Dubai'de Executive MBA

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bradford, 1998'den beri Dubai'de kurulmuş bir markadır; Ülkede varlık gösteren ilk MBA programlarından biriydik. AMBA, AACSB ve EQUIS'den akreditasyonları olan seçkin bir üniversite grubunun bir parçası olan Üçlü Crown Accredited School'uz - bu, kalifikasyonunuzun tüm dünyada tanınacağı anlamına gelir. Ayrıca Dubai'deki KHDA'dan (Bilgi ve İnsani Gelişme Kurumu) akreditasyon aldık.

Program, ileri düzeyde etkili bir şekilde ilerlemek ve gerçekleştirmek için ihtiyaç duyacağınız stratejik, finansal ve insan becerilerini sağlayacaktır. Program, yönetim teorisini gerçek işletme uygulaması ile birleştiriyor. İlk günden itibaren işyerinize yeni bilgi ve becerileri uygulayabileceksiniz. Çekirdek modüllerde geniş bir bilgi temeli oluşturacak ve çalışmalarınızı seçmeli modüllerdeki belirli bir sektör veya disipline odaklayacaksınız.

Modern tesislerimiz Dubai Bilgi Parkı'nda bulunmaktadır. MBA'mizin esnekliği, Bradford, Toulouse'da (bir modül) ve Uzaktan Eğitim yoluyla çevrimiçi çalışma seçenekleri sunar. Tüm modlar aynı platformu kullanır, ancak etkiyi en üst düzeye çıkarmak için farklı şekillerde sunar. Bu size MBA sırasında ve sonrasında mükemmel ve kalıcı ağ fırsatları sunar.

Executive hafta sonu öğretim formatımız, kariyeriniz üzerinde en az etkiye sahip konsantre bir çalışma süresi sağlar. Hafta sonu yapamıyorsanız, modülü dünyanın her yerinden çevrimiçi olarak inceleyebilirsiniz. Yenilenmiş MBA'mız gelecekteki istihdam edilebilirliği göz önünde bulundurularak tasarlandı ve müfredatın çağdaş konularla ilgilenmesini sağlamak için MBA Danışma Kurulumuzdaki ve Uluslararası Danışma Kurulumuzdaki büyük işverenlerle çalışmaya devam ediyoruz.

Profesyonel akreditasyon

Equis, AMBA ve AACSB'nin “Üçlü Taç” olarak adlandırılan üçlü akreditasyonlarını tutmak için seçkin bir işletme okullarında olmaktan gurur duyuyoruz.

Dışişleri Bakanlığı MBA kurslarımız, NHS Liderlik Akademisi tarafından 2016 yılında Dışişleri Bakanı tarafından yapılan bir konuşmada açıklandığı gibi NHS İşletme Yüksek Lisans programını (MBA) vermek üzere onaylanmıştır.

107954_logos4.png

sıralamalar

University of Bradford , 2019 Kez Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralaması'nda Dünyada İşletme ve Ekonomi dalında 301-400 arasındadır.

107941_the-business-ranking.jpg

Giriş koşulları

Tam bir başvuruyu tamamlamadan önce Bradford MBA için uygunluğunuzu ve uygunluğunuzu hızlı bir şekilde görmek istiyorsanız, bize CV'nizi gönderin; mümkün olan en kısa sürede size geri dönelim. Lütfen mba@bradford.ac.uk adresine e-posta gönderin.

Tüm başvurular bireysel yararları göz önünde bulundurulur ve mesleki başarı ve iş tecrübesi ile akademik başarıyı dikkate alan toplu bir yaklaşım kullanılarak değerlendirilir.

İş deneyimi

Adaylar, hem özel hem de kamu sektörleri dahil olmak üzere herhangi bir sektörden ve hayır kurumlarından olabilecek en az üç yıllık lisansüstü iş deneyimine sahip olmalıdır.

Akademik ve profesyonel başarılar

İngiltere'deki bir üniversite veya denizaşırı eşdeğeri veya ilgili bir mesleki nitelik tarafından verilen iyi bir birinci dereceye sahip olmalıdır. Birinci derece veya mesleki niteliklere sahip değilseniz, önemli bir yönetim veya iş liderliği deneyimi (normalde sekiz yıl) göstermeniz gerekecektir. Ayrıca röportajı temel alan bir akademik öneriyi de değerlendireceğiz.

Sayısal ve okuryazarlık yetkinlikleri

Numeracy ve okuryazarlık yeterliliklerinin kanıtını isteyeceğiz ve Lisansüstü Yönetim Kabul Testi (GMAT) veya Okul eşdeğeri: Bradford Testi gibi yetkili bir çevrimiçi yetenek sınavını tamamlamanız gerekebilir.

