Darmstadt Business School'da MBA programı

Genel

Program açıklaması

Program Profili

Darmstadt Business School'da MBA tam zamanlı programı, dinamik bir küresel ekonominin zorluklarını karşılamak için düzenlenmiştir. Strateji, finans, pazarlama ve yönetim öğretilerini vurgulayan klasik bir genel yönetim programıdır. Uygulamalı Bilimler kavramını takiben, teori ve pratik uygulama arasındaki yakın bağlantıya odaklanıyoruz.

Darmstadt MBA, işletme kariyerine hazırlanmak isteyen herkes için mükemmel bir seçimdir. Ulusal ve uluslararası işletmelerin yöneticilerinin karşılaştığı zorluklara yoğun, ilgili ve etkili bir hazırlık sağlar. İktisat dışı disiplinlerden mezun olanlar, Ekonomi okudu ve karar alma ve yönetim yönelimi alanlarında becerilerini geliştirmek isteyenlerin yanı sıra birincil hedef kitlesidir. H_da MBA, Avrupa'daki en iyi 20 MBA programı arasında yer almaktadır.

Kurs içeriği

Bu eğitim kursu ile değişen ve zorlu iş süreçlerini kolayca anlamanızı sağlayan pratik ve uluslararası odaklı bir eğitim veriyoruz. Günümüz işletme yönetiminin en önemli alanlarını kapsayan entegre ve yoğun bir müfredat size yenilikçi yöntemler ve konseptler sunacaktır. İş sorunlarını çözmek için öğrendiği bilgi ve araçları küresel bağlamda alacak ve uygulayacaksınız.

Ayrıca, öğrencilerimizin kişilerarası becerilerinin geliştirilmesine özel önem verilmektedir. Bunlar: takım içinde çalışabilme becerisi, karar verme, sunum teknikleri, pazarlık yapma ve kültürlerarası anlayış.

Yönetim pozisyonunuz için gerekli liderlik becerilerine sahip olacağız ve bir iş vizyonu geliştirme sanatında size yardımcı olacağız. Size bu becerileri öğretmek ve onları operasyonel hale getirmek için, kişisel yeterlilik ve ilgi alanınızda lider bir konum edinmenize yardımcı olmak için güçlü bir adım adım prosedür tasarlanmıştır. MBA müfredatı, 11 modül artı toplam 90 Kredi Puanı ile Yüksek Lisans Tezi içermektedir.

Dil

Eğitim dili İngilizce'dir.

Teslimat Formatı

MBA programımız kampüs içi bir kurstur. Sınıflar düzenli kurslar, blok kurslar veya çevrimiçi kurslar olarak düzenlenir. Sanal kampüsümüz MBA programındaki tüm dersleri tamamlar ve öğrencilere zaman ve mekan bakımından yüksek esnekliğe sahip profesyonel bir öğrenme ortamı sunar.

Program Yapısı

Darmstadt Business School'da tam zamanlı MBA programı, MBA çalışmalarına tamamen konsantre olmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Programın modüler yapısı, öğrencilerin öğrenme hızını kendi ihtiyaçlarına göre ayarlamasını sağlar.

Dersler pazartesiden cumaya gündüz yapılır. İstisnai durumlarda, örneğin yurtdışından misafir konuşmacılar tarafından düzenlenen dersler için, cumartesi günleri de dahil olmak üzere bir blok olarak düzenlenen kurslar olabilir.

derece

Öğrencilere uluslararası alanda tanınan “İşletme Yüksek Lisansı” derecesi verilir. Derecesi, özellikle sanayi çeşitli alanlarda yönetici düzeyinde istihdam için yeterlilik. Bu derece sahiplerinin doktora başlamak için hakkına sahiptir Almanya ve yurtdışındaki çalışmalar.

