Enerji Yönetimi (MBA)

Genel

Program açıklaması

ENERJİ YÖNETİMİ (MBA)

Program Açıklaması

Enerji pazarı günümüzün en hızlı, kararlı ve kârlı endüstrilerinden biridir ve hem küresel ekonomi, çevre hem de bir bütün olarak gelecekteki toplumumuz için çok önemlidir. İklim ve ekonomik değişimler, kamusal düşünce, teknolojik ilerleme ve düzenleme öngörülemeyen zorlukları ve fırsatları şekillendirmektedir. Bu durum, her şeyi kucaklayan bir genel bakış, uluslararası bir bakış açısı ve gerçek bir etki yaratma isteği ile yüksek vasıflı ve uygun şekilde eğitilmiş uzmanlar tarafından yeni çözümler sunulmasını gerektirmektedir. Ekonomik, girişimci ve endüstriyel gücünün yanı sıra başarılı ve ilerici enerji politikaları olan —Energiewende- Almanya küresel enerji geçişinde öncü olarak öne çıkıyor.

Berlin'deki TU-Campus EUREF yüksek lisans programı “ Enerji Yönetimi ” sadece enerji yönetimi konularında en son bilgileri TU-Campus EUREF kalmaz, aynı zamanda günümüzün zorluklarını tartışır ve öğrencileri gelecekteki endüstri ve toplumu şekillendirmede lider rollere hazırlar. Sadece İngilizce olarak öğretilir .

Bu program, Almanya'nın en büyük teknoloji üniversitelerinden biri olan Berlin Technische Üniversitesi'nin tam zamanlı bir ustasıdır. En önemli görevlerden biri, öğrencileri giderek artan bir şekilde teknoloji ve ilerleme ile karakterize edilen bir dünyanın zorluklarını karşılayacak şekilde eğitmektir. Üniversite sıralamaları, TU Berlin'i dünyanın en iyi akademik kurumları arasında sürekli olarak sıralayarak başarılara tanıklık ediyor.

Program İçeriği

Enerji sektöründeki yönetim kararları, sektörün teknik, ekonomik, yasal ve girişimcilik özelliklerinin derin bir şekilde anlaşılmasını gerektirir. İklim ve ekonomik değişiklikler, tartışmalı görüşler, teknolojik gelişmeler ve düzenlemeler, girişim odasını şekillendirir ve sınırlandırır, ancak aynı zamanda şans ve fırsatlar sunar. Bu nedenle, endüstri, bu alanda uzman olan geniş yetenekli bireyleri gerektirir.

Yüksek lisans programı üç dönem boyunca öğretilir. İlk dönem, enerji sektöründeki yönetim kararları için teknik, ekonomik, girişimci ve yasal temelleri; İkinci dönem bu görüşü derinleştirir ve temel olarak şebekeye dayalı kamu hizmetleri ve yatırım gibi ticari uygulamalara bakar; üncü yarıyıl görüşü aynı anda öğrencinin kişisel ilgi alanlarına göre uygulamaya odaklanırken genişletir. Tüm dönemler dersler, dersler, seminerler yanı sıra geziler, uygulama ile ilgili çevrimiçi materyaller ve ders dışı etkinlikler içerir. Yüksek Lisans Tezi üçüncü yarıyılın sonunda yazılır ve programı sonlandırır.

Modüller

 • teknoloji
 • ekonomi bilimi
 • Enerji Yasası
 • yönetim
 • Yatırım
 • Enerji Şebekeleri
 • düzenleme
 • Zorunlu seçmeli dersler (Verimlilik; Sürdürülebilir inovasyonu yönetme ve diğerleri)
 • Yüksek lisans Tezi

Avantajlar ve Fırsatlar

Program, enerji sektörünün önde gelen kuruluşları, danışmanlıkları ve düzenleyici makamlarıyla yakın işbirliği içinde geliştirilmiştir. TU Kampüsü EUREF, Almanya'daki enerji devriminin bir sembolü olarak 5.5 hektarlık kent mahallesiyle kuruldu ve enerji, sürdürülebilirlik ve mobilite alanlarında çalışan şirketler için bir ev üssü olarak hizmet ediyor. Yarının enerji verimli model kasabasının gelişimi için benzersiz bir test platformu olan Yüksek Lisans öğrencileri, bu laboratuvarda yenilikçi konseptlerin geliştirilmesi, test edilmesi ve gerçekleştirilmesinde doğrudan yer almaktadır.

Programın enerji piyasalarının politik, ekonomik, teknik ve yasal yönlerini kapsayan disiplinlerarası içeriği, öğrencilere ve gelecekteki çalışanlarına ayrı bir profil kazandırmakta ve bunları enerji sektöründe lider pozisyonları için nitelendirmektedir. 30 öğrenciye kadar küçük gruplar halinde öğrenmek ve çalışmak, bireysel ve mükemmel öğrenme koşullarına izin verir.

Başvuru prosedürü

Başvuru dönemi, aynı yılın Ekim ayında başlamak üzere her yılın Şubat ayının başından Nisan ayının sonuna kadardır. Lütfen yalnızca PDF dosyaları gönderin.

Gerekli başvuru belgeleri

 • İngilizce motivasyon mektubu (en fazla 1 sayfa A4, yaklaşık 400 kelime)
 • Eğitimsel ve profesyonel arka plan hakkında bilgi içeren Tabular Özgeçmiş
 • Alman üniversiteleri tarafından tanınan üniversite derecesi (en az 210 AKTS)
 • Çalışmaların tamamlanmasından sonra (tercihen enerjinin ilgili çalışma alanlarında) en az bir yıllık çalışma tecrübesi kanıtı
 • Avrupa Dilleri Ortak Avrupa Referans Çerçevesi'nin (CEFR) B2 (veya daha yüksek) seviyesindeki İngilizce bilgisinin kanıtı - İngilizce liseli mezuniyet için gerekli

Kabul prosedürü, ayrıntılı TU düzenlemesine tabidir.

Öğrenci sayısı yılda 30 ile sınırlıdır. Bir kabul komitesi, önceki çalışmaların sonuçlarına, çalışma profiline ve üniversite dışında elde edilen diğer niteliklere göre seçim konusunda karar verecektir.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Technische Universität Berlin offers three MBA courses and one MBL course in Energy on the EUREF Campus in the centre of Berlin. The courses address young professionals from all over the world who wan ... Devamını oku

Technische Universität Berlin offers three MBA courses and one MBL course in Energy on the EUREF Campus in the centre of Berlin. The courses address young professionals from all over the world who want to gain special knowledge in the energy sector. Daha Az