İşletme Yüksek Lisans (MBA)

Genel

Program açıklaması

İşletme Yüksek Lisans (MBA)

APU MBA programı tamamen kültürel olarak farklı bir öğrenim ortamında İngilizce yürütülmektedir. Kurulmuş yönetim tekniklerinde, dünya çapındaki fakülte ve diğer öğrencilere yönelik interaktif sınıfların yanı sıra, Japon şirketleri ve kuruluşlarıyla üniversitenin genişletilmiş ağında bağımsız araştırma ve staj olanakları için güçlü bir temel sunmaktadır.

Uluslararası Akreditasyon

Ağustos 2016 itibariyle, Ritsumeikan Asia Pacific University, AACSB International'ın (İşletme Fakülteleri Okulları Birliği) akredite bir üyesidir ( href = "http://AACSB.edu/ )

Ritsumeikan Asya Pasifik Üniversitesi, bu akreditasyonu başarmak için Japonya'daki üç kurumdan biridir. Bu kurumların dışında hem İngilizce hem de Japonca'da bir lisans işletme müfredatı sunan tek kurumuz ve Japonya'da AACSB tarafından akredite edilmiş İngilizce dil MBA programına sahibiz.

Uzmanlık Alanları

Muhasebe ve Finans

Muhasebe ve Finans (AF) uzmanlığı, kurumsal finans, finansal mühendislik, finansal kurumlar ve finansal ve yönetsel muhasebe teorileri ve kavramlarını tartışır. Bu öğrencilere finansal ve muhasebe bilgilerini anlama ve yorumlama becerilerini kazandırır. Bu alanlardaki ileri bilgi ve araçlar sayesinde öğrenciler, stratejileri formüle edebilecek, kontrol sistemleri tasarlayabilecek ve kurumsal stratejilerin çeşitli paydaşlar üzerindeki etkisini değerlendirebilecektir.

Pazarlama ve Yönetim

Pazarlama ve Yönetim (MM) uzmanlığı organizasyonların ve pazarların insan boyutunu anlama ve yönetmeye odaklanmaktadır. Ticari organizasyonlar için en önemli aktörlerin bazıları yöneticiler, çalışanlar ve müşterilerdir. Onların kararları ve eylemleri, çok 'akılcı' yönlerden duygu ve ahlaki değerler gibi öznel algılara kadar bir dizi faktöre yönlendirilir. Sürekli pazar koşulları akışı adaptasyonu gerektirir, aynı zamanda yeni bir pazar ve sosyal değerler yaratma fırsatları sağlar. Bu uzmanlık, değişen iş ortamıyla baş edebilmek için öğrencileri çok boyutlu stratejiler ve kuruluşlar için sürdürülebilir yetenekler geliştirmeye hazırlar.

Yenilik ve Operasyon Yönetimi

Yenilik ve İşlemler Yönetimi (IOM) uzmanlığı, üretim planlaması, üretim yönetimi, stok yönetimi, kalite yönetimi, tedarik zinciri yönetimi ve bilgi teknolojisinin tüm üretim süreci üzerindeki etkileri üzerine odaklanmaktadır. Öğrenciler aynı zamanda ürün geliştirme, yenilikçilik ve girişimciliği teknolojik açıdan yönetmeyi öğreneceklerdir. Bu uzmanlık, aynı zamanda bazı toplumların neden diğerlerinden daha yenilikçi olduğu konusunu da ele alıyor.

Japon Yönetimi

Japon Yönetimi (JM) uzmanlığı, Japonya'nın başarılı bir şekilde sanayileşmesine yardımcı olan Japon şirketlerinin felsefesi ve uygulamalarına odaklanmaktadır. Japon şirketleri, kalite, inovasyon ve müşteri hizmetleri konusundaki vurgularının yanı sıra benzersiz insan kaynakları yönetimi ve yönetişim tarzı ile Batı iş modelini izleyen kurumlara bir alternatif sunmaktadır. Bu uzmanlık alanında, öğrenciler, Asya Pasifik bölgesindeki yeni kurumsal yönetim modelleri için bir temel oluşturan Japon yönetim uygulamalarının hem başarısını hem de başarısızlıklarını değerlendirebileceklerdir.

Program Sayfası

Derecesi: İşletme Yüksek Lisansı

Bölümler:

  • Muhasebe ve Finans
  • Pazarlama ve Yönetim
  • Yenilik ve İşletme Yönetimi
  • Japon Yönetimi

Kayıt Dönemi: Nisan, Eylül

Program Süresi: 2 yıl

Yıllık Alım: 40 öğrenci

Toplam Öğrenim: 3.800.000 JPY

Uygunluk

• Lisans derecesi veya eş derecesi

• En az 3 yıl tam zamanlı iş deneyimi

• İngilizce dil yeterlilik belgesi (ayrıntılı gereksinimler için bizimle iletişime geçin)

Burslar

APU, düzenli başvuru süreci boyunca başvurulabilecek bir Öğrenim İndirimi Bursu sunmaktadır. Tüm başvuranlar bu burs başvurusunda bulunabilirler ve nihai sonuçlarıyla eğitim indirimini alıp alamayacakları konusunda bilgilendirileceklerdir. Öğrenim İndirimi,% 30,% 50,% 65,% 80 ve% 100 aralığındadır.

Öğrenim masrafları ve yaşam masrafları için tam burs sağlayan APU aracılığıyla diğer harici burs programlarına başvurmayı düşünebilirsiniz.

Nisan 2021 başvurusu için Başvuru Süreleri:

  • MEXT (SGU) Bursları: 1 Eylül 2020 - 23 Eylül 2020
  • Genel Başvuru: 1 Eylül 2020 - 21 Ekim 2020

Eylül 2021 kaydı için başvuru dönemleri:

  • MEXT (Üniversite Tavsiyesi) ve MEXT (SGU) Bursları: 1 Eylül 2020 - 18 Kasım 2020
  • Genel Başvuru: 1 Eylül 2020 - 31 Mart 2021

WEBINAR (ücretsiz):

Yaklaşan bir çevrimiçi bilgi oturumu için lütfen bize katılın. APU'nun lisansüstü programlarını, başvuru sürecini ve burs olanaklarını gözden geçireceğiz. Aşağıdaki sayfada kayıt olabilirsiniz:

https://admissions.apu.ac.jp/graduate/about_apu/info_sessions/

APU Mezunları Görüşleri

Şimdi Uygula

Son Güncelleme May 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

With over 100 years of tradition and history, the Ritsumeikan Academy opened APU in April 2000 as Japan’s first genuinely international university. Our graduate schools welcome students into a fully E ... Devamını oku

With over 100 years of tradition and history, the Ritsumeikan Academy opened APU in April 2000 as Japan’s first genuinely international university. Our graduate schools welcome students into a fully English-based curriculum within a uniquely multicultural environment. The Graduate Schools at APU focus on Asia Pacific studies, with study options geared towards tackling the complex issues facing the societies and environments of the Asia Pacific region, as well as management, with a focus on the Japanese style of business and the dynamic world of international business. APU's Graduate Schools are fully accredited by the Japanese Ministry of Education, Culture, Sports, Science, and Technology (MEXT). Daha Az
Beppu , Idar-Oberstein + 1 Daha fazla Daha az