Executive MBA

Genel

Program açıklaması

AACSB onaylı Executive MBA programı, yeni ekonomideki liderlik sanatında ustalaşmak için işbirlikçi ve disiplinlerarası bir yaklaşım arayan deneyimli profesyoneller için tasarlanmıştır.

Liderlik gelişimi

UT'nin Sykes College of Business'taki Executive MBA programı, deneyimli işletme profesyonellerine yeni ekonomi için liderlik becerileri oluşturma ve gelecekteki zorluklara hazırlık için işbirlikçi, disiplinlerarası bir yaklaşım sunar. Çalışmaları ve program deneyimleri boyunca, küresel bir bakış açısı, stratejik vizyon ve yenilikçi düşünme geliştirir - doğru kararları vermek ve değişen bir dünyada riski yönetmek için önemli araçlar.

EMBA öğrencileri fakültelerden yüksek akademik güvenceye, olağanüstü öğretim becerilerine ve güçlü profesyonel geçmişe sahip öğrencilerden ders alırlar - birçok profesör yönetici tecrübesine sahiptir veya kendi şirketleri vardır. Öğrenciler ayrıca geniş kapsamlı profesyonel uzmanlık ve içgörü kazandıran sınıf arkadaşlarından da öğrenirler. Sonuç olarak, sınıf içi tartışmalar, gerçek dünyadaki iş örnekleri ve sonuçlarıyla canlı ve zengindir. Küçük sınıflar ve takım yaklaşımı, EMBA öğrencileri sıkı sıkıya bağlı gruplar oluşturdukları ve önemli, uzun süreli iş bağlantıları kurduğu için bir kamaralık duygusu geliştirmelerine yardımcı olur. Müfredat, aktif projeler, müşteri projeleri, staj ve vaka çalışmaları yoluyla teşvik eder. Programın uluslararası seyahat bileşeni, öğrencilerin çalışmalarına paha biçilmez bir küresel bakış açısı eklemelerine yardımcı oluyor.

UT'nin Tampa şehir merkezine yakınlığı kolay bir erişim ve canlı bir iş dünyasına bağlantılar sunar. Her yıl kampüste T. Rowe Price, Citigroup, Syniverse Technologies, The Nielsen Company ve Coca-Cola Enterprises dahil olmak üzere yüzlerce şirket görev almaktadır.

Uluslararası Tanınan Program

Sykes İşletme Fakültesi, dünya genelindeki işletme okullarının sadece yüzde altı tarafından düzenlenen bir onur olan AACSB International (İşletme Yüksek Okulları Derneği) tarafından lisans ve lisans düzeyinde akredite edilmiştir. ABD’de Bloomberg Businessweek’in en iyi 100 lisansüstü işletme okulu olarak derecelendirilmiştir ve 2007’den beri Princeton Review tarafından dünyanın en iyi 294 işletme okulu seçilmiştir.123795_UT-02.jpg

Yenilik ve Yönetim

EMBA kursları sürdürülebilirlik, bilgi ve yenilik yönetimi, yaratıcı küresel problem çözme, karar analizi ve diğer ilgili alanlara yöneliktir. Öğretim üyeleri, öğrencileri mevcut eğilimlerden ve stratejilerden haberdar eder ve öğrenmeyi zenginleştiren konuk konuşmacılar aracılığıyla iş dünyasıyla bağlantılar kurar.

Uygulamalı, Takım Yaklaşımı

Öğrenciler, değerli ticari ilişkiler ve kişisel bağlantılar kurmalarını sağlayan, kohort denilen bir ekip yapısında müfredatla ilerlerler. Farklı geçmişlere sahip yöneticiler olarak, ekip üyeleri fikirleri karşılıklı yararlarla paylaşır ve mesleki fırsatlar geliştirir.

Olağanüstü Değer ve Rahatlık

Executive MBA programı iki yıl boyunca her cumartesi buluşuyor. Stratejik olarak tasarlanmış bir müfredat öğrencilerin kohortlarıyla birlikte aynı anda iki ders almalarını ve program boyunca ardışık olarak çalışmalarını gerektirir. EMBA öğrencileri genellikle tam zamanlı çalıştıklarından, bu program kariyer ve aile yaşamındaki aksaklıkları en aza indirmeye yardımcı olur. Program, ülke çapındaki diğer üst düzey Executive MBA programlarına göre rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılıyor.

Deneyimsel Global Bileşen

Programın ikinci yılında, bir dizi kurs öğrencileri uluslararası bir seyahat deneyimi için hazırlıyorlar; bu sırada ABD dışındaki işletme işletmelerinin olanaklarını keşfederler. Bu, dersin ötesinde öğrenmeyi gerektirir. Son yıllarda, EMBA öğrencileri Çin, Şili, Arjantin, İsviçre, Almanya, Çek Cumhuriyeti, İrlanda ve Peru'ya seyahat ettiler.

İşletmelerde İlerleme

Sykes İşletme Fakültesi, birçok başarılı yerel, ulusal ve uluslararası şirketten oluşan Tampa Bay iş dünyasıyla olan yakın bağlantılarına değer veriyor. İş dünyası liderleriyle ilişkiler UT'nin trendlerden haberdar kalmasına ve iş, staj, araştırma ve seyahat gibi öğrenciler için fırsatlar yaratmasına yardımcı olur. 800'den fazla topluluk lideri UT'nin çeşitli kurulları ve danışma grupları ile ilgilenmektedir. Buna karşılık UT, iş dünyasına mükemmel programlar, anlamlı araştırma ve düşünceli, stratejik analiz sağlar. Mezun olan işletme öğrencileri, çeşitli ağ fırsatları ve ileri düzey eğitim programlarına düzenli erişimden yararlanır.

Business Network Sempozyumu

Yılda üç kez düzenlenen Business Network Symposium, Tampa Bay iş dünyasını ve UT öğrencilerini ağırlamaktadır. Her program iş hikayelerini, başarılarını, öğrenilen dersleri ve gelecek planlarını paylaşan üç yerel CEO sunar. Eski konuşmacılar arasında Tampa Uluslararası Havaalanı CEO'su, Cigar Şehir Bira Fabrikası ve Tampa Genel Hastanesi yer aldı.

Üyeler Forumu

Her yıl 1.000'den fazla katılımcıya katılan Fellows Forum, işlerini etkileyen güncel konular ve trendlerden bahseden üç seçkin CEO veya şirket başkanına ev sahipliği yapıyor. Etkinliğe, lisans ve lisansüstü öğrencilere burslar sağlayarak UT'yi destekleyen bir grup işletme sahibi olan Burslar Kurulu sponsoru. Bursiyer Forumu iş dünyasının üyelerini, UT öğrencilerini ve fakülte üyelerini cezbeder ve burs için yıllık bağış toplayıcı olarak hizmet eder. Geçmiş konuşmacılar arasında HSN, AutoNation, Jabil, PNC Finansal Hizmetler Grubu ve Publix'in CEO'ları da yer aldı.

TECO Enerji Liderlik Merkezi

UT'nin TECO Enerji Liderlik Merkezi, potansiyel müşterileri için özel programlar sunuyor, alandaki işletme yöneticileri için liderlik seminerleri veriyor ve ulusal olarak tanınmış konuşmacıları kampüse getiriyor. Aynı zamanda uygulamalı liderlik araştırması yapar ve hibeleri ve konferanslara katılımı koordine eder. UT'nin Merkezleri ve Enstitüleri hakkında daha fazla bilgi için www.ut.edu/centers adresini ziyaret edin.

Başvuru Koşulları ve Belgeleri

Başvurmak için lütfen kağıt ya da çevrimiçi başvuru formunu doldurunuz. Lisansüstü ve Sürekli Çalışmalar Ofisi gerekli tüm materyalleri alana kadar başvurular gözden geçirilmez. Materyaller alındıktan ve değerlendirildikten sonra öğrencilere kabul kararları bildirilir.

 • Tamamlanmış uygulama.
 • Bölgesel olarak akredite bir kurumdan dört yıllık derece.
 • Başvuranın mesleki geçmişine ve akademik potansiyeline sahip olan kişiler tarafından doldurulmuş iki profesyonel referans formu (PDF). Tercih edildiği takdirde profesyonel öneri mektubu kabul edilir.
 • Profesyonel özgeçmiş.
 • Kişisel Açıklama: Yaklaşık 500-1.000 kelimeyle, mesleki hedeflerinizi ve Tampa Üniversitesi'nden bir yüksek lisans derecesinin bu hedeflere ulaşmanıza nasıl yardımcı olacağını açıklayın. Ayrıca, lisansüstü programa neye katkıda bulunabileceğinizi vurgulamak isteyebilirsiniz.
 • Lisansüstü Yönetim Kabul Testi (GMAT) veya Lisansüstü Kayıt Sınavı (GRE) **.
 • Yedi yıllık iş tecrübesi.
 • Röportaj.
 • 40 $ başvuru ücreti.

** Kabul komitesi, aşağıdakilere dayanarak GMAT veya GRE gereksiniminden feragat edebilir:

 • Akredite edilmiş dört yıllık bir kurumdan en az 3,0 veya daha yüksek not ortalaması
 • İlgili kurs
 • Gerekli iş tecrübesi
 • Tatmin edici bir giriş görüşmesi

LÜTFEN DİKKAT: Yukarıda listelenen kriterlere uymak sadece GMAT'dan feragat talebinde bulunan bir öğrenciyi hak eder. Tüm GMAT feragatleri bireysel olarak gözden geçirilir ve bir komite tarafından onaylanmalıdır. Daha fazla bilgi için lütfen kabul danışmanınıza başvurun.

Son başvuru tarihi

Başvurular sonbahar, ilkbahar ve yaz dönemlerinde yuvarlanma bazında değerlendirilir. Nitelikli öğrenciler, ilgili dönem için alanlar doluncaya kadar kabul edilir. Dönme temeli nedeniyle, girişler rekabetçidir ve son başvuru tarihi olmadığından öğrencinin erken başvurması teşvik edilir. Kararlar, öğrencinin başvurusunu tamamlamasından sonraki birkaç hafta içinde verilir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Tampa’s Sykes College of Business is a leading private institution focused on the development of tomorrow’s global leaders. Our commitment to excellence is reflected in our AACSB acc ... Devamını oku

The University of Tampa’s Sykes College of Business is a leading private institution focused on the development of tomorrow’s global leaders. Our commitment to excellence is reflected in our AACSB accreditation — a recognition that places us among the top 5 percent of graduate business schools worldwide. Daha Az

Akreditasyonlar

AACSB Accredited