İşletme Yüksek Lisans: Finansal Yönetim

Genel

Program açıklaması

Günümüzün iş ortamı net bir iç görü ve güvence altına alınmış karar alma için çağrı yapmaktadır. Etkin sermaye yatırımları ve finansman, her organizasyonun can damarıdır. VU Amsterdam Finansal Yönetim Yüksek Lisansı, sizi sermaye artırımı ve yatırımdan doğru ve verimli finansal raporlamaya kadar fon akışını yönetmeniz için gereken kapsamlı bilgi ve kapsamlı anlayışla donatır.

Sektörün önde gelen akademisyenleri ve kıdemli uzmanları, hem finansal olmayan şirketler hem de finansal kurumlar açısından üç temel finansal yönetim alanını ele almanızı sağlayacaktır: kurumsal finansman, finansal sektör ve muhasebe. Yeni nesil CFO olma dürtüsü ve tutkusu varsa, Finans Yönetimi Yüksek Lisansı başlamak için ideal bir yerdir.

Yapacağın şey bu
Finansal Yönetim VU Amsterdam İşletme Yüksek Lisans programının bir uzmanlık alanıdır. Her şey bir firmanın ticari faaliyetlerini finansal piyasalar ve kurumlarıyla ilişkilendirmekle ilgilidir.

Kariyeriniz sizi finansal olmayan veya finansal sektöre götürsün, bir finansal yönetim uzmanı olarak doğru yatırım kararlarının nasıl alınacağının, iş faaliyetlerinin nasıl finanse edileceğinin ve iç finansal akışların nasıl yönetileceğinin ve raporlanacağının iyi bir şekilde anlaşılması gerekir.

Finansal Yönetim programı, bu üç temel unsur göz önünde bulundurularak yapılandırılmıştır. Üç ana hat - Kurumsal Finansman, Mali Sektör ve Muhasebe - programın çekirdeği ve etkileyici seçmeli dersler boyunca devam ediyor.

Zorunlu dersler: sağlam bir temel
Mesleki bilgi birikiminizi ve akademik becerilerinizi geliştirmek için tasarlanan bileşenlerin yanı sıra, programın kalbi Mali Yönetim alanında size mümkün olan en iyi temeli veren beş temel dersten oluşur:

  • Gelişmiş Kurumsal Finansal Yönetim, finansal yönetimin temel işlevlerini ele almaktadır.
  • Gelişmiş Finans, Bankacılık ve Sigortacılık dış finansal çevreyi analiz eder
  • Finansal Veri Karar Analizi, karmaşık finansal yönetim sorunlarını analiz etmek için temel tekniklerle sizi donatır
  • Araştırma Semineri, pratik problemlere ve ampirik akademik araştırma sorularına teori ve teknikleri uygulamak için paha biçilmez bir fırsat sunar
  • Gelişmiş Finansal Muhasebe, günümüzün çok uluslu şirketleri tarafından uygulanan finansal raporlamanın net bir şekilde anlaşılmasını sağlar.

Seçmeli Dersler: keşfedilecek ve daha derine dalacak yer
Programın esnek ve değişken yapısı, size finansal yönetimin tüm yönlerini keşfetme veya belirli bir alandaki ilgi alanlarınızı ve isteklerinizi takip etme özgürlüğü verir.

Kurumsal değerleme, davranışsal finansman ve ödeme sistemlerinin ekonomisi konusunda seçmeli dersler alarak Kurumsal Finansman'a daha derinden dalın.
Kurumsal yatırımlara, banka yönetimine ve emlak yönetimine odaklanarak Mali Sektör ile başa çıkın.
Seçmeli muhasebe yönetimi, gelişmiş yönetim muhasebesi, yönetim kontrolü ve bilgi riski yönetimi konularındaki karmaşıklıklara hakim olun.
Veya kendi üç seçmeli kombinasyonunuzla her üç alanın yönlerini keşfedin.

Hangi seçimleri yaparsanız yapın, akademik becerilerinizi ve profesyonel görüşünüzü bilerek ve finansal yönetim dünyasında kendi yolunuzu buldukça bilgileriniz hızla artacaktır.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,00 ... Devamını oku

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,000 students from all over the world. Students and staff of 130 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Daha Az