İşletme Yüksek Lisans: Yönetim Danışmanlığı

Genel

Program açıklaması

Danışman olarak bir kariyerin sizin için olup olmadığını öğrenmek ister misiniz? Yönetim Danışmanlığı Yüksek Lisans programında, sizi kariyerinizdeki bir sonraki aşamaya danışman olarak hazırlamak için proje tabanlı bir ortamda çeşitli disiplinleri uygulayacaksınız. Ayrıca etkili bir danışman olmak için ihtiyaç duyduğunuz araştırma, iletişim ve sunum becerilerinden de kurtulacaksınız.

Sıkı çalışmaya hazırlanın - tıpkı bir danışmanlık firmasında yaptığınız gibi. Çünkü değişim yönetimi ve iş modellerinin geliştirilmesinden yönetim danışmanlığı ve müşteri kazandırma etiğine kadar her şeye bakıyor olacaksınız. Akademik bir zihin setini (öğrenme teorilerini ve eleştirel düşünmeyi) uygulamadaki danışmanlıkla birleştiriyor olacaksınız (sahadaki işletmelerle gerçek hayat deneyimi kazanıyorsunuz). Bir yönetim danışmanı olmak için birçok şey yapmanız gerekiyor - ve bunları iyi yapın. Ve bu program başlayacağınız yer.

Yapacağın şey bu
Yönetim Danışmanlığı Yüksek Lisansı size yönetim danışmanlığı ve örgütsel değişim teorilerini öğretecek, aynı zamanda önerilerinizi iletme, iş modelleri geliştirme ve danışmanlık projeleri yürütme becerilerinizi geliştirecektir. Yönetim Danışmanlığı derslerine ek olarak, diğer İşletme uzmanlık programlarından seçmeli dersler alabilirsiniz.

Kırmak için:

 • İki zorunlu ders alacaksınız:
  • Danışmanlık Yönetimi ve Uygulaması - Bir danışman olarak rolünüzü ortaya çıkarın ve müşteri-danışman ilişkisinin çağdaş zorluklarını keşfedin.
  • Strateji Değerlendirme ve Tavsiye - Stratejileri değerlendirmek için farklı kriterleri ve bunları kendi tavsiyenize ve ikinci görüşlerinize nasıl uygulayacağınızı öğrenin.
 • Dönem 2 ve 3'te üç seçmeli ders alacaksınız; bunlar aşağıdaki üç dersten en az ikisini içermelidir:
 • İş Modeli İnovasyonu - Mevcut bir danışmanlığın iş modelini inceleyin ve geliştirmenin yollarını arayın.
 • Organizasyon Gelişimi ve Değişimi - Değişime dair çeşitli bakış açıları öğrenin ve değişim davranışı konusundaki eleştirel düşüncenizi geliştirin.
 • Danışmanlık Projesi - Bir banka veya danışmanlık firması gibi gerçek hayattaki bir müşteride dört haftalık grup danışmanlık projesi.
 • Yönetim Danışmanlığı'nda İş Etiği alanında bir kursa katılacaksınız - etik ikilemleri hakkında bir danışmanla görüşecek ve bu konuları meslektaşlarınızla tartışacaksınız.
 • İkinci yarıyılda, akademik araştırma becerilerini öğrenecek ve yüksek lisans tezi yazarak onları doğrudan uygulamaya koyacaksın.
 • Kişisel kariyer hedefleriniz ne olursa olsun, başarınızı sağlamak için Yüksek Lisans'ınızı düzenleyebilirsiniz. Yüksek Lisans'ınızı kişiselleştirmek için birçok potansiyel seçmeli ders ve üç farklı staj türü arasından seçim yapın. Yalnızca Yönetim Danışmanlığı alanında uzmanlaşmayı seçin veya İnsan Kaynakları Yönetimi, Uluslararası Yönetim, Liderlik bölümünden gelen diğer BA kursları ile derecenizi genelleştirin
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,00 ... Devamını oku

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,000 students from all over the world. Students and staff of 130 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Daha Az