İşletme Yüksek Lisans (MBA)

Genel

Program açıklaması

ESMT İşletme Yüksek Lisansı, uluslararası yönetime odaklanan bir yıllık, tam zamanlı bir MBA programıdır. Kurslar ESMT Almanya'nın Berlin kentindeki ana kampüsünde verilmektedir. ESMT , yenilik, teknoloji, sürdürülebilirlik ve kişisel gelişimi vurgulayan yoğun bir programa katılmak için her yıl 65 yetenekli uzmanı kabul eder. Almanya'nın en uluslararası işletme fakültesinden küresel işletme yönetiminde ustalaşmayı öğrenirken, öğrencilere kendini geliştirme ve ağ oluşturma konusunda eşsiz fırsatlar sunulmaktadır.

7181_rsz_7135_mba.jpg

ESMT güçlü

Müfredat: Yeniden tasarlanan tam zamanlı, bir yıllık ESMT Berlin MBA programı Berlin'i sınıfa getiriyor, sizleri Berlin'de bir kariyer için Almanya'ya hazırlıyorsunuz. Alman iş pazarındaki ihtiyaçlara dayanarak, Yönetimsel Analitik ve İnovasyon konularında izler tasarladık.

Liderlik ve kişisel gelişim: ESMT , sınıf büyüklüklerini küçük ESMT , böylece her öğrencinin gelişimi programın merkezinde olabilir. Burada 500 kişilik konferans salonu yok.

Yönetimsel Analitik: Analistleri yönetmek ve veri odaklı karar alma süreçlerini yönlendirmek için gerekli olan veri ortamının bilgi, beceri ve bilgisini kazanın.

yenilik

Stratejik Liderlik: Kârlı bir büyüme için uluslararası stratejilerde karmaşık stratejileri anlama, değerlendirme ve uygulama yeteneğinizi geliştirin. Çok boyutlu ekonomik, politik ve kültürel koşullarda yapılandırılmış bir problem çözücü olmak için kendinize sorun.

Berlin'de Ağ Oluşturma: Tüm MBA programı boyunca ağ oluşturma ve İK temsilcileri, iş liderleri, girişimciler ve akademik uzmanlarla tanışmak için çok sayıda fırsatınız olacaktır.

7182_rsz_7136_mba_and_school.jpg

Program tarihleri

ESMT 'nin MBA programı 13 aylık bir programdır. Sınıflar, bir sonraki yılın Şubat ayında gerçekleşen mezuniyet ile Ocak ayında başlar.

Çekirdek programa ek olarak, bazı öğrenciler eğitim veya kariyer hedeflerini ilerletmek için benzersiz fırsatlardan yararlanırlar:

 • GLS Dil Okulu: Erken başvuranlar, yoğun bir Almanca dil kursunu daha düşük bir oranda tamamlamak için Berlin'e birkaç ay erken gidebilirler.
 • GNAM Network Week: Öğrenciler, prestijli partner okullarda bir hafta boyunca derslere katılma olanağına sahip olurlar. Katılımcı kurumlar Yale SOM New Haven; IE Madrid; EGADE Mexico City; Koç İstanbul; UCD Smurfit Dublin; Fudan Şangay ve daha fazlası.
 • Kodlama Bootcamp: MBA öncesi veya sonrası yoğun bir 6 aylık kurs sırasında kodlamanın temellerini öğrenin.
 • Pekin Değişim Programı: Her yıl en fazla iki öğrenci MBA derecelerini Peking Üniversitesi Guanghua School of Management'ta daha fazla MBA dersi almak için 6 ay uzatacaklar.
 • Sorumlu Liderlik Bursu: ESMT Arkadaşlar Çemberi ile koordineli olarak, MBA mezunları gelişmekte olan ülkelerdeki sosyal girişimcilere, STK'lara ve iş okullarına pro bono hizmetleri sağlamak için iş aramalarını 6 ay erteleyebilirler.

Kabul şartları

ESMT uluslararası MBA programı için dikkate alınacak olması, öğrencilerin sahip olması gerekir:

 • En az üç yıl profesyonel, lisansüstü deneyimi
 • Bir lisans veya eşdeğer
 • Güçlü GMAT veya GRE puanları
 • Anadili İngilizce olmayanlar için TOEFL (minimum 95) veya eşdeğeri
 • Tamamlanmış online başvuru
 • Kişisel görüşme

Berlin'de yaşamak:

MBA öğrencileri, dairelerini, sigortalarını, toplu taşıma araçlarını veya bisiklet, yiyecek ve eğlenceleri kapsayacak kadar para ayırmalıdırlar. Ayda 1000 € 'dan 1.500 €' a bütçeleme yapmanızı tavsiye ederiz.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The schools’ expertise focuses on the development of entrepreneurial leaders with a global focus on social responsibility and the management of technology. ESMT is one of the top ranked business schoo ... Devamını oku

The schools’ expertise focuses on the development of entrepreneurial leaders with a global focus on social responsibility and the management of technology. ESMT is one of the top ranked business schools in Germany with a global network of alumni in over 50 countries. Daha Az