Kabul şartları

Darmstadt Business School'da MBA programı, mevcut akademik niteliklerine ek olarak sağlam yönetim becerileri gerektiren yüksek potansiyel çalışanlar için tasarlanmıştır. Tam zamanlı MBA programına kabul için aşağıdakileri gerektirir:

 • Ortalamanın üzerinde bir ilk üniversite derecesi
 • Yeterli İngilizce dil bilgisi
 • 3 yıllık mesleki deneyim

süre

3 dönem

Program Başlangıcı

MBA programı Ekim ayında (kış dönemi) başlar. Karşılama Etkinliği, dil kursları Eylül ayında başlayabilir.

Kabul Süreleri

 • Birinci Alman üniversite diplomasına sahip adaylar için: Yılın 15 Ağustos
 • Yabancı bir üniversite diplomasına sahip adaylar için: 1 Haziran

harç

MBA tam zamanlı program için öğrenim ücretleri 24.800 € tutarındadır. Öğretme, kitaplar, öğrenme materyalleri, kurumsal masraflar ve gerekirse hazırlık kursları için tüm masrafları kapsar. Ayrıca, h_da'da matematik dersi alan bütün öğrencilerin, dönem başına yaklaşık 260 € olan dönem ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.

Akreditasyon

MBA programı tamamen AQAS tarafından onaylandı ve önerildi. Akreditasyon yüksek bir eğitim standardı için kefildir. AQAS, yükseköğretim programlarının akreditasyonu için önde gelen Alman ajanslarından biridir.

Fakülte Profili

MBA eğitmenlerimiz akademik ve işletme alanları arasındaki köprü kurucularıdır. Üniversite profesörleri, yönetim tecrübeli öğretim görevlileri ve çeşitli uluslararası geçmişlere sahip iş liderlerinin dengeli bir karışımı, yönetim uygulamasının gerekliliklerine yönelik bilimsel olarak kurulmuş bir yönetim eğitimini garanti eder.

Öğrenci profili

Darmstadt MBA öğrencileri 40'tan fazla ülkeden geliyor ve çeşitli eğitim ve mesleki geçmişe sahip. Topluluğumuzun farklı kültürel ve endüstriyel geçmişleri, farklı iş alanları, şirketler ve kültürler arasındaki fikir ve deneyimlerin karşılıklı gübrelenmesini kolaylaştırmaktadır.

Burslar

MBA Bölüm Bursları sunuyoruz: Burslar, profesyonel ve sosyal çevrelerinde örnekleyici ve güçlü gelecek liderleri olma potansiyelini ortaya koyan seçkin kişilere verilecek.

Özel teklif: Son Arama-İndirim

Eğer Ağustos 2020 15'ine göre uygularsanız, için 1.000 seçkin Son-Çağrı-İndirim € alır: Eğer tam veya yarı zamanlı olarak çalışmaya tercih 2020. İster da MBA çalışmaları başlatmak için tereddüt etmeyin ilk dönem ücreti.

Meraklı? İlk dönem için özel Son Çağrı İndirimi ve Darmstadt Business School'un sunduğu pek çok avantaj hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Size kişisel olarak tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyarız.

Temas

Lütfen MBA programımız hakkında daha fazla bilgiyi www.mba-darmstadt.de adresinde bulabilirsiniz.

Muhasebe Müdürü
 • Bay Philipp Klein
 • telefon: +49.6151.16.37799
 • e-posta: mba@h-da.de
Başvuru ve Kabul
 • Bayan Elena Böhm
 • telefon: 49.6151.16.30074
 • e-posta: mba@h-da.de
Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Darmstadt University of Applied Sciences (Hochschule Darmstadt, h_da) puts science into action. With a student body of about 17,000, it is one of the largest and most distinguished universities of app ... Devamını oku

Darmstadt University of Applied Sciences (Hochschule Darmstadt, h_da) puts science into action. With a student body of about 17,000, it is one of the largest and most distinguished universities of applied sciences in Germany. Its excellent reputation is the result of a scientifically grounded, real-world approach to higher education and the professional success of its graduates. Daha Az