Executive MBA

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Kariyerinizi Güçlendirin

ESCP Executive MBA (EMBA) yarı zamanlı program Financial Times tarafından Kariyer İlerleme dünya çapında # 4. 6 uluslararası pist ve 50 seçmeli ders.

Bu gerçek zamanlı dönüşüm programı, keşfedilmemiş potansiyeliniz ile dünya standartlarında lider arasındaki boşluğu doldurmak için gereken adım taşıdır.

** Executive MBA programının dokuz temel dersi, Genel Yönetim Programı (GMP) olarak bilinen bağımsız bir sertifika olarak da tamamlanabilir.

9 Zorunlu Ders 10 Seçmeli Ders
Yönetim konseptlerinde kapsamlı bir temel oluşturun Seçtiğiniz uzmanlık alanı ile EMBA'nızı iyileştirin
5 Uluslararası Seminer 1 Uluslararası Danışmanlık Projesi
Akranlarınızla fikirlerinizi ve havuz bilginizi derinleştirin Çok kültürlü bir ekip içinde gerçek dünyadaki bir iş vakasıyla başa çıkın


Financial Times Sıralaması (2019)

Aims Achieved Worldwide için no 3

# 4 için Kariyer İlerlemesi Dünya Çapında *

Genel olarak 14. sırada EMBA programı

* Maaşta ortalama% 78 artış ile

Program Hedefi

 1. Liderlik becerilerinizi geliştirin
 2. En son yönetimsel uygulamalarda ustalaşın
 3. Çok kültürlü bir bağlamda bir strateji tasarlama ve uygulama
 4. Varlık performansınızı artırın ve geliştirin
 5. Yenilikçi bir iş modeli uygulayın
 6. İşletmenize rehberlik edin ve ekibinizi dönüşüme yönlendirin

Yararları

 1. Kültürlerarası bir ortamda daha fazla bilgi, yetenek ve anlayışı yansıtan kişisel bir liderlik felsefesi geliştirin.
 2. İçinizdeki en üst düzey lidere güç verin ve hayata bakış açınızı genişletin.
 3. Deneyiminizi, günümüzün küresel iş ortamında paha biçilmez bir varlık olan çok çeşitli bir grupla paylaşın.
 4. Kariyerinizden yararlanın (maaşta ortalama% 78 artış ile).
 5. 150'den fazla ülkede bulunan 60.000 kişilik ESCP Mezunlar topluluğunun bir parçası olarak etkili bir küresel ağa katılın.

business idea, planning, business plan

Müfredat

Executive MBA ile geleceğinizi elinize almaya kararlısınız. Ancak yoğun çalışma haftanızda çalışmak için zaman bulmanız gerekecek. Bu yüzden bu yarı zamanlı Executive MBA programını son derece özelleştirilebilir olacak şekilde dikkatle tasarladık: nerede ve ne kadar süre çalışmak istediğinizi seçiyorsunuz ve içeriği seçiyorsunuz. ESCP Executive MBA, çalışmalarınızı işinizle ve kişisel yaşamınızla dengelemenize yardımcı olur.

6 parkurumuz arasından hangi çalışma parkurunu seçerseniz seçin Avrupa ve Orta Doğu'daki tüm kampüslerimizde aynı müfredattır. Aynı ESCP Executive MBA programını takip ediyorsunuz.

Zorunlu Dersler

Temel kurslar, sizin gibi bir iş liderinin ihtiyaç duyacağı tüm çapraz fonksiyonel bilgi ve yönetim becerileri ile donatılmıştır. Çalışma parkuruna bağlı olarak yıl boyunca öğretilen 180 saati hafta içi veya hafta sonu oturumlarında tamamlayacaksınız.

 • Kurumsal Strateji
 • Finansal Muhasebe
 • Pazarlama
 • Kurumsal Finansman
 • Yönetimsel ekonomi
 • İnsanları ve Organizasyonları Yönetmek
 • Tedarik zinciri yönetimi
 • Maliyet Muhasebesi ve Yönetim Kontrolü
 • Girişimcilik ve Girişimcilik

Executive MBA programının dokuz temel dersi, Genel Yönetim Programı (GMP) olarak bilinen bağımsız bir sertifika olarak da tamamlanabilir. GMP mezunları tam EMBA derecesine devam etmek için izin verilir.

50 Seçmeli Ders

ESCP'de bir EMBA ile belirlenen becerilerinizi hedeflerinize uyarlarsınız.

5 ESCP kampüsünde mevcut olan 50 seçmeli ders arasından ve uzaktan eğitim yoluyla 10 ila 12 seçmeli ders seçeceksiniz. Executive MBA Mezunları olarak, her yıl en fazla iki seçmeli ders tamamlama şansına sahip olacaksınız.

