeki ders seanslarında verilmektedir.
 • Ücretsiz park.

Öğrenim ücretleri

 • Dönem ödemelerine bölünmüş toplam 33.000 $ program oranı

Ohio vatandaşı olmayanlar için ek ücret alınabilir.

Tarihleri ​​Başla

 • Güz - Ağustos: 24.08.2020
 • Bahar - Ocak: 1/11/2021
 • Yaz Dönemi ve 8 hafta 1: 5/17/2021
 • Yaz 5 hafta 1 ve 8 hafta 2: 6/7/2021
 • Yaz 5 hafta 2: 7/12/2021

NOT: Yaz aylarının birden fazla terimi vardır: Yaz sınıflarının çoğu çevrimiçi olarak sunulmaktadır. Yaza başlamak isteyen uluslararası öğrenciler, Güz dönemi için Amerika Birleşik Devletleri'ne gelmeden önce bu dersleri çevrimiçi alabilirler. US ICE gereklilikleri, uluslararası öğrencilerin Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk dönemde yaz aylarında UA'da yapılamayan yüz yüze ders almasını bekler.

Burada başvurun : href = "https://www.uakron.edu/cba/graduate/applying/
Son Güncelleme Ağu 2020

Okul Hakkında

Historically, our focus has been on having strong programs and experiences to attract quality students and faculty. Today, this focus remains as we carry out our mission: To prepare our students to be ... Devamını oku

Historically, our focus has been on having strong programs and experiences to attract quality students and faculty. Today, this focus remains as we carry out our mission: To prepare our students to become competent and responsible business professionals and leaders. This mission is guided by the belief that business is an applied, global discipline, which is reflected in our extensive partnerships with the business community through numerous Advisory Boards, class projects, and internships, as well as through diverse learning opportunities. Daha Az

Akreditasyonlar

AACSB Accredited