İşletme Yüksek Lisans (MBA)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

İşletme Yüksek Lisansı (MBA) , Asian Institute of Management amiral gemisi programıdır. Bir sonraki işletme yöneticileri ve liderleri dalgasını geliştiren 12 aylık, tam zamanlı bir lisans programıdır.

Özellikle Asya için konumlandırılmış, onlarca yıldan beri bölgedeki ve ötesindeki birçok sanayi geleneğini üreten bir iş programıdır.

Gelişmekte Olan Asya'nın Kilidini Aç

AIM MBA programı , bölge odaklı yaklaşımıyla, öğrencilere Asya işinin sürekli değişen gelgitleri arasında keskin bir avantaj sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Burada, Asya'daki ticari uygulamalar, düzenlemeler ve kültüre özgü bakış açıları hakkında bilgi edinirler. Bu tür bir bilgi bölgedeki fırsatların kilidinin açılması ve maksimize edilmesi için anahtardır.

Dönüşüm ve Geçiş

Neredeyse yarım yüzyıldan sonra MBA programı, Asya'da ve dünyanın başka yerlerinde seçkin ve etkili iş liderleri haline gelen keskin, ileri görüşlü mezunlar üretmeye devam ediyor.

AIM MBA öğrencileri, ekonomi, finans ve muhasebe, pazarlama, operasyonlar, liderlik ve stratejiyi kapsayan titiz bir müfredatta 500'den fazla gerçek dünya iş vakasından geçerken eleştirel, analitik, yenilikçi ve işbirlikçi olmaya sürekli meydan okuyor.

Çoğunlukla iş uygulayıcıları olan profesörler, öğrencileri bilinçli kararlar almaları ve makul stratejiler ve eylem planları oluşturma konusunda eğitmek için vaka tartışmalarını kolaylaştırıyor.

Bu dinamik öğrencileri, organizasyonlarını yeni zirvelere çıkarmaya hazır olan güçlü düşünceli ve eylem odaklı yöneticiler haline getirir.

Seçim kriterleri

Asian Institute of Management Yüksek Lisans öğrencilerinden her biri, aşağıdaki parametrelere dayanarak değerlendirilir:

Akademik referanslar

Geçmiş akademik performansınız ve GMAT / GRE / NMAT by GMAC / AIMAT (Hintli başvuru sahipleri için CAT / XAT) puanınız, Enstitünün MBA programının titizliği ile başa çıkma becerinizi değerlendirmesine yardımcı olur. Uygun olan yerlerde akademik ayrımlar ve sertifika puanları da dikkate alınır.

liderlik potansiyeli

Başvuranlar mesleki ve kişisel yaşamları üzerindeki etkilerine göre değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme için kullanılan ölçütler -

  • Girişimler başvuru sahibinin öncülüğünü yapmış olabilir
  • Önceki sorumluluklar ele alındı
  • Kariyer ilerlemesi bugüne kadar başarıldı.

Profesyonel tavsiyeler ayrıca, başvuru sahibinin gerçek dünyadaki liderlik potansiyelini ölçmeye yardımcı olur.

Bireysel

Çok yönlü, çok yönlü bir birey, sınıfa farklı bir bakış açısı getiriyor ve eşsiz bir bakış açısını paylaşabilecek.

Bir deneyim zenginliği de önemlidir. AIM, çeşitli alanlardan gelen başvuruları MBA programının bir parçası olmaya teşvik eder. Birden fazla alanda çeşitlilik (örneğin, iş deneyimi, eğitim, kültür) de başvuru sürecine dahil edilir.

Uygunluk kriterleri

İşletme alanında yüksek lisans almak için nitelikli miyim?

İş İdaresi Yüksek Lisans programına kabul edilmek için başvuru sahiplerinin:

  • Bir lisans derecesine sahip olmak (ya da programın Kabul Komitesi tarafından değerlendirilmek üzere herhangi bir disiplinde eşdeğer nitelikte olmak)
  • En az iki yıllık iş tecrübesine sahip olun. İş tecrübesi düşük olan ancak gönüllü çalışma veya topluluk çalışması gibi diğer alanlarda liderlik yetenekleri sergileyen adaylar dikkate alınabilir.

Yerleştirme

AIM'de, öğrencilere gerçek dünyada sınıfta ne öğrendiklerini uygulama fırsatı veriyoruz. Kariyer Hizmetleri Ofisi (STK), endüstri ortaklarıyla sürekli bağlantılar kurarak kariyer yerleşimlerini kolaylaştırır. CSO, AIM öğrencilerine sektörler, iş rolleri ve kariyer ya da işe alım görüşmeleri ve çevrimiçi etkinlikler yoluyla mevcut fırsatlar hakkında bilgi sağlar. Kariyer danışmanlığı ve danışmanlığının yanı sıra özgeçmiş ve kapak mektubu yazma, görüşme becerileri ve iş arama stratejileri gibi konuları kapsayan atölye çalışmaları da mevcuttur.

