Büyük Veride PGDM (MBA'ye Eşdeğer)

Genel

Program açıklaması

ABD İşgücü İstatistikleri Bürosu'na göre, iş analistlerinin 2020 yılına kadar yüzde 22 artış göstereceği tahmin ediliyor.

GIM'in 25'inci yılında GIM, bu alana girmesini kararlaştırdı. Ülkemizde analitik eğitim için geçerli pazarın dikkatli bir şekilde çalışılmasından sonra, çoğu dersin bugün vogue'daki araç ve teknikleri ele alacak yetenekli personele sahip olmak için mevcut iş ihtiyaçlarına cevap verdiklerini gözlemledik. Bu nedenle, bu BDA müfrezesine giren B-okulları bile büyük ölçüde bir teknoloji rotasına sahip oldu. Sürdürülebilir iş için liderleri yetiştirme misyonuyla tutarlı GIM, yönetim anlayışını kaybetmeden BDA'yı yeni kursta dahil etmeye karar verdi. Bu programın vizyonu, BDA'nın üstünlüğü ile iyi bir şekilde ilgilenen, geleceğe hazır yöneticileri, kendi alanlarını en etkin şekilde yönetebilmek için, araçlarda ve tekniklerde elleçleme deneyimini uygulamalı olarak hazırlamaktır.

Programın temel amacı, veriye dayalı karar vermenin yeni paradigmasını yönetmek için tam donanımlı olacak, geleceğe hazır, veri akıcı yöneticileri oluşturmaktır. Program, BDA araçlarının uygulanmasına ve iş sorunlarının çözümüne yönelik tekniklere odaklanarak öğrencilerin farklı yönetim alanlarını yeterince anlamalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

Öğrenciler istatistiksel teoriye, büyük veri de dahil olmak üzere veri yönetimine ve makine öğrenimi, yapay zeka ve derin öğrenme ve ilgili araçlar, teknikler ve algoritmalar gibi iş zekası sistemlerine maruz kalacaktır. En önemli vurgu , tüm önemli yazılım araçlarını vogue kullanarak ve gerçek endüstri projeleri üzerinde çalışarak öğrencilere uygulamalı eğitim vermektir. Programın sonunda, öğrenciler gerçek iş durumlarını tam olarak kavrayabilecek ve optimum çözümleri tasarlayabilmek için, kendileri tarafından algılanan sorunların / sorunların etrafına / kavrayışlarına dair daha fazla bilgi edinmek için BDA'nın uygun araç ve tekniklerini uygulayabileceklerdir.

Program 40:60 iş bilgisi ve BDA ile ilgili deneyime sahip olacak şekilde yapılandırılmıştır. Öğrencilerin gerçek veri kümeleri üzerinde uygulamalı eğitimi almalarını sağlayacak son teknolojiye sahip Veri Bilimi Laboratuvarı bulut hizmetidir. Geleceğin yöneticileri için gerekli olan bu temel bilgi ve deneyimin yanı sıra, öğrencilerin bu nitelikleri geliştirmeleri ve örgütlerde etkin liderler haline getirecek değerleri içselleştirmeleri kolaylaşacaktır. Program, vaka tabanlı öğrenmenin, simulasyonların, seminerlerin ve fiili uygulamalı eğitimin, bireysel ve grup seviyelerinde atamaların ve sahadaki endüstri projeleri aracılığıyla gerçek iş sorunlarına yoğun maruziyetin kapsamlı bir şekilde uygulanmasını kapsamaktadır. Öğrenciler iş durumlarını yaratıcı düşünmeye, proaktif olarak sorunları ve problemleri önceden tahmin etmeye ve zorlu bir mesleki kariyer yapmak için iş dünyasına adım atmaya hazır olacak şekilde onlarla yenilikçi bir şekilde ilgilenmeye teşvik edilir. Dersler, danışmanlar, öğretmenler ve analitik alanındaki önde gelen endüstrilerin enine kesiti ile geri bildirim alarak eleştirel olarak tasarlanmıştır ve programı işverenlere çekici kılar.

Son Güncelleme Ağu 2019

Okul Hakkında

Goa Institute of Management nestled in the Western Ghats has become an epitome of contemporary management knowledge with a retreat in the hills. It’s a perfect blend of keeping abreast with the times ... Devamını oku

Goa Institute of Management nestled in the Western Ghats has become an epitome of contemporary management knowledge with a retreat in the hills. It’s a perfect blend of keeping abreast with the times and yet to reflect on the values one needs to follow in life for sustainable growth and ethical business practices. Daha Az