İngilizce dil gereksinimleri

İngilizce ilk diliniz değilse, tanınmış bir sınav (IELTS, TOEFL veya PTE-A) ile İngilizce dilindeki yeterliliğinizin kanıtlarına ihtiyacımız olabilir. Asgari puan almanız gerekecektir.

 • IELTS: 6.5, alt testin 5.5'ten küçük olmaması; veya
 • İnternet Tabanlı TOEFL: AB için İngiltere dışındaki adaylar için: Genel olarak 94, Asgari Dinleme notu olan - 17, Okuma - 18, 20 Konuşma, Yazma - 17
 • Uluslararası, BK / AB üyesi olmayanlar için başvuru sahipleri (UKBA şartı): Genel olarak 94, en az Dinleme - 21, Okuma - 22, Konuşma - 23, Yazma - 21; veya
 • PTE-A (İngiliz Akademik Sınavı Pearson Testi): toplam 60, alt testin 51’den az olması

IELTS gerekliliğini karşılamıyorsanız, bir University of Bradford hazırlık öncesi İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

Ne çalışacaksın

MBA'mizin esnekliği size Dubai, Bradford, Toulouse (bir modül) ve Uzaktan Eğitim yoluyla çevrimiçi olarak ders çalışma seçenekleri sunar.

Lütfen, 2020 girişi için modül bilgilerinin değişebileceğini unutmayın.

Modüller

Çekirdek (20 kredi)

 • Teknoloji ve Yenilikçilikle Rekabet Edebilirlik
 • Dönüşümsel Değişimde Liderlik
 • Dijital Pazarlama, Markalaşma ve Strateji
 • Karar Vermede Muhasebe ve Ekonomi
 • Seçenek (Dubai, Bradford, Toulouse veya çevrimiçi olarak çalışılabilir)
 • Kurumsal Finansman ve Kitle Fonlaması (Yönetici) (AFE7038-A) (Bradford'da ve çevrimiçi olarak mevcuttur)
 • Girişimcilik ve Yaratıcılık (Yönetici) (EAE7010-A) (Bradford, Dubai ve çevrimiçi olarak mevcuttur)
 • Uluslararası Finansal Yönetim (Yönetici) (AFE7034-A) (çevrimiçi olarak bulunabilir)
 • Birleşme ve Devralmalar (AFE7010-A)
 • Avrupa Bankacılığında Finansal Risk Yönetimi (AFE7001-A) (Toulouse'da mevcuttur)
 • Gelişmekte Olan Ülkelerde Uluslararası Ticaret (Uzaktan Eğitim) (SIB7013-A) (çevrimiçi olarak)
 • Uluslararası İş Stratejisi (Yönetici) (SIB7016-A) (Bradford, Dubai ve online olarak mevcuttur)
 • Değişim Yönetimi (Yönetici) (HRM7021-A) (Bradford, Dubai ve çevrimiçi olarak mevcuttur)
 • Kurumsal Pazarlama (Exec) (MAR7003-A) (Bradford’da ve çevrimiçi olarak mevcuttur)
 • Avrupa İşletme Yönetimi (Yüksek Lisans) (SIB7007-A) (Bradford'da ve çevrimiçi olarak mevcuttur)
 • Küresel Tedarik Zinciri Yönetimi (OIM7007-A) (Bradford'da mevcuttur)
 • Yönetim Danışmanlığı (OIM7012-A) (Bradford'da mevcuttur)
 • Dijital Sağlık ve Bilişim (LEM7030-B) (çevrimiçi olarak mevcuttur)
 • Malzemeler, Kaynaklar, Enerji ve Rekabet Edebilirlik (OIM7019-A) (çevrimiçi olarak bulunabilir)
 • Dairesel Bir Ekonomi İçin İş Modelleri (Uzaktan Eğitim) (OIM7020-A)
 • Çeşitlilik, Ölçek ve Kalkınma (OIM7021-A)
 • Kurumsal ve Yenilikçilik (Uzaktan Eğitim) (EAE7005-A) (çevrimiçi olarak bulunabilir)
 • Yönetim Projesi Hazırlık Güvencesi Testi (MAL7039-R)
 • MBA Yönetimi Projesi (MAL7037-E)

Öğrenme ve değerlendirme

Çekirdek için öğretim Perşembe, Cuma ve Cumartesi, 09: 00-18: 00 arasında blok öğretimi olarak kullanılabilir. Öğretim blokları en az beş hafta arayla yerleştirilir, bazı durumlarda dokuz haftaya kadar çıkar. Bu resmi tatillere ev sahipliği yapmak içindir.

