Frankfurt MBA Tam Zamanlı veya Yarı Zamanlı

Genel

Program açıklaması

MBA programı, Frankfurt School 50 yılı aşkın öğretim ve araştırma ve Yönetim Masters ve Executive MBA derslerini öğretme konusunda başarılı deneyime dayanmaktadır.

MBA'nin benzersiz çalışma modeli, katılımcılara MBA sonrası kariyerlerine sorunsuz bir geçiş sağlamak için Frankfurt School çeşitli kurumsal bağlantılara dayanmaktadır. Harvard Business School tarafından geliştirilen katılımcı merkezli öğrenme konseptini takip eder ve başarılı profesyonel kariyer için önemli olan yönetim ve liderlik alanlarını kapsar.

Önemli

Program, bir kariyer değişikliği için gerekli becerileri kazanırken, kariyer değişikliği ve uluslararası maruziyet arayan profesyoneller için hazırlanmıştır.

  • Bir üst sıralarda Alman iş okulu
  • Avrupa'nın işletme başkentinde
  • Birinci sınıf bir FT işletme okuluna uluslararası çalışma gezisi
  • Üstün öğretim üyeleri ve yönetici konuşması
  • Yoğun Almanca dil kursları

Müfredat

MBA programı, kampüste iki-üç 6 aylık yarıyıl ve ardından kampüs içinde veya dışında 3 aylık bir tezle ayrılan yoğun 12 aylık bir deneyim (Tam Zamanlı) veya 21 aylık (Yarı Zamanlı) bir deneyimdir.

Kariyer Geliştirme, yoğun Almanca dil eğitimi, Boardroom'da yönetici toplantıları mevcuttur.

Gereksinimler

  • Birinci derece (Lisans veya eşdeğeri)
  • Mükemmel yazılı ve sözlü İngilizce (TOEFL en az 90 IBT veya dengi)
  • En az üç yıllık ilgili iş deneyimi
  • GMAT / GRE veya Frankfurt School Kabul Testi

Tarihler

Tam Zamanlı Erken Kayıt: 30 Kasım, 31 Ocak ve 30 Nisan'a kadar başvuran tüm başvuru sahiplerine sırasıyla 6.000, 4.000 ve 2.500 Euro'luk bir “Erken Kayıt İndirimi” veriyoruz.

Yarı Zamanlı Erken Kayıt: 31 Ocak ve 30 Nisan'a kadar başvuran tüm başvuru sahiplerine sırasıyla 5.000 ve 2.500 Euro'luk “Erken Kayıt İndirimi” veriyoruz.

Burslar: Frankfurt School burslarına katılabilmek için başvurunuzun 31 Mayıs'a kadar tamamlanması gerekmektedir.

Son başvuru tarihi 31 Temmuz'dur.

Geç başvurular, kabul komitesinin takdirine bağlı olarak son başvuru tarihinden sonra güçlü adaylardan kabul edilebilir ve yer uygunluğuna bağlıdır.

Programın Başlangıcı

İşletme Yüksek Lisans programı her yıl Ekim ayında başlar. Almanya'ya giriş için vize talep eden AB üyesi olmayan adaylar için, gerekli vizeyi almanın iki veya üç ay sürebileceğini lütfen unutmayın.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Frankfurt School of Finance & Management is an AACSB, EQUIS and AMBA accredited, research-led business school, covering every aspect of a business, management, banking, and finance.

Frankfurt School of Finance & Management is an AACSB, EQUIS and AMBA accredited, research-led business school, covering every aspect of a business, management, banking, and finance. Daha Az
Frankfurt , Münih , Stuttgart , Hamburg + 3 Daha fazla Daha az