MBASTUDIES

Kurumsal Yönetim Yönetici MBA Programları İncele

Bir lisans eğitimini tamamladıktan sonra, pek çok öğrenci yüksek öğrenim görmek istiyor, ancak fırsat bulamıyor olabilirler. Seçilen kariyerleri üzerinde deneyim kazandıktan sonra bir EMBA programına kaydolmak bir seçenektir, çünkü bu tür bir program önceden kazanılan bilgiyi oluşturmaktadır.

Kurumsal Yönetimde EMBA Nedir? Genellikle öğrencilere global ölçekte işletmelerin nasıl işlediği konusunda daha derin bir anlayış sunmak için tasarlanan bu tür program genellikle strateji ve uygulama gibi iş alanlarını araştırır. Bireysel kurslar, stratejik planlamanın kuruluşları nasıl etkilediği ve iş ağlarının nasıl oluşturulacağı gibi geniş konuları kapsayabilir. Programın amacı, öğrencilerin işletmelerin küresel yönü hakkındaki bilgilerini arttırmak ve ileride yönetici rolleri için hazırlamaktır.

Kurumsal Yönetim programında EMBA'ya kayıtlıyken öğrenciler genellikle birçok temel yetkinlik geliştirirler. Karışık iş uygulamalarını anlamak için güçlü analitik beceriler genellikle gerekliken, problem çözme becerileri öğrencilerin alanda başarılı olmalarına yardımcı olur. İletişim becerileri, öğrencilerin kişisel ve mesleki ağları geliştirebilmelerini sağlayabilir.

Her okul farklı olduğundan, bir EMBA programı için belirlenmiş bir maliyet yoktur. Bir öğrencinin derece kazanması genellikle iki yıl alır, ancak fiyat üniversiteler arasında büyük ölçüde değişir.

Kurumsal Yönetim alanındaki bir EMBA ile öğrenciler, iş alanındaki hemen hemen her işi alabilirler. Birçoğu girişimci olurken diğerleri lojistik yöneticileri olarak çalışmayı tercih ediyor. Rakamlarla çalışmayı tercih edenler bazen veri analistleri veya tazminat yöneticileri olurlar. İş dünyasında yaratıcı bir yaklaşımın keyfini çıkaranlar için pazarlama müdürü pozisyonları kullanılabilir. İş danışmanları, proje yöneticileri ve CEO'lar gibi işler de olasılıklar olabilir.

Üniversiteler sundukları esneklik nedeniyle uzaktan ders almaya karar veren birçok öğrenciyle birlikte, şimdiye kadarki kadar çok çevrimiçi sınıf sunarak yanıt veriyorlar. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

1 Sonuçlar Kurumsal Yönetim Filter

Executive MBA

Hamburg School Of Business Administration
EMBA
01 Eki 2020
<
Tam zamanlı
<
Yarı zamanlı
<
18&nbsp;-&nbsp;24 aylar
Ingilizce
Kampüs

The Executive MBA is perfect for practitioners from a wide range of academic backgrounds who wish to enhance their skills profile. With its generalistic approach, a broad rang ...

Devamını oku