GEMBA: Küresel İşletme Yönetiminde İşletme Yüksek Lisansı

Genel

Program açıklaması

GEMBA HAKKINDA

Küresel İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı, herhangi bir alanda lisans derecesi aldıktan sonra en az 3 yıllık deneyime sahip olanlar için tasarlanmıştır.

Program, öğrencilerin yönetim, finans, pazarlama, inovasyon, dijital işletmeler ve küresel iş gibi alanlarda doğu ve batı iş stratejilerini kıyaslamalarını sağlamak için vaka çalışmaları, en iyi uygulamalar ve dinamik öğrenme deneyimleri üzerinde durmaktadır.

NEDEN GEMBA TBS?

Kompakt

 • 17 ayda 36 kredi (3 yarıyıl ve 1 yaz)
 • Özneler kısa, interaktif ve verimli bir sınıf deneyimi sunmayı amaçlayan 'modüller' içerisinde sunulmaktadır.

PROGRAMINA GENEL BİLGİ

Küresel İşletme Yönetimi Yüksek Lisans İşletme (MBA) detayları aşağıdadır.

Gerekli dersler

Küreselleşen Dünyada İş Modeli

 • Farklı ekonomik ve sosyal koşullardaki ülkelerde işletmelerin dağıtımında organizasyonların stratejileri ve örnek olayları. Şirketlerin birleşme ve devralma durumlarındaki yönetim, pazarlama, insan kaynakları ve işletme konuları tartışılmaktadır.

Küresel Tüketiciler ve Pazarlama

 • İşten-İşe ve İşten-Tüketici gibi farklı pazar seviyelerinin tüketici ihtiyaçları analiz edilir. Tüketicilerin farklı ülkelerdeki ve içeriklerindeki özellikleri ve bölümleri tartışılmaktadır. Ders ayrıca, iş politikasının ve pazarlama stratejisinin, özellikle dijital çağda tüketicilerin ihtiyaçlarına nasıl cevap verdiğini ve yanıt verdiğini tartışmaktadır.

Muhasebe Kullanarak Karar Verme

 • Yöneticinin analiz, planlama ve karar verme için firmanın muhasebe ve mali bilgilerinin kullanılması. Yürütmenin firmanın performansının ölçülmesinde muhasebe ve finansal bilgilerin kullanımındaki durum çalışmaları tartışılmaktadır.

ASEAN Ekonomik Topluluğu I

 • ASEAN coğrafi, ekonomik ve sosyal çevre bu bölgedeki işletmeler için fırsatlar. ASEAN'daki sanayi ve işletmelerin yönleri ve eğilimleri.

ASEAN Ekonomik Topluluğu II

 • ASEAN'da ayak izi bulunan başarılı şirketlerin ve pazarlama, yönetim ve finansal stratejilerinin örnek çalışmaları. Uzun vadeli rekabet avantajını korumadaki zorluklar tartışılmaktadır.

CEO Vizyon Serisi I

 • CEO’nun başarılı küreselleşmiş şirket vizyonu tartışıldı. Bu iş politikası, pazarlama, finans dahil

CEO Vizyon Serisi II

 • CEO’nun başarılı küreselleşmiş şirket vizyonu tartışıldı. Buna yönetim stratejisi, organizasyon değişikliği ve yenilik dahildir. Öğrenciler farklı ülkelerin örnek olaylarını araştıracaklar.

Küresel İş Liderliği

 • Liderlerin insanların farklılıklarını, takımlarını ve kültürel çeşitliliğini yönetmedeki rolleri üzerinde duruldu. Vizyon sahibi ve küresel iş dünyasının değişime olan tutkulu liderlerinin ilkeleri de tartışılacaktır.

Küresel İş Stratejisi Yönetimi

 • Organizasyon yönetim stratejileri tartışıldı. İç ve dış çevresel değerlendirme ve bölgesel ve küresel rekabet gücü için iş stratejisi formüle etme süreci de tartışılmaktadır.

Küresel İşletme Finansmanı

 • Firmanın hedefi, hayatta kalma ve başarı için finansal planlama ilkeleri. Yöneticinin finans stratejisi ile ilgili vaka çalışmaları. Bu, CFO'nun firmanın farklı ülkelerdeki rekabet gücü için iş finansal aktivitelerini nasıl yönettiğini içerir.

Küresel İşletmeler için İnovasyon Yönetimi

 • Küreselleşen işletmelerde Firmanın yenilik geliştirme süreci ve yenilik yönetimi stratejisi. Farklı pazarlarda başarılı inovasyon vaka çalışmaları. Bu, bir firmanın değişime ve yeniliğe karşı nasıl yanıt verdiğini içerir.

