İşletme Yüksek Lisans (MBA)

Genel

Program açıklaması

Bir Yıldan Fazla Bir Süre İçinde MBA Yapın

Size endüstriler, yerler ve bölümler arasında hareket etme uzmanlığı ve özgürlüğü veren yüksek lisans derecesini kazanın: İşletme Yüksek Lisansı. Southern New Hampshire University , günümüzün iş ihtiyaçları için özel olarak oluşturulmuş bir MBA sunmaktan gurur duyar. Manchester'daki kampüsümüzde gün boyunca sunulan bu yüksek kaliteli lisans programı, ülkedeki en uygun MBA programlarından biridir ve İşletme geçmişi olan öğrenciler için bir yıldan biraz fazla bir sürede tamamlanabilir.

SNHU, ister mevcut kariyerinizi geliştirmek, ister kariyerlerinizi değiştirme yeteneğinizi geliştirmek veya kendi işinizin başarısını garantiye almak istiyor olun, size en iyi düzeyde destek sağlamaktan gurur duyar. Tasarım gereği MBA kursumuz, gerçek dünyadaki zorluklarınıza kolayca uygulanabilir. İş ihtiyaçlarınıza hizmet ederken aynı zamanda daha güçlü, daha yetenekli bir lider olan projeler geliştirin.

konsantrasyonları

Rekabetçi bir pazarda öne çıkmanıza yardımcı olacak özel bir MBA mı arıyorsunuz? Aşağıdaki konsantrasyonlardan birini düşünün:

İş analitiği

İş analitiğinin üç ana alanına giriyor: tanımlayıcı analitik, tahmine dayalı analitik ve normatif analitik. Bir elektronik tablo ortamında iş verilerini nasıl toplayacağınızı ve yorumlayacağınızı, bulguları paydaşlara nasıl ileteceğinizi ve stratejik iş kararlarını nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz. Bu uzmanlık alanını tamamladıktan sonra, sizi bir yönetim analisti, operasyon araştırma analisti ve bütçe analisti olarak rollere hazırlamaya yardımcı olabilecek beceriler geliştireceksiniz.

maliye

Öğrencileri sermaye piyasalarının, yatırımların ve kurumsal finansmanın çağdaş zorluklarına maruz bırakır. Ticari bankacılık, kısa vadeli finansman, finansal risk yönetimi ve portföy yapısı ile ilgili konuları inceleyeceksiniz. Mezun olduktan sonra, ticari ve yatırım bankacılığı, finansal analiz ve yönetim analizi de dahil olmak üzere bir dizi sektörler arası kariyer yoluna hazırlanacaksınız.

Pazarlama

Anahtar reklamcılık, marka bilinci oluşturma ve iletişim stratejilerini keşfeder. Tüketici davranışını nasıl analiz edeceğinizi, veriye dayalı pazarlama hedeflerini nasıl geliştireceğinizi ve eyleme ilham veren promosyon kampanyalarını nasıl yöneteceğinizi öğreneceksiniz. Bu özel program, marka yönetimi, ürün yönetimi, halkla ilişkiler, reklamcılık ve satış yönetimi dahil olmak üzere çeşitli liderlik rollerine hazırlanmanıza yardımcı olabilir.

Proje Yönetimi

Bir projenin başlatılması, planlanması, yürütülmesi ve başarıyla tamamlanması dahil olmak üzere etkili yönetim süreçlerini analiz eder. Paydaş beklentilerini yönetmek için proje kapsamı, zamanlama, maliyet, kalite, risk, kaynaklar, iletişimler ve en iyi uygulamaları içeren konuları ele alacaksınız. Ayrıca sizi Proje Yönetimi Uzmanı (PMP) ® sınavına hazırlamaya yardımcı olan ve iş gücündeki pazarlanabilirliğinizi artıran bir kursa da katılabilirsiniz.

Spor İşletmesi

Kritik iş kavramlarına ve bunların spor endüstrisinin çeşitli yönleriyle nasıl ilişkili olduğuna odaklanır. Spor lisansı ve stratejik ittifaklar, pazarlama ve medya ve iş analitiğinin tüm ayrıntılarını öğreneceksiniz. Mezun olduktan sonra, ekipler, ajanslar ve etkinliklerden analitik, pazarlama, üretime ve üniversiteler arası ve akademik sporlara kadar endüstri hakkında daha iyi bir anlayışa sahip olacaksınız.

Son Güncelleme Eki 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Expanding the Boundaries of Higher Education Southern New Hampshire University is a private, nonprofit, accredited institution with more than 3,000 on campus students, over 135,000 online students and ... Devamını oku

Expanding the Boundaries of Higher Education Southern New Hampshire University is a private, nonprofit, accredited institution with more than 3,000 on campus students, over 135,000 online students and an alumni network of over 100,000, making it one of the fastest growing universities in the nation. Since its founding in 1932, the University has transformed from a school of accounting and secretarial science into an institution offering over 200 programs, from certificates to doctoral level degrees including business, education, liberal arts, social sciences and STEM. By reinventing higher education to fit the needs of today's students and workforce, SNHU ensures that students are keeping pace with new technologies and professional requirements. SNHU provides unparalleled support and service to help students achieve their dreams and transform their lives and the lives of those around them. SNHU is proud to offer you an exceptional student experience with nationally recognized academic programs. Daha Az