İşletme Yüksek Lisans (MBA)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

United Business Institutes (UBI), 4 Nisan 1992'de, kar amacı gütmeyen bir yüksek öğrenim kuruluşu olarak kuruldu. UBI, gerçekten uluslararası bir boyutu yüksek kaliteli bir iş müfredatıyla birleştirecek bir İngilizce İşletme Okulu kurmaya karar veren Bay Lucien van Dievoet ve Bay Francois d'Anethan tarafından birlikte kuruldu . İngiliz üniversitelerinin kalite güvence mekanizmaları her zaman yüksek öğrenim standardı olarak görülmüştür ve bu nedenle İngiliz validasyonu kararı alınmıştır ve İngiliz Üniversiteleri 1998'den beri UBI programlarını valide etmiştir.

Ekim 1992'de ilk öğrencilerini aldığı günden bu yana, UBI öğretim programlarının yüksek kalitesi ile ün kazanmıştır. Brüksel ve Lüksemburg'da bulunan UBI, İngilizce konuşulmayan bir ülkede İngilizce çalışma fırsatı sunar ve öğrencilerin uluslararası, kültürler arası ve dinamik bir ortamdan yararlanmalarını sağlar.

Bu başarılı tarif yeni kampüsler açılması için genişletildi. UBI - Lüksemburg 2013 yılında Lüksemburg , Wiltz'de bir kampüs işletmesi için açılmıştır. UBI - Çin , 2018 yılında Şanghay'da (Çin) açıldı.

UBI'nın sınıfları, öğrencilere en geniş uluslararası deneyimi sunmak için titizlikle hazırlanmıştır. Dünyada 50'den fazla ülkeden öğrenci ve mezun olan öğrencilerin sınıflarımızdaki çeşitliliği rekabet avantajımız olarak görüyoruz. Program size entelektüel ve kişisel olarak meydan okumak için tasarlanmış olsa da, öz disiplin ve özveri gerektirse de, aynı zamanda ödüllendiricidir ve çok kültürlü bir ortamda kolayca gezinmenizi sağlayacak beceri, bilgi ve tutumları edinmenizi sağlar.

MBA pozitif anlamda sizin için yaşamı değiştirecek bir deneyim olacak. UBI ekibi olarak, akademik ve profesyonel başarıya ulaşmak için yolunuzda ihtiyaç duyabileceğiniz araçları, kaynakları ve desteği sağlamaya kendimizi adadık. Amacımız, size iş dünyasında mümkün olan en iyi eğitimi sağlamaktır. Bunu ancak çabanız ve hırsınızla yapabiliriz. UBI'nin İngilizce dilinde öğretilen uluslararası ve profesyonelce yönlendirilen programları, Middlesex University London tarafından onaylanmıştır ve QAA (İngiltere Yüksek Kalite Kalite Güvence Ajansı) tarafından belirlenen en katı İngiliz gereksinimlerini karşılamaktadır.

Bir UBI öğrencisi olarak, artık profesyoneller ve akademisyenler tarafından oluşturulan ve verilen kalite güvencesi UBI uluslararası programının bir parçasısınız . Ufkunuzu daha da genişletmek için bu eşsiz fırsattan yararlanın.

MBA için özel hedefler, öğrencilerin yeteneklerini geliştirmeleridir:

 • İşletme ve yönetim ile ilgili önceki tecrübelerinizi geliştirin ve geliştirin.
 • Önceki ve yeni edinilen bilgi ve deneyimleri bir dizi bağlamdaki karmaşık iş konularına uygulama yeteneğini geliştirmek.
 • Öğrencileri işletmedeki liderlik ve dönüşümsel rollere hazırlayın.
 • Stratejik düşünme, yenilikçilik ve girişimcilik becerilerini geliştirmek.
 • Gelişmiş düzeyde örgütler, yönetimi ve faaliyet gösterdikleri çevre hakkında bilgi geliştirmek ve örgütsel yönetime ve bunun toplum ve çevre üzerindeki daha geniş etkilerine geniş bir bakış açısı göstermek.
 • Küresel ve çok kültürlü bir ortamda işletmek ve yönetmek.
 • Kişilerarası ve grup çalışması becerilerini geliştirmek.
 • Yaşam boyu öğrenmeyi ve kişisel gelişimi teşvik edin.

MBA Yarı Zamanlı programı Pazartesi-Cuma, akşam saat 18: 00-21: 00 arasında gerçekleşir. MBA Tam zamanlı program gündüz ve akşamları gerçekleşir. Program tam veya yarı zamanlı olarak alınabilir.

Tam zamanlı MBA programı - 12 ay

Çekirdek modül sayısı: 10 (iki haftada iki kez verilmektedir).

Diğer gerekli modüller: İşletme Dönüşümü Projesi veya Tez.

Haftalık ders sayısı: 13 hafta x 2 için 5 (pazartesiden cumaya).

Hafta sonu dersleri: Varsa.

Yarı zamanlı MBA programı - 24 ay

Çekirdek modül sayısı: 10 (13 haftada dört kez öğretilir).

Diğer gerekli modüller: İşletme Dönüşümü Projesi veya Tez.

Haftalık akşam sayısı: 13 veya haftada 2 veya 3 (pazartesiden cumaya) x 4.

Zaman: 18:00 - 21:00 (18:00 - 21:00).

Hafta sonu dersleri: Varsa.

Zorunlu ve isteğe bağlı modüller

MBA almaya hak kazanmak için seçeceğiniz 9 zorunlu modülden oluşan bir listeye ve seçebileceğiniz 4 isteğe bağlı modülden oluşan bir listeye sahipsiniz. Öğrenci sayısına bağlı olarak, eğer yeterli sayıda öğrenci kaydolursa , isteğe bağlı modüller sunulacaktır .

