İşletme Yüksek Lisans (MBA)

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Program, üniversitenin kuruluşların ve toplumun sürdürülebilir gelişimini teşvik etme misyonunu destekleyerek Mykolas Romeris University entegre bir parçası olarak hizmet vermektedir. MRU MBA çalışmaları, uluslararası çevrenin dinamik doğası bağlamında etkin bir şekilde rekabet edebilmek için akademik olarak eğitilmiş mezunlar yetiştirecektir. Mezun olduktan sonra öğrenciler, özel ve kamu sektörü kuruluşlarıyla ilgili iş ilkeleri hakkında bilgi ve uygulama göstermelidir.

Öğrenciler, en iyi iş operasyonları uygulamaları için bilimsel araştırmalar yapmaya yönelmişlerdir: edinilen beceriler, teorik olarak yönlendirilmiş bir yüksek lisans tezi yazmak yerine, pratik bir iş durumunun çözümü için bir Capstone projesi sağlayarak kanıtlanmalıdır. Bütünleştirici çalışma modeli, öğrencilere Verimli ve etkili yönetim için bilgilerini farklı mikro ve makro ortamlarda bütünleştirmek için, öğrenciler, bir konu odaklı uzmanların aksine iş süreçleri genel bakış sahip olma becerileri sağlayarak profesyoneller olarak öğretilir.

Uluslararası Hareketlilik Olanakları

MBA öğrencileri, ERASMUS hareketlilik programına, özellikle yurtdışındaki bir işletmede (Erasmus stajı) en az 2 aylık staj deneyimi için, özellikle programdan mezun olanlar olarak katılabilirler.

Burs Olanakları

MRU, uluslararası aday ve mevcut tam derece arayan öğrencilere sunulan bir Burs paketi sunar. Tüm olasılıklar burada listelenmiştir .

Kariyer olasılıkları

MRU MBA programından mezun olduktan ve Yüksek Lisans derecesini aldıktan sonra öğrenciler, küçük-orta ölçekli işletmelerde yönetici olarak çalışabilecek, büyük şirketlerde ekipleri, kamu sektörü kurumlarındaki bölümleri yönetebilecekler. Mezunlar, günümüzde inovasyon odaklı dinamik bir ortamda çalışabilecek, pazarlama yönetimi, insan kaynakları yönetimi, stratejik inovasyon yönetimi, liderlik, nicel karar verme, kurumsal muhasebe ve finans yönetimi konularında bilgi ve pratik uygulama becerilerine sahip olacaklar. Birkaçından bahsetmek gerekirse, mezunlar bir şirkette, kurumda veya kendi işletmelerinde genel müdür, BT yöneticileri, Finans yöneticileri, Mali danışmanlar, İK yöneticileri, Yönetim analistleri vb. Olarak çalışabilecekler.

Giriş koşulları

Üniversite lisans diploması;

Başvuru sahipleri, başvuru sahibinin kendini tanıtması, kişisel SWOT (Güçlü Yönler, Zayıf Yönler, Fırsatlar, Tehditler) analizini hazırlaması gereken bir giriş mektubu (boşluklarla en fazla 2000 karakter) sunmak zorundadır. Ayrıca mesleki deneyim, önceki eğitim ve programın bireysel beklentilerini de içermelidir. Seçilen adaylarla görüşmeler yapılacaktır;

Akademik ve profesyonel hazırlık göstermek için motivasyonel görüşme (3 yıllık yönetimsel iş deneyimi tercih edilebilir);

İngilizce dil yeterliliği - B2'den düşük olmayan seviye (Avrupa Konseyi tarafından onaylanan Dil için Ortak Referans Çerçevesi'nin izlenmesi). IELTS veya TOEFL sertifikalarına sahip olmayanlar için uzak İngilizce dil sınavı düzenlenir.

Başvuru Prosedürü ve Gerekli Belgeler

4 adımı takip edin:

 1. Apply.mruni.eu adresindeki online başvuru formunu doldurun
 2. Gerekli belgeleri yükle
 3. Başvuru ücretini ödeyerek kaydınızı yaptırın
 4. Başvurunuzu gönderin

Gerekli belgeler:

 1. Eğitim belgeleri
  1. Lisans derecesi yüksek lisans öğrencileri için: Ortaöğretim diploması veya yüksek öğrenim diplomasının basılı kopyalarını akademik kayıtların transkriptiyle belgelendirin. Belgeler resmi olarak Litvanya veya İngilizce diline çevrilmelidir.
  2. Not: Başvuranın ikamet ettiği ülkeye göre ek eğitim belgeleri (devlet sınavları veya üniversite öncesi eğitim sonuçları gibi) gerekebilir.
  3. Yüksek lisans derecesi isteyen öğrenciler için: Üniversite transkript ve diplomanın onaylanmış gerçek kopyaları (bir adayın en az 3 yıllık bir çalışma süresi ile bir Üniversite Lisans derecesine veya eşdeğer bir ilk üniversite derecesine sahip olması gerekir). Belgeler resmi olarak Litvanya veya İngilizce diline çevrilmelidir.
 2. İngilizce dil yeterliliğini kanıtlayan belge.
  1. Lisans derecesi arayan öğrenciler için: en azından B1 seviyesi; B1 seviyesine eşdeğer İngilizce yeterlilik belgesi değerlendirmeleri: TOEFL Paper 477-510, TOEFL IBT 53-64, IELTS 4.5-5.0, PTE seviyesi
  2. Yüksek lisans derecesi alan öğrenciler için: en az B2 düzeyinde, B2 seviyesine denk İngilizce yeterlilik belgesi değerlendirmeleri: TOEFL Paper 513-547, TOEFL IBT 65-78, IELTS 5.5-6.0.
  3. Not: IELTS veya TOEFL yoksa, Üniversite tarafından düzenlenen online İngilizce seviye sınavına girme olasılığı vardır. Uygulamayı doldururken bu seçeneği seçmelisiniz. Bu test için herhangi bir ek ücret yoktur.
 3. Pasaport kopyası
 4. Pasaport tipi fotoğraf
 5. Ebeveynlerden / sponsorlardan alınan noter tasdikli mektup ve mali yetenekleri hakkında bir bankadan gelen mektup (son 3 aydaki gelirleri gösteren).

Öğrenci Deneyimlerimiz

Sakartvelo Öğrencisi Litvanca Şiir, Masal Okuyarak Öğrendi

Arama: Ukraynalı Öğrencinin En İyi Kahve Bulma Tutkusu

Kore öğrencisi okuma, karantina sırasında daha fazla yemek

Sırp Öğrenci: Modern Litvanya Biz Sırplara Bir Örnek

Alman Öğrenci Pembe Pancar Çorbasını Sevdi ve Yapmayı Öğrendi

Son Güncelleme Ağu 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Located just 20 minutes from the center of Vilnius, Mykolas Romeris University (MRU) is one of largest and most international universities in Lithuania, currently having around 7,000 students from 58 ... Devamını oku

Located just 20 minutes from the center of Vilnius, Mykolas Romeris University (MRU) is one of largest and most international universities in Lithuania, currently having around 7,000 students from 58 countries. The university offers programs fully taught in English for international students at all levels - from Bachelor’s to PhDs in the field of Social Sciences. Daha Az