Seçmeli dersler

Organizasyon Yönetiminde Seminer

 • Şirketin yönetimine dair bakış açılarının tartışılması ve küresel bir işletmeye ulaşmada önemli başarı faktörleri. Bu, işin genişlemesi için farklı biçimlerde iş yapısını, organizasyon yapısını ve firmanın stratejisini içerir.

Küresel Pazarlama Yönetimi Semineri

 • Firmanın pazarlaması ve küresel iş pazarlamasındaki kilit başarı faktörleri üzerine perspektiflerin tartışılması. Bu, küresel marka stratejisinde örnek olayların tartışılmasını içerir.

Küresel İnsan Kaynakları Yönetimi Semineri

 • Küresel ticarette firmanın insan kaynakları yönetimi ve insan kaynakları gelişimine bakış açılarının tartışılması. Bu, işe alım, seçim, geliştirme, performans değerlendirme ve yöneticilerin ve liderlerin küresel iş dünyasının farklı düzeylerinde tazminatlarını içerir.

Bağımsız çalışma

Bağımsız çalışma

 • Küresel iş yönetimi için önemli konuları araştırmak. Bu, örnek olarak, küresel pazarlama, finans, operasyonlar, insan kaynakları veya yenilik alanlarında olabilir. Danışman danışmanlığı ve denetimi altında bağımsız bir çalışma oluşturulması.

TENTATİF ÇALIŞMA PLANI

KABUL ŞARTLARI

 • Lisans derecesi veya eşdeğer (herhangi bir alanda), Tayland'dan veya 3 yıl iş tecrübesi olan denizaşırı bir kurumdan veya A TBS Lisans derecesi 3.00 kümülatif not ortalaması ve 6 kredi stajı ile mezun olur.
 • Bir İngilizce sınavının sunulması (Üniversite tarafından belirtildiği gibi), kabulün son tarihine kadar 2 yıldan fazla bir süre geçmemiş.
  • a. TU-GET En az 550 puan veya
  • b. TOEFL, Paper-based için en az 550, Computer-based için en az 213, Internet tabanlı olmak üzere en az 79, veya
  • c. En az 6.5 IELTS puanı
 • Bu durumda ana dili İngilizce olan öğrenciler muaf tutulur.
 • Adaylar yukarıda belirtilen bir İngilizce sınavı puanına sahip değilse ve en az 400 TU-GET veya TOEFL Paper-based en az 400 / Computer-based en az 97 / Internet-based en az 32 ya da IELTS en az 4.5, adayların lisans derecesini en az 3.00 olması ya da araştırma yayınları ya da yürütme deneyimleri olması gerekir. Adayların İngilizce sınavına, kabulün son tarihine kadar 2 yıldan fazla olmayan bir puan vermeleri gerektiğini lütfen unutmayın. Bu durumda, program adayları kabul edebilir ve adaylar Bağımsız Çalışmanın incelenmesinden önce Üniversite tarafından istenen İngilizce puanını sunmalıdır. Aksi takdirde, adaylar otomatik olarak programdan çıkarılır.
 • Bir bildiri beyanının sunulması ve / veya birden fazla sayfanın olmadığı bir programla ilgili iş / iş deneyiminin tartışılması .
 • Üniversite tarafından atanan komite tarafından İngilizce Mülakat Sınavı geçmek. Yurtdışında bulunanlar Tayland'daki mülakattan muaf tutulabilir ve program komitesi duruma göre alternatif bir süreci ele alacaktır.

KABUL TARİHLERİ

PROGRAM ÜCRETLERİ

ÖDENME ÜCRETLERİ

Eğitim sırasında öğretim, öğretim materyalleri ve çoğu öğünleri kapsayan 650.000 Baht (Taylandlı öğrenciler) ve Baht 704,000 (Uluslararası öğrenciler).

EK MALİYET

Uçuşlar, yerel seyahat masrafları ve konaklama ücretleri yukarıdaki öğretim ücretlerine dahil değildir. Başvuru sahibinden tamamen sorumlu olacak bu ek maliyet yaklaşık 300.000 Baht'tır.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Faculty of Commerce and Accountancy. Its original purpose was to offer undergraduate programs in various functional areas of business in Thai. An aspect of its legacy is that Thammasat University is a ... Devamını oku

Faculty of Commerce and Accountancy. Its original purpose was to offer undergraduate programs in various functional areas of business in Thai. An aspect of its legacy is that Thammasat University is a public university in which the administrative structure, policies, procedures and budgeting are more like the civil service than a 21st Century international higher educational institution. The official language is Thai. Daha Az
Bangkok , Rangsit + 1 Daha fazla Daha az

Akreditasyonlar

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited