İşletme Yüksek Lisans (MBA)

Genel

Program açıklaması

Radford Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı (MBA), öğrencileri küresel ekonominin hem özel hem de kamu sektörlerinde gelişmiş liderlik rollerine hazırlamak için tasarlanmış analitik ve inovasyonda hedeflenen seçmeli derslerle temel iş alanlarında geniş tabanlı, çapraz fonksiyonel bir eğitim sağlar. Lisansüstü işletme kursları, öğrencileri eğitim sürecine dahil eden deneyimsel öğrenme fırsatları sağlar, böylece teori ve uygulama arasında bir köprü sağlar.

Radford Univeristy MBA tam zamanlı öğrencileri, çok çeşitli lisans kurumlarından ve geçmişlerinden gelmektedir, ancak ortak bir noktaları vardır. Bu öğrencilerin çoğu, kariyerlerine yeni başlayan genç profesyonellerdir ve programımızı yolculuklarına başlamak için en iyi yol olarak seçtiler. MBA programı seçeneklerinin esnekliğini kullanarak, bu öğrenciler mesleki ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Tam zamanlı öğrencilerimiz tipik olarak beş yıldan az iş tecrübesine sahip olsalar da, dünyanın her yerinden, bazıları beş, on ve hatta yirmi yıllık iş tecrübesine sahip öğrencileri içeren çok çeşitli bir gruptur. Bununla birlikte, hepsi bir araya geliyorlar çünkü MBA'yı gelecek için araç setlerinin değerli bir parçası olarak görüyorlar.

Tam zamanlı MBA öğrencileri genellikle pazartesiden perşembeye planlanan derslere sahiptir ve bu da öğrencilerin Radford Üniversitesi'nde ve bölge genelinde sunulan birçok mesleki gelişim fırsatına katılmaları için Cuma günleri bırakır. Ofisimiz, tam zamanlı öğrenciyi hedefleyen ve ilgili konuk konuşmacıları ve bire bir kariyer geliştirme tavsiyelerini içeren, sömestr boyunca bir Cuma mesleki gelişim Brown Bag serisine sponsorluk yapmaktadır.

Tam zamanlı öğrencilerimiz için diğer fırsatlar arasında lisansüstü asistanlıklar, MBA Öğrenci Derneği'ne katılım, İşletme ve Ekonomi Fakültesi etkinliklerimize ve konuşmacı dizilerimize erişim, bölgesel ve küresel işletmelerde uygulamalı projeler, gönüllü fırsatlar ve çok daha fazlası bulunmaktadır!

Son Güncelleme Eki 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Whether you are a current or potential student, or a parent, alumnus, business professional, or interested visitor, browse our wide range of AACSB-accredited educational programs, get to know our exce ... Devamını oku

Whether you are a current or potential student, or a parent, alumnus, business professional, or interested visitor, browse our wide range of AACSB-accredited educational programs, get to know our excellent faculty and staff, and explore our superb facilities. We prepare students for professional career success in business and non-profit organizations by focusing on a unique combination of two of today’s timely challenges: analytics and innovation. Join with us as we build on our past accomplishments and adapt to a rapidly-changing global economy with our active, technology-rich learning environment. Daha Az