İşletme Yüksek Lisans (MBA)

Genel

Program açıklaması

İşletme Yüksek Lisans (MBA)

46622_1.JPG

Bu, öğrencileri iş ve ilgili alanlarda bir kariyere hazırlamayı amaçlayan iki yıllık bir programdır. Dinamik küresel iş ortamında bir profesyonel olarak gerçekleştirmek için gereken yönetim becerilerini hesaba katan geniş tabanlı bir işletme yönetimi eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin bugünün küresel pazarında başarılı olmak için ihtiyaç duydukları etkili yöneticileri ve organizasyon liderlerini öğrenmeleri için önemli becerileri öğrenmelerini sağlayarak inanç ve Hıristiyan değerlerini bütünleştirir. Hristiyan liberal sanatlarının ve mesleki eğitimin lisansüstü çalışmasını bütünleştirir.

Her sömestr için 75.000 Ksh (750 $) harç tutar.

Girişler her yılın Ağustos / Eylül, Aralık / Ocak ve Nisan / Mayıs aylarında yapılır.

Teslimat modları:

  1. Tam zamanlı
  2. Tatil (yani her Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında iki hafta)
  3. Akşam ve
  4. Cumartesi

Zorunluluk lisans derecesi en az 1. sınıf / 2. sınıf Onur (üst bölüm) veya 2 yıl çalışma / bakanlık tecrübesi ile alt bölümdür.

Hürriyet prensiplerine dayanan Hristiyanlar arasında yönetim kademelerinde bir kapasite yaratacak olan Africa International University küresel bakış açısı veya zihniyet ile Yüksek Lisans of Business Administration programı, tehditleri fırsatlara dönüştürmek için etik ve ahlaki olarak diktir; insanları sadece hayatta kalmaları için değil aynı zamanda daha hızlı bir şekilde pazara yenilikler çıkarmaları için motive etmek; ekiplerin kullanımı yoluyla faaliyet göstermek; Dinamik küresel iş ortamındaki sorunları çözerken, araştırma çalışmalarının sonuçlarını kullanarak ve kullanmadan çeşitlilikten yararlanmak.

46621_7.JPG

Programın hedefleri

Bu program iş dünyasında akademik ve profesyonel olarak ilerlemek isteyenler için tasarlanmıştır. Programın hedefleri:

  1. Etkili iş iletişimi, problem çözme, eleştirel düşünme, karar verme, bilgisayar ve hesaplama yeterliliği becerilerini geliştirmek.
  2. Muhasebe, Finans, Pazarlama ve İnsan Kaynakları Yönetimi kavram ve uygulamalarına dair teorik ve teknik bir anlayış geliştirmek ve bu alanlardaki gelecekteki gelişmelerle başa çıkabilmek. Bu, kilit işletme fonksiyonlarını ve bağlantılarını anlama yeterliklerini edinmelerine yardımcı olacaktır.
  3. Kendine güvenini ve iş ve yönetim konularını eleştirel bir şekilde değerlendirme yeteneğini geliştirmek ve etik, profesyonel ve akademik bakış açılarından çözümler geliştirmek.
  4. İstihdam edilebilirliklerini artıracak anlamlı endüstri ekleri ile öğrencilerin rekabet becerileri ve yeterliliklerini geliştirmek.
  5. Öğrencileri, Muhasebe, Finans, İdare, Bankacılık, Pazarlama ve İnsan Kaynakları Yönetimi ve ilgili iş alanlarında daha üst düzey çalışma ve araştırmalara ilerlemeye hazırlamak.

46620_9.JPG

Kabul şartları

Herhangi bir akademik disiplinden lisans derecesi.

Çalışma şekli

Hem Tam Zamanlı hem de Yarı Zamanlı.

46625_10.JPG

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Africa International University is a chartered Christian university located in the serene environment of Karen, Nairobi, a strategic location, serene and conducive for learning. Africa International U ... Devamını oku

Africa International University is a chartered Christian university located in the serene environment of Karen, Nairobi, a strategic location, serene and conducive for learning. Africa International University currently trains students in Theology, Business, ICT, Psychology, Languages, Community Development, Linguistics Leadership and Education. Daha Az