Anvers Antwerp Yönetim Okulu

Genel

Program açıklaması

emba

BURAYA ONLINE BAŞVURU

Program hakkında

antwerp

 • Antwerp Management School'un Executive MBA programı, Rusya'da iş yapan yan kuruluşların ve yabancı şirketlerin şubelerinin yanı sıra Avrupa pazarında faaliyet gösteren Rus şirketlerinin de üst düzey yöneticileri için tasarlanmıştır.
 • Bu iş insanlarına, yönetimin temel fonksiyonel alanlarında modern bilgi ve pratik beceriler edinme ve Uluslararası İşletme Yüksek Okulları Birliği Uluslararası Akademisi tarafından onaylanmış olan Anvers Yönetim Okulunun prestijli, orijinal Diplomasını (Derecesi) sunuyoruz. AACSB International) ve Belçika hükümeti tarafından işlerini Moskova'da bırakmadan AB ülkelerinde tam olarak kabul edildi.
 • Antwerp İşletme Okulu (AMS) tarafından İş Araştırmaları Enstitüsü (IBS-Moskova) işbirliği ile yürütülen Executive MBA programı, Moskova'da Avrupa Derecesi ve Diploma için ilk Executive MBA programıydı ve şimdi tek program dünyanın en iyi 100 Executive MBA programı olan Financial Times sıralamasında listelenen Moskova'daki batılı işletme okulları tarafından sunulmaktadır.
 • Moskova’daki EMBA, Belçika’da Antwerp’te bulunan ve Antwerp’te bulunan ve son 50 yıldır bir numaralı isim olan Antwerp Management School Executive MBA programının temel ilkelerini paylaşıyor.
 • Rusya pazarında 20 yıldır faaliyet gösteriyoruz ve veritabanımızda 700'den fazla mezun var .
 • Avrupa İşletme Eğitimi Standartları: Programımız, Antwerp Yönetim Okulu'nun yönetici profesörleri, en iyi Rus profesörler, Rusya'da MIT yönetici profesörleri (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Boston, ABD) olan Rus ve yabancı şirketlerin en iyi yöneticileri tarafından verilmektedir. Avrupa ve Rus danışmanları.
 • Kursların içeriği sürekli yenilenir: yeni vaka çalışmaları, iş oyunları, iş simülasyonları, etkileşimli çalışmalar.

Executive MBA programımızın benzersiz kısmı - Belçika Executive MBA katılımcılarının yer aldığı üç ortak modül: Belçika Executive Yöneticileri ile Ortak Modüller olacak:

 • İlk ortak modül - Guangzhou, Çin - " Çin'de İşletme: yönetim kültürü, işletme uygulamaları, uluslararası müzakereler" - Sun-Yat-Sen Üniversitesi'ndeki Lingnan Üniversitesi Koleji).
 • İkinci ortak modül - Boston, ABD, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü. Modül operasyon yönetimi ve lojistik problemlerine ayrılmıştır
 • Üçüncü ortak modül - Antwerpen, Belçika - Antwerp İşletme Okulu "Uluslararası İşletme Stratejileri",

bu da Rusya’daki tek Global Executive MBA’tir.

Misyon

Executive MBA programının misyonu, yetenekli, açık fikirli profesyonel üst düzey yöneticilerin geliştirilmesinden ibarettir:

 • Şirket için önemli bir stratejik karar vermek üzere şirketin farklı fonksiyonel bölümlerinin yöneticilerinin zıt görüşlerini sık sık sentezlemek;
 • Çözümün gerçekleştirilmesi için yetenekli bir ekip oluşturmak;
 • Ekibe başkanlık etmek, değişim sürecine liderlik etmek ve stratejik kararları gerçeğe dönüştürmek.

Bu hedefe ulaşmak için gerekli olduğunu düşünüyoruz:

 • Katılımcıların pratik deneyimlerini yapılandırmak ve tüm ilgili yönetim konularındaki bilgilerini artırmak;
 • bu bilgiyi pratik durumlarda kullanma becerilerini geliştirmek;
 • Başarılı bir iş lideri olmak için gereken profesyonel bir tutum geliştirmek;
 • kişisel yetenekleri, kısıtlamaları ve kişilikleri ile yüzleşmek ve kişisel engellerini aşmak için kişisel gelişimlerini teşvik etmek.

