İşletme Yüksek Lisans (MBA)

Genel

Program açıklaması

PROGRAM OUTLINE

LUISS MBA, sınıf teorisi ve uygulamalarını uygulamalı seminerler ve sınıf dışı bir alan projesi ile birleştirir. Öğrenciler, iş liderliğini ve yönetiminin işlevsel alanlarını ve öğrenmelerini işe koymaları için pratik beceriler hakkında kapsamlı bir bilgi edinirler.

LUISS MBA SEÇİMİ İÇİN ÖNEMLİ NEDENLER

1 - Kişiselleştirilmiş MBA öğrenme deneyiminiz

Peer-to-peer öğrenme ve seminerler, rol oyunları, vaka çalışmaları, iş oyunları ve projeler aracılığıyla etkileşim MBA için kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar. Dijital, girişimci ve iletişim becerileri için uzman laboratuarlara ekleyin ve MBA programınız kurs hedeflerine ulaşmanızı sağlamak için uyarlanmıştır.

2 - İtalya'dan dünyanıza

İtalyan şirket sektörünü temsil eden konfederasyon tarafından desteklenen Confindustria, nerede olursanız olun, sınıftan şirkete bağlantılar var. Çalıştaylar, konferanslar ve toplantılar yoluyla MBA deneyimini büyüten 2000'den fazla firma ve yüksek nitelikli uzmanlardan oluşan bir ağdan yararlanın.

3 - Roma'nın kalbinde, iş eğitiminin zirvesinde

Roma gibi bir yer yok. Kent, UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak listelenen tarihi merkezidir. Roma yeni iş düşüncesine ilham veriyor. Ve bir EQUIS akredite uluslararası işletme okulu olarak, LUISS, dünyanın en iyi okullarının sadece% 1'lik bir grubunun bir parçasıdır ve eğitiminiz için en yüksek standartları sağlar.

4 - Çeşitliliğin gücü

Öğretme ve öğrenme çeşitliliğine dayanan LUISS MBA uluslararası bir deneyime sahiptir. Çok kültürlü bir sınıf sizi dünyaya bağlar, başkalarının deneyimlerinden öğrenir, farklı becerilerden yararlanır ve problem çözme yaklaşımlarını benimserler.

LUISS MBA, sınıf teorisi ve uygulamalarını uygulamalı seminerler ve sınıf dışı bir alan projesi ile birleştirir. Öğrenciler, iş liderliğini ve yönetiminin işlevsel alanlarını ve öğrenmelerini işe koymaları için pratik beceriler hakkında kapsamlı bir bilgi edinirler.

Program 5 terime ayrılmıştır ve her dönem sonunda öğrencilerin sınavlara girmesi gerekmektedir. Öğrenciler çekirdek disiplin alanları ile başlar. Daha esnek bir müfredat geliştirmek ve belirli bir ilgi alanına odaklanmak için fonksiyonel bir yol ve bir endüstri odağı seçerek sona ermektedirler. Program saha projeleri ile biter.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

LUISS Business School, accredited by EQUIS, is the School of Business and Management of LUISS Guido Carli University and it is based in Rome (Italy). The School leads the development and the growth of ... Devamını oku

LUISS Business School, accredited by EQUIS, is the School of Business and Management of LUISS Guido Carli University and it is based in Rome (Italy). The School leads the development and the growth of individuals and companies. It trains talents that will be able to promote social and business growth within small and large institutions, combining entrepreneurial spirit to unconventional qualities: creativity, with the ability to challenge all difficulties. Whether your ambition lies in starting a business or changing a large organization, transforming your world or changing the world, LUISS Business School has the connections to your future. Daha Az