Kabul

Hedeflerimizden biri, Asya kültürleri ve ekonomilerinin çeşitliliğini ve karakterini yansıtan bir öğrenci nüfusunu teşvik etmektir. Böyle eklektik bir topluluğun kurulması, başvuru sahibinin kişisel niteliklerinin ötesine bakmamızı ve ayrıca iş tecrübesini, endüstri sektörünü, uyruğu ve cinsiyeti düşünmemizi gerektirir.

Bu düşüncelerin yanı sıra, Enstitü başvuru sahiplerinde aşağıdakileri arar:

Kişisel Hedefleri Temizle

Eğitim hazırlıkları, şu an ne yaptıkları ve gelecekte ne yapmak istedikleri arasında net bir bağlantı gösterebilen adaylara teşekkür ederiz.

Benzersiz Birey Birey

Tekil ve eşsiz deneyimler ve başarılara sahip adaylar arıyoruz. Ülkenizin bayrağını K2'ye yerleştirdiyseniz, bir uygulama tasarladıysanız veya kolej arkadaşlarıyla rahatsız edici bir başlangıç yaptıysanız veya afet yardımı programlarında gönüllü olarak çalıştıysanız, hikayelerinizi duymak ve diğer öğrencilere fırsat sunmak istiyoruz deneyimlerinden öğrenmek için.

Keskin Düşünme ve İletişim Becerileri

Açıkça düşünebilen ve görüşlerini profesörlerinin ve sınıf arkadaşlarının anlayacağı şekilde söyleyebilecek adaylar arıyoruz. Düşüncenin açıklığı aynı zamanda fikirleri organize etme yeteneğini de içerir;

Bu beceriler, zamanın sınırlı olduğu sınıfta ve normalde değerli bir kaynakta, paha biçilmez bir varlık haline gelir.

Akademik Esneklik ve Öğrenme İçin Yüksek Kapasite

Kurumun programlarından mezun olma esnekliği ve kapasitesine sahip adaylar arıyoruz. Kabul testi puanları, lisansüstü düzeyde çalışmaları başarıyla tamamlamak için gerekli olan nicel, sözel ve akıl yürütme becerilerini ölçmenin bir yoludur.

Ancak, test yalnızca potansiyeli ölçer - buna rağmen çok fazla canı yanmaz. Daha önce ders alırken başvuru sahiplerinin nasıl çalıştıklarına da bakıyoruz. Akademik farklılıklar olumlu bir şekilde not edilir, çünkü bunlar öğrencinin AIM'de başarılı olma olasılığını gösterir.

Kanıtlanmış Liderlik Yetenekleri

Son olarak, farklı endüstrilerde okulda ve işte liderlik pozisyonuna sahip olan adayları arıyoruz.

İlginç ve oldukça benzersiz bir liderlik hikayeniz varsa, bunu ilk duyan biz olmak isteriz.

MBA Bursları

Asian Institute of Management , MBA dersini Asya'nın hareketli adayları mezun havuzuna sunma konusunda kararlıdır. Bunu yapmak için, Enstitü, olağanüstü nitelikli öğrencilere hem tam hem de kısmi burslar sağlamaktadır.

Bu öğrenciler, vaka odalarımızdaki tartışmaları zenginleştirme, daha geniş dünya görüşlerini teşvik etme ve kendi iş dünyalarına ve topluluklarına katkıda bulunma potansiyelleri için seçilmiştir.

AIM bursları oldukça rekabetçi. Enstitü, uygun ve olağanüstü bir aday tespit edilmediği takdirde bu bursları vermeme hakkını saklı tutar.

Burslara Uygunluk

  • Mükemmel akademik kayıtlar
  • Olağanüstü insan becerileri
  • Büyük liderlik potansiyeli
  • Güçlü profesyonel başarılar ve kariyer rotası
  • Mükemmel yazılı ve sözlü İngilizce iletişim becerileri
Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The Asian Institute of Management (AIM) is an international graduate school that aims to make a difference in sustaining the growth of Asian societies by developing professional, entrepreneurial, and ... Devamını oku

The Asian Institute of Management (AIM) is an international graduate school that aims to make a difference in sustaining the growth of Asian societies by developing professional, entrepreneurial, and socially responsible managers. Daha Az