Executive MBA programı yöneticilerin de-uzmanlık hedefleniyor . Program katılımcısının iş uzmanlığı ne olursa olsun yoktur. Bir finansör, pazarlama uzmanı, satış müdürü veya BT uzmanı, işletme müdürü veya İKY departmanı başkanı olabilir. Programın mezuniyetinden sonra, şirketin üst sıralarında yer almaya ve tüm şirketin yönetimine cevap vermeye hazır olmalıdır.

emba

Farklı olan ne

 • Executive MBA programımız , iş dünyasında zengin bir pratik deneyime sahip ve yönetici kariyerinin büyümesini hedefleyen yöneticiler için tasarlanmıştır. Asıl amacı, katılımcıların deneyimlerini yapılandırmalarına yardımcı olmaktır. İşte bu nedenle programımız - Executive MBA - standart bir MBA'ten daha kısa ve 21 ay sürüyor.
 • “Uzmanlık dışı bırakmayı” ve “genelcileri” hazırlamayı hedefliyoruz. Hangi işlevsel şirket yönetimi alanına sahip olursa olsun, katılımcı: pazarlama, finans, İK veya lojistik. Programdan mezun olduktan sonra, şirketin yöneticisi olmaya, işlevsel yöneticileri anlamak ve stratejik kararlar almak için (genellikle farklı olan) görüşlerini sentezlemeye hazır olmalıdır. Bu, işletme eğitimine daha entegre bir yaklaşıma yol açar.

Bizim program:

 • Her biri şirket yönetiminin temel işlevsel alanlarından birine tekabül eden 40 küçük ayrı kurstan değil, 11 entegre modülden oluşur;
 • yüksek lisans tezi ile değil, yüksek lisans tezi ile 3-4 katılımcının ekip çalışması ile sona erer - profesör jürisi tarafından değerlendirilen ve paralarını almaya ikna edilecek yatırımcıların rolünü oynayan gerçek bir projenin veya girişimin iş planı projenin içinde;
 • daha entegre ve daha az resmileştirilmiş örnekler ve vaka çalışmaları içerir; Onları analiz etmek için katılımcıların pratik deneyimlerine sürekli olarak itiraz edilmesi gerekir.
 • Genellikle ve Executive MBA özellikle batı bir buluştur. Batılı bir MBA programı sağlayıcısı, işletme eğitiminin kalite garantörü olarak hizmet vermektedir. Bu, yönetim bilimindeki en son gelişmeler ve en iyi uygulamalı yönetim uygulamaları, yüksek kaliteli ders kitapları, yeni vakalar ve öğretim yöntemleri, deneyimli işletme profesörleri ve danışmanlar anlamına gelir. Son olarak, bu prestijli bir Avrupa Derecesi ve Diploma anlamına gelir. Ancak, Rus ortağının sadece örgütsel işlevleri kısıtladığı Rus pazarında faaliyet gösteren diğer batı işletme okullarının MBA programlarının aksine, programımızda Rus bileşeni bağımsız katma değer getiriyor. Programımıza katılan Rus işletme profesörleri, danışmanları ve uzmanları Anvers Yönetim Okulu tarafından sertifikalandırılmış, AMS müfredatını izlemekte ve Belçika kurs liderleri tarafından önerilen kitapları kullanmaktadır. Bununla birlikte, AMS profesörleri ile yakın ve gayrı resmi temasta olan Rus profesörler, programın içeriğini ve aynı zamanda Rus ekonomik, ticari ve kültürel özelliklerini dikkate alarak öğretim yöntemlerini etkileyebilir ve böylece Rusya için eğitimi daha etkili hale getirir. yöneticiler. Program, Rusya pazarında 20 yıldan fazla bir süredir var ve bu süre zarfında eşsiz bir uluslararası profesör ekibi oluşturduk.
 • Öğrenme iki yönlü bir süreçtir. Katılımcılar ile aktif işbirliği olmadan yüksek kalitede bir işletme eğitimi elde etmek mümkün değildir. Katılımcılarımız bilgi edinmek isteyen ve pratik deneyimlerini yapılandırmak ve yaygınlaştırmak isteyen ve bunun için çok çalışmaya hazır olan kişilerdir. İş dünyasında büyük pratik deneyime sahip olan adayları, ciddi bir motivasyon, yüksek entelektüel ve eğitim düzeyini dikkatlice seçerek küçük homojen gruplar (20-25 kişiden büyük olmayanlar) oluşturmak için duruyoruz. Katılımcılarımız, deneyimlerini paylaşmaya ve birbirlerinden bir şeyler öğrenmeye hazırlar, bu nedenle batı ticaret eğitiminin temel prensibini “paylaşarak zenginleştirme” olarak değerlendirdiler. Mümkün olan her yerde (nihai Yüksek Lisans Projesinde bile) ekip çalışması yaparız. Görüşme sırasında sormak istediğimiz sorulardan biri de “Bir takıma ne getirebilirsin? Pratik ve profesyonel tecrübenin hangi kısmı diğer katılımcılar için ilginç olabilir?”. Takım çalışması, katılımcılara (katılımcıların kendilerinin dediği gibi) programda öğrenme aşamasında değil, aynı zamanda işlerinde ve mezuniyet sonrası günlük yaşamlarında da yardımcı oldukları güçlü ve üretken bağlantılar kurmalarına yardımcı olur.

