Etkinlik Yönetimi Mba

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Yönetiminde Sanat Ustası

İşletme Yüksek Lisans Programı, öğrencinin iş süreçleri hakkında derin bir bilgi edinmesini ve bugünün piyasasında kişisel ve profesyonel olarak mükemmelleşmesini sağlar. Mezunlar etkili bir şekilde başkalarıyla iletişim kurabilir ve işbirliği yapabilir; İş hedeflerine ulaşmak için ekonomik, finansal ve yönetsel teorileri uygulamak ve ilgilenecekleri farklı sektörlerde uygulamak için liderlik becerileri geliştirmek.

Etkinlik Yönetimi Mba

Etkinlik Yönetimi alanında ana İşletme Yüksek Lisans programı, farklı tür olaylara ve işletme planlaması açısından kendi özel gereksinimlerine genel bir bakış sağlar. Bu kurs, bugün müşterilerin motivasyonlarını ve beklentilerini ve gelişen olay ortamını analiz edecektir. Öğrenciler, mekan seçimi, lojistik, bütçeleme, insan kaynakları planlaması ve servis sağlayıcılar için planlama, karar verme ve operasyonel prosedürlerle ilgili kavramları ve çerçeveleri inceleyeceklerdir. Elbette bir olay kavramını yıkar ve değer yaratacak ve başarılı bir olay deneyimi sunmak için çerçeve ve araçlar sağlar. Programın sonunda, öğrencilerin stajlarını tamamlamaları ve pratik pratik yapmaları ve sektördeki teorik bilgilerini şekillendirmeleri gerekmektedir.

Kariyer Olanaklarına Örnekler

 • Pro Spor Takımları
 • Uluslararası Spor Yönetim Organları: IOC, FIS, UEFA, FIFA
 • Müzik ve Sanat Festivalleri (Yarınland, Burning Man, Glastonbury)
 • Markalar ve sponsorluklar (Red Bull, Omega, Rolex)
 • Arenalar (O2, Allianz Arena)
 • Tema parkları (Disney, Four Flags, EURO Park)
 • filmler
 • TV prodüksiyonu

 • Dil ingilizce
 • Süre: 3 dönem (1,5 yıl): 2 dönem Yüksek lisans tezi / staj
 • Başlangıç tarihleri: Ekim ve Şubat
 • Kredi: 90 ECTS
 • Derecesi Verildi: Etkinlik Yönetimi Ana Bilim Dalı

Dersler

MBA için kurslar 3 ana kategoriye ayrılır: zorunlu olan Temel kurslar (42 ECTS / 11 kursları) ve programın 2. yarıyılında tanıtılan Uzmanlık kursları (12 ECTS / 3 kursları) ve Seminerler ve Atölyeler (6 AKTS) . Çalışmaların sonunda öğrenci yüksek lisans tezi (30 ECTS) hazırlamak veya staj yapmak (30 ECTS) zorunludur.

Ders Örnekleri

MACOR109 - Halkla İlişkiler ve Medya Yönetimi

Bu ders, öğrencileri halkla ilişkiler ve medya yönetimine hazırlamak için tasarlanmıştır. İçerik, sağlam halkla ilişkiler, planlama ve Medya organizasyonu ilkelerini ve uygulamalarını içerir ve öğrencileri ticaret ve meslek kuruluşları, danışmanlık firmaları, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve şirketler ile istihdam fırsatları için hazırlar. Bu kurs boyunca entegre, temel akademik beceriler, iletişim, kişilerarası beceriler, problem çözme, işyeri güvenliği, teknoloji ve istihdam okuryazarlığı gibi kariyer hazırlama standartlarıdır.

MACOR113 - Müşteri İlişkileri Yönetimi

Bu dersin amacı öğrenciyi pazarlamada müşteri ilişkileri ve hizmetin önemini anlamaya hazırlamaktır. Önemli olan, fiziksel bir mağaza veya e-ticaret sitesi işletiyor olsanız da, toplam müşteri deneyimine odaklanmaktır. Rekabet gittikçe zorlaşırken ve ekonomi zayıflarken, işletmeler faaliyetlerini diğer işletmelerden nasıl farklılaştırabileceğine bakmalıdır. Bu kurs, kuruluşların müşterilere neden ve nasıl ulaşması ve dokunması gerektiğiyle ve bu hareket tarzından elde edilebilecek faydalarla ilgilidir. Bu, müşterileri memnun etmek, geliri artırmak ve karlılığı artırmakla ilgilidir.

