Avrupa / Asya Yönetimi Mba

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Mühendisler için tam zamanlı MBA programı,% 100 İngilizce

Program, Avrupa ve Asya'da liderlik pozisyonları için en üst yetenekleri yetiştirmek üzere geliştirildi. Temel olarak mühendislik, sosyal bilimler veya doğa bilimleri alanlarında birinci sınıf ve en az bir yıllık mesleki deneyime sahip genç profesyonellere yöneliktir.

Programın çeşitliliği, Avrupa ve Asya işine odaklanarak, çekirdek disiplinlerdeki modern yönetim bilgisini birleştirmenin benzersiz kavramına dayanmaktadır. Müfredat, iş fonksiyonları ve değişen küresel ekonomiye nasıl entegre edilebilecekleri konusunda genel bir yönetim bakış açısı ile ilgilenen altı temel modülden oluşmaktadır. Ayrıca, iki modülden "Avrupa" veya "Asya" da bir uzmanlık seçilebilir. İki seçmeli modül size programı bireysel kariyer hedeflerinize veya organizasyonel ilgi alanlarınıza uyarlama fırsatı sunar. Program, şirket ziyaretleri, konuk dersleri, kariyer danışmanlığı ve kişisel ilgi ile tamamlanmaktadır.

hedef kitle

Program, Avrupa ya da Asya perspektifinden uluslararası ekonomi ile ilgilenmek isteyen ve mühendislik, sosyal bilimler ya da doğa bilimlerinde birinci derecede ve en az bir yıllık mesleki deneyim sahibi olmak isteyen kişilere yöneliktir. Uluslararası bir ortamda yönetim işlevlerinde başarılı olmalarını sağlar.

Program öncelikli olarak iktisatçı olmayanlara hitap etmeyi amaçladığı için, kendi ülkesi ile Avrupa veya Asya pazarları arasındaki arayüzde yönetici olarak görevler ile ilgili temel ekonomik, metodolojik ve sosyal beceriler aktarımı sağlanmakta ve daha ileri kariyer aşamalarına hak kazanabilmeleri gerekmektedir.

kabul

Uygulama için aşağıdaki niteliklere ve belgelere ihtiyacımız var:

  • Öncelikle ekonomik olmayan birinci derece (önceki diploma resmi sertifikası)
  • Bir yıllık mesleki deneyim (profesyonel deneyimin kanıtı / gerekli iş sertifikası)
  • İngilizce yeterliliğinin kanıtı (TOEFL - 80 puan IBT ("İnternet tabanlı"), IELTS - 6.5 puan)
  • motivasyon mektubu
  • vesikalık fotoğraf
  • Doğum belgesi veya pasaport fotokopisi
Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

The International Graduate Center (IGC) was founded by the University of Applied Sciences Bremen as an interdisciplinary Graduate School for Management and Leadership.

The International Graduate Center (IGC) was founded by the University of Applied Sciences Bremen as an interdisciplinary Graduate School for Management and Leadership. Daha Az
Bremen , Bremen + 1 Daha fazla Daha az