MBA derecesi almak için 90 ECTS kredisi almanız gerekir. Modüllerin listesi aşağıdadır:

Modül: Kredi

 • Küresel Ekonomik Ortamlar 6
 • Aday Müşteri: Takımlar ve Organizasyonlar 6
 • Pazarlama Kavramları ve Uygulamaları 6
 • Girişimcilik, Teknolojiler ve Yenilik 6
 • Karar Vermede Yönetici Muhasebesi 6
 • Küresel Yöneticiler için Finans ve Sermaye Piyasaları 6
 • Uluslararası Yönetim Perspektifleri 6
 • Veri analizi ve Operasyon Yönetimi 6
 • Uluslararası İşletme Stratejisi ve Yönetişimi 6
 • İsteğe bağlı ders 6
 • İş Dönüşüm Projesi / Tez 30 (aşağıya bakınız)

Isteğe bağlı kurslar

 • Lobicilik ve Müzakere 6
 • Uluslararası ve Avrupa Hukuku 6
 • Global İletişim Yönetimi 6
 • Araştırma Yöntemleri 6

Tez / İş dönüşüm projesi

Tez / İş dönüşümü projesi MBA'inizin önemli bir parçasıdır. 60 AKTS kredisi vardır ve programınızın önemli bir parçasını oluşturur. Pratik bir proje, yani bir iş dönüşüm projesi seçebilir veya bir tez şeklinde daha akademik bir konu başlatabilirsiniz. Bu modülün bir parçası olarak, her yıl sunulan Araştırma yöntemleri modülünü alacaksınız . Daha fazla ayrıntı için lütfen modül açıklamasına bakın.

Uluslararası yolculuk

Çekirdek ve isteğe bağlı modüllerin yanı sıra, zorunlu modüllerin çoğunu aldıktan sonra UBI tarafından sizin için düzenlenen uluslararası bir geziye çıkmanız gerekecektir. Uluslararası seyahat, United Business Institutes MBA programının önemli bir bileşenidir. Bilgili öğretim üyeleri ve diğer öğrencilerle dinamik dünya ekonomilerini keşfetmek size unutulmaz ve zenginleştirici bir deneyim sunar. Uluslararası çalışma gezisi, küresel pazarın rekabetçi, ticari ve kültürel bileşenlerine odaklanmaktadır. Uluslararası gezinin özel detayları her sınıfa göre düzenlenecek ve çalışma sırasında bildirilecektir.

MBA Kabul politikaları

UBI, sadece kayıtları akademik başarıya ulaşmak için gerekli niteliklere sahip olduklarını ve programa açıklık ve hoşgörü ruhu içinde katılmaya istekli olduklarını gösteren adayları kabul etmeye çalışır.

Giriş koşulları

 • Doldurulmuş başvuru formu . Form web sitemizde doldurulabilir (Sadece tam başvuru dosyaları işlenecektir).
 • Resmi akademik transkript ve ek içeren bir ortaokul / lise diploması (modül adlarını ve notlarını gösteren).
 • Tanınmış bir kurumdan lisans derecesi veya en az beş yıllık yönetim işi deneyimi.
 • En az iki yıllık iş tecrübesi bir varlık olarak kabul edilecektir.
 • İngilizce yeterliliği esastır (lütfen aşağıya bakınız 'İngilizce Giriş Koşulları').
 • İki öneri mektubu.
 • Pasaport veya ulusal kimlik kartı şeklinde kimlik belgesi.

Transfer Kabul

MBA Başka bir yerde tanınmış bir üniversite derece programında kredi kazanmış olan öğrenciler Kredi Transferi için başvurabilirler. Yeterli resmi akademik kayıtlar ve transkriptler tüm bu uygulamaları desteklemelidir. Başarılı başvurular, Dekan ve Middlesex Üniversitesi Moderatörünün onayına bağlıdır.

Intakes

UBI MBA derecesi programına iki giriş sunar: biri Eylül (sonbahar) ve diğeri Şubat (bahar). Sonbaharda çalışmaya başlayan tam zamanlı MBA öğrencileri için Eylül, bir sonraki yılın başlangıcını ve Ağustos'unu akademik yılın sonu olarak (tezin son değerlendirmesinden sonra) işaretleyecektir. İlkbaharda çalışmaya başlayan öğrenciler için Ocak, akademik yılın sonunda (tezin nihai değerlendirmesinden sonra) başlamayı ve ertesi yılın Şubat ayını işaretleyecektir.

Sponsorluk ve Burs

Yüksek not ortalaması öğrencileri için periyodik olarak kullanılabilir. Burslar, çalışmaların ilk döneminden sonra verilir. Lütfen doğrudan sorunuz.

Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

United Business Institutes (UBI) is a private, higher education institution in Brussels, Belgium, with affiliated campuses in Luxembourg and China. Since its founding in 1992 UBI is providing highest- ... Devamını oku

United Business Institutes (UBI) is a private, higher education institution in Brussels, Belgium, with affiliated campuses in Luxembourg and China. Since its founding in 1992 UBI is providing highest-quality British business education at the undergraduate, graduate and postgraduate levels. All UBI students study for and earn a globally recognized UK degree through UBI's partnership with Middlesex University, London (UK). Focusing on international management and the global economy, the school’s programmes combine real-world, professional issues with the latest in management thinking. Daha Az
Brüksel , Wiltz + 1 Daha fazla Daha az