MBAProgramlari.com

Risk Yönetimi EMBA Programları Bul

Ayrıca bir EMBA olarak adlandırılan bir İcra Yüksek Lisans programı, genellikle çalışan profesyoneller için tasarlanmıştır. Bu yüksek lisans derecesi, düzenli bir MBA'den daha esnek bir program sağlayabilir. Çoğu program iki yıl veya daha kısa sürede tamamlanabilir.

Risk yönetiminde EMBA nedir? Bu yüksek lisans derecesi iş temellerine ve risk yönetimine odaklanmaktadır. Bir öğrenci olarak, şirketlerdeki riski anlamak için bir çerçeve ve bu bilgiyi iş durumlarına nasıl uygulayacağınız gösterilebilir. Bir işletmeyi etkileyebilecek riskleri (tipik olarak operasyonel ve mali tehlikeler) tespit etmeyi ve azaltmayı öğrenmelisiniz. Müfredatınız finansal tablo analizinde, risk yönetiminin temelleri, değerleme, liderlik dersleri, kurumsal risk yönetimi ve türev güvenlik piyasalarındaki dersleri içerebilir.

Risk yönetimi öğrencileri güçlü liderlik becerileri geliştirebilir. Bu onların çeşitli durumlarda görev almasına izin vererek, onlara herhangi bir takıma değerli bir katkı sağlar. Öğrenciler ayrıca, dahil olabilecek çeşitli riskleri dikkate alan yetkin kararlar alma konusunda eşsiz bir yetenek geliştirebilirler. Sıklıkla bu derece ilişkili başka bir yetenek olan iletişim, işverenler için paha biçilmezdir ve günlük hayatta yardımcı olabilir.

Risk Yönetimi programlarında EMBA, dünya genelinde çeşitli kurumlarda sunulduğundan, öğrenim ücretleri ve ücretler önemli ölçüde değişebilir. Bazen EMBA programları geleneksel MBA programlarından daha yüksek bir eğitime sahiptir, bu yüzden seçtiğiniz okulun kabul ofisi ile temasa geçin ve belirli kayıt ücretleri hakkında bilgi alın. Burslar mali yükü hafifletmeye yardımcı olabilir.

Risk Yönetiminde İşletme Yöneticiliği Yüksek Lisansı, öğrencileri sigorta brokerleri, risk yönetimi danışmanları, kurumsal risk yöneticileri veya çalışanlara sağlanan yardım görevlileri olarak hazırlayabilir. Öğrenciler ayrıca aktüerler, kayıp kontrol ajanları ve uyum denetçileri olarak çalışmak için genellikle yetkilidir. Mezunlar üst düzey yönetimdeki pozisyonlar için nitelikli olabilir. Birçok öğrenci kendi işini açmak veya danışmanlık hizmetleri sunmak için kendilerini güçlendirir.

Birçok program EMBA'yı Risk Yönetimi derecelerinde çevrimiçi olarak sunmaktadır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

1 Sonuçlar Risk Yönetimi Filter

MBA Yönetici Uyumluluğu

ESLSCA Business School
Kampüs Yarı zamanlı 1 yıl Bilgi iste Fransa Paris

Executive MBA Uyumluluğu