Modüllerin çoğu çevrimiçi olarak mevcuttur. Bu, eğer bir hafta sonu yapamıyorsanız, modülü çevrimiçi olarak çalışabileceğinizi ve böylece size daha fazla esneklik sağlayabileceğinizi gösterir.

Değerlendirme esas olarak çekirdek için 4.000 kelimelik bir ödev ve seçmeli dersler için 2.000 kelimelik bir ödev ile yapılır. Yönetim Projesi 15.000 kelimedir. Ek olarak, son noktanıza bir iz bırakmadan, konuya olan güveninizi ve tanıdıklığınızı geliştirmenize yardımcı olan biçimsel ödevler ve Çoktan Seçmeli Anketler bulunmaktadır.

Ücretler, finans ve burslar

Öğrenim ücreti

 • Ana Sayfa / AB / Uluslararası: £ 21,525

Finansal destek

Başvuru sürecinin bir parçası olarak bir burs için otomatik olarak değerlendirileceksiniz. Burs almak için başvurunuzun 31 Ağustos’ta yapıldığından emin olun. Kurs başvuruları bu tarihten sonra açık kalacak ancak bir burs için kabul edilmeyecektir.

Seyahat bursları

Öğrencilerin Bradford kampüsündeki blok seçmeli dersleri için başvurmaları için seyahat bursları mevcuttur. Bu burs, 250-750 £ arasında olacak ve blok modüllerine / modüllerine katıldığında ilgili seyahat ve konaklama masraflarını kapsayan makbuzların kanıtı ile öğrencilere ödenecektir. Başvurular MBA Çalışma Direktörü tarafından değerlendirilir ve duruma göre verilir, öğrenciler çalışmalarına başlarken başvuru formları hazırlanır.

Burslar

Her yıl akademik mükemmellik, kişisel koşullar veya ekonomik zorluklar temelinde İngiltere, AB ve uluslararası öğrencilere geri ödemesiz sayısız burs veriyoruz. Tüm ayrıntılar için burs web sitemizi ziyaret edin.

Kariyer desteği

Aşağıdakileri kapsayan bir çevrimiçi kariyer geliştirme programı mevcuttur:

 • Becerilerinizi anlama ve tanımlama
 • MBA'inizden Yararlanma
 • Özgeçmişinizi kendinize satmak
 • LinkedIn iş bulmak için nasıl kullanılır
 • Sevdiğiniz bir iş nasıl alınır
 • Kariyer başarısı için ağ oluşturma
 • Profesyonel bir imaj sunmak
 • Görüşmelerde başarı

Ek olarak, kampüse gelemiyorsanız, kişiselleştirilmiş çevrimiçi koçluk seansları düzenliyoruz.

Kariyer olasılıkları

Bir MBA ya kariyer yönünü değiştirmek ya da tecrübeyi pekiştirmek için bir fırsattır, daha sonra bir önceki sektörde veya işte geri dönüş ve ilerleme. Financial Times Global MBA sıralaması, mezunların% 20'sinin mezuniyetten sonraki üç yıl içinde yönetim kurulu düzeyinde pozisyonlar elde ettiğini göstermektedir.

Programın tamamlanmasının ardından katılımcılar, BT / Telekom, Finans ve Bankacılık ve Endüstri'nin en popülerleri olduğu çok çeşitli fonksiyonlara ve sektörlere giriyor.

Yurt dışında okumak

Öğrenciler Bradford veya Toulouse'daki blok modüllerini çalışabilirler.

Eğitim desteği

Tüm materyaller çevrimiçi olarak mevcuttur. Bu bir çalışma kitabı, ders slaytları, ses ve video içerir.

Yüz yüze öğretime ek olarak, haftasonu modülünden sonra dört çevrimiçi ders mevcuttur. Bunlar normalde modülü yürüten öğretim görevlisi tarafından yönetilecektir.

Ek olarak, eleştirel düşünme ve referans verme gibi alanlarda size yardımcı olacak Etkili Öğrenme Hizmetimiz vardır.

Araştırma

Materyal, mevcut yönetim ve işletme konularında çağdaş materyallerle araştırma yürütmektedir. Yeniden tasarlanan MBA'in gerekçesi, İşletme Fakültesi'nin dört araştırma merkezine yönlendirilmesidir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are ... Devamını oku

At the University of Bradford, you’ll benefit from - and be a part of – teaching and research that harnesses technology for the good of society. You’ll learn from academic and industry experts who are shaping the future of their sectors in world-class facilities. We’ve invested millions of pounds in high-tech learning environments, such as our motion capture studio and new School of Management facilities. During your time with us, you can become the very best version of yourself. The University is a place where you can expand your mind and make lifelong friends; where you can grow, learn, experience. Where you can belong, and where we support you every step of the way. Daha Az

Akreditasyonlar