içindekiler

structure

Biçim

WEEKEND formatı, bir sınıfı yakalamak için 1-2 saatlik bir süre için işten ayrılma ihtiyacını ortadan kaldırır ve bir dersi yakalamak ve Moskova'da korkunç trafik sıkışıklığı içinde durmak veya kalabalık bir metroda seyahat etmekle ilgili olarak sürekli strese maruz kalmamanızı engeller (ne yazık ki, bir akşam biçimi için tipiktir).

Haftasonu formatı perşembe ile pazar günleri arasında ayda bir kez dersleri içerir.

HAFTA SONU formatı, ofisteki periyodik çok günlük devamsızlık sürelerini gerektirir; bu modüler bir format için tipiktir ve maalesef işvereniniz tarafından her zaman onaylanmayabilir.

Format WEEKEND, akşam formatının neredeyse aynı düzenliliğini, çalışmadaki malzemeye derin bir dalma ve modüler formattaki diğer grup karakteristiğiyle arkadaşlık bursunu sağlar.

WEEKEND formatı - bir akşamın ve modüler bir formatın avantajlarını birleştiren ve eksikliklerini en aza indiren bir «COMBI» formatı.

emba

Kabul şartları

 • Yüksek öğretim.
 • En az 7 yıllık yönetim tecrübesi (en az 28 yaşında).
 • Akıcı İngilizce - Orta seviye.
 • Akıcı Rusça.

Uygulama:

 • Yazılı beyanı doldurmak
 • İngilizce sınavını geçmek
 • Başvuru formunu doldurmak için: Şirket Başvuru Formu «hafta sonu», Kişisel başvuru formu «hafta sonu»,
 • Program yöneticileri ile röportaj yapmak

Gerekli belgeler:

 • Yazılı ifade
 • Şirket Başvuru formu
 • Kişisel başvuru formu
 • Üniversite Diploması (kopya)
 • Pasaport kopyası)

Çevrimiçi başvurun:

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Since its inception Institute of Business Studies (IBS-Moscow) within RANEPA has been a leader in the Russian business education market. IBS-Moscow is a collegiate business school operating an RANEPA’ ... Devamını oku

Since its inception Institute of Business Studies (IBS-Moscow) within RANEPA has been a leader in the Russian business education market. IBS-Moscow is a collegiate business school operating an RANEPA’s premises in Moscow. IBS-Moscow was founded in 1988 within the Moscow State University of International Relations nationally known for strong international expertise. In 1994, IBS-Moscow transferred to RANEPA and became its homogeneous structural unit. Daha Az

Akreditasyonlar

AACSB Accredited