MACOR111 - Finansal Yönetim

Ders, finansal karar vermede kullanılan temel muhasebe teorilerini ve temel finansal prensipleri tanıtmaktadır. Ders finansal tabloların nasıl hazırlanacağını ve analiz edileceğini ve bir şirketin finansal durumunu nasıl değerlendireceğini öğretir. Öğrenciler ayrıca finansal bilgilerin hazırlanmasında uygulanabilecek modern muhasebe teknolojilerini de öğreneceklerdir.

MAEVM101 - Gelişmiş Etkinlik Yönetimi

Bu ders, öğrencilere etkinlik planlama ve yönetiminin temellerini tanıtır ve proje yönetimi anlayışını ve bunun uygulanmasını küreselleşmiş bir bağlamda çok sayıda etkinliğe ilerletmeyi amaçlar. Öğrenciler olayları proje yönetimini kavrayabilecek ve uygulayabilecek, olayların ekonomik, sosyal ve politik etkilerini anlayabilecek ve olay endüstrisindeki zorlukların üstesinden gelebilecek çözümler üretebileceklerdir.

MAEVM102 - Etkinlikler İçin Planlama ve Finansal Yönetim

Bu ders, günümüz dünyasındaki olayların rolünü, bütçeleri ve hedeflerini, iş akışı yönetimini, mekan seçimini ve pazarlığı, oda düzenlerini ve oturma biçimlerini, yiyecek ve içecek, eğlence ve konuşmacıları, tasarım ve dekoru, taşımayı ve lojistiği, tescili ve kontrolü kapsayacaktır içinde, karma toplantılar, uygulamalar ve teknoloji, temel aydınlatma ve görsel-işitsel ve daha fazlası. Amaç, öğrencilere kaynak yönetimini içeren etkinliğin organizasyon ve planlaması ile bağlantılı finansal yönetim araçlarını pratik ve teorik olarak vermektir.

MAEVM103 - İleri Konaklama Yönetimi

Elbette rekabetçi pazarlama stratejileri, büyüme stratejileri ve derinlemesine yönetim kavramları inceliyor. Bu kurs, her öğrenciye ağırlama ve turizm sektörlerine girmeleri için rekabetçi bir avantaj sağlamak için tasarlanmıştır. Sadece bir konaklama tesisini yönetmek için gerekli olan kilit noktalara odaklanmayacağız, aynı zamanda sektörümüze ait “gerçek dünya” durumlarını da inceleyeceğiz. Bu ders misafirperverlik / turizm endüstrisi ile ilgili mevcut önemli bilgileri temel yönetim konseptleriyle birleştirir. Konaklama yöneticileri “kutunun dışında” düşünmeye istekli olmalı ve başarılı bir şekilde güvenle yönetmelerini sağlayacak çözümler üretmelidir.

MASEM104 - Endüstriyel Atölyeler

Endüstri Atölyeleri, profesyonel bir derece peşinde olan bir öğrencinin kariyerinde kendi önemine sahiptir. Özellikle mühendislik / MBA derslerinde görülen üniversite müfredatının bir parçası olarak kabul edilir.

Endüstriyel atölye çalışmasının amacı, öğrencilere şirketlerin iç işleyişine ilişkin bir kavrayış sağlamaktır. Öğrencilere etkileşimi, çalışma yöntemlerini ve istihdam uygulamalarını pratik olarak öğrenme fırsatı sağlar.

Kabul süreci ve şartları

 1. Başvuru formunu gönder.
 2. SSHE personelinden geri bildirim alın.
 3. Gerekli olan ilave belgeleri gönderin (varsa önceki diplomalar ve cv).
 4. Kayıt onayını alın.

Doldurulan başvuru ve gerekli belgeleri bize gönderir göndermez sizinle irtibata geçeceğiz.

Click

Gereksinimler

 • Önceki diplomalar ve cv (varsa)
 • Mevcut kimliğinizi tarayın
 • TOELF / IELTS (80/7) İngilizce yeterlilik belgesi veya eşdeğeri

Sorular?

Bize ulaşın! Buradaki form aracılığıyla veya doğrudan e-posta yoluyla yapabilirsiniz: info@sshe.ch

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

SSHE is a private university based in Switzerland – the heart of Europe’s luxury, finance and hospitality. University has a Swiss Labeled Accreditation EduQua and part of EFMD and ECBE organisations. ... Devamını oku

SSHE is a private university based in Switzerland – the heart of Europe’s luxury, finance and hospitality. University has a Swiss Labeled Accreditation EduQua and part of EFMD and ECBE organisations. Daha Az