Uluslararası Seminerler

ABD, Brezilya, Çin, Singapur veya Hindistan'da iş yapmayı ve gelişmekte olan pazarlarla ilgili bilgi edinmeyi öğrenin.

Executive MBA süresince, 5 işletme-özel seminer küresel işte yanan sorunları araştırıyor. Haftada 5 farklı seminer, kendi bilgi ve deneyiminizi akranlarınızla birleştirmek için bir fırsattır.

Uluslararası Danışmanlık Projesi (ICP)

EMBA'dan öğrendiklerinizi Uluslararası Danışmanlık Projesi (ICP) ile gerçek dünyadaki bir iş vakasını hayata geçirerek uygulamaya koyun.

Bu işbirlikçi, çok disiplinli projede 12 ila 14 ay boyunca kültürlerarası bir ekibin parçası olarak çalışacaksınız. Siz ve ekibiniz, bir şirketin karşılaştığı bir durumun veya sorunun derinlemesine analizini tamamlayacak ve firma tarafından gerçekçi bir şekilde uygulanabilecek eylemler için önerilerde bulunacaksınız.

ICP'nizin sonucu, şirketin eldeki stratejik zorluğu gidermek için uygulayabileceği bir dizi öneri.

Bireysel Koçluk

Her kampüste, Executive MBA boyunca kişiselleştirilmiş ve hedefe yönelik kariyer rehberliği ve 4 saatlik gizli, bire bir koçluk oturumları alacaksınız.

Bu zamanı kariyer gelişiminizle ilgili temaları keşfetmek için kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, kişisel karar almaya odaklanmayı ve sizi hedefinize doğru götürecek eylemleri tanımlamayı seçebilirsiniz.

128633_pexels-photo-618613.jpeg

Snapwire / Pexels

Kabul şartları

 • Önceki bir üniversite derecesi: Herhangi bir disiplinde lisans, yüksek lisans veya dengi
 • Şirketinizde yönetim becerilerinin ve başarı potansiyelinin gösterilmesine dayanan en az beş yıllık yönetim deneyimi (öneri mektupları)
 • Akıcı İngilizce: kurslar İngilizce olarak verilmektedir ve tüm dersler İngilizce olarak verilmelidir.
 • Anadili İngilizce olmayanlar için sınavlarda aşağıdaki minimum puanlara ihtiyacımız var (TOEFL 100 / IELTS Band 7 / British Council tarafından sağlanan şirket içi İngilizce Sınavı (ücretsiz): CEFR c1 *)

* CEFR, Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesi anlamına gelir

Burslar

ESCP olarak çeşitliliğe değer veriyoruz ve birçok farklı geçmişe sahip bireylerden gelen gerçek değişimleri teşvik etmek istiyoruz. Bunu kolaylaştırmak için, kabul edilen adaylara aşağıdaki burs programlarını sunuyoruz:

 • Liderlikte Kadınlar
 • Girişimciler
 • Yükselen Pazarlara Dayalı Bireyler
 • STK / Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için çalışanlar
 • Küçük veya Orta Ölçekli İşletmelerde (KOBİ: 250 çalışandan az) çalışanlar

Bu burslar, öğrenim ücretlerini% 5 ile% 20 arasında azaltır (maksimum) ve programa, kuruluşlarına veya toplumlarına olağanüstü bir katkı yapacaklarını gösterebilecek adaylara verilir.

Eğer burs almayı düşünüyorsanız, lütfen daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

maliye

Executive MBA katılımcılarımızın% 70'i işverenlerinden mali destek almaktadır. Ülkenizdeki burslar veya devlet kredileri şeklinde de finansman sağlanabilir. Kabul Görevlimiz, size finansman olanakları hakkında tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyacaktır.

Finansal kurumlar size öğrenci kredisi verebilir. Kampüs içi ekiplerimiz, düşük faizli krediler, özel taksit programları ve esnek ödemeler gibi amaca yönelik tasarlanmış kredi olanaklarıyla süreci kolaylaştırmaya hazırdır.

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

As a state-recognised university, ESCP counts among the most prestigious and leading business schools in Germany. ESCP regularly occupy top spots in both national and international rankings (#1 Europe ... Devamını oku

As a state-recognised university, ESCP counts among the most prestigious and leading business schools in Germany. ESCP regularly occupy top spots in both national and international rankings (#1 European business school in Germany, #1 Master in Management, #1 Executive MBA and #1 in Custom Executive Education in Germany). In Berlin, ESCP has particular expertise in 3 academic Key areas, namely sustainability, entrepreneurship and digitalization with a foundation of international management. Companies such as Accenture, Bain, Bayer, Coca-Cola, and P&G closely collaborate with us and stay in continuous contact due to the quality of our faculty, their research as well as the top quality of our students and alumni. Daha Az
Berlin , Şanghay , Londra , Paris , San Francisco + 4 